Nowa kampania inspirowana dniem D w „World of Tanks”

Dla każdego, kto kiedykolwiek widział zdjęcia inwazji w Normandii, jeden pojazd jest zauważalnie nieobecny na niemal wszystkich z nich: czołgi. Bardzo mało czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie było to spowodowane decyzją o ich zatrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowały dokonać lądowań na plażach, ale spotkały się ze tragicznymi skutkami – 29 amerykańskich czołgów amfibii „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało straconych z powodu burzliwych mórz.

Nowa kampania w grze „World of Tanks”

Teraz uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową, inspirowaną D-Day kampanię trwającą aż do 4 lipca, która wrzuca graczy w alternatywną historię operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 straconych czołgów w rzeczywistej inwazji, ale tak to się czuje, gdy lądujesz na mocno bronionej, zaminowanej plaży Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii. (SPOILER: Środki obronne niszczą Twojego dowódcę tuż po lądowaniu, a Ty pozostajesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i próbując zniszczyć bunkry. Na szczęście dla Ciebie, marynarka przychodzi z pomocą, a Twoja siła bojowa walczy się w górę klifów i dalej.)

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie czołgi atakują, gdy kierujesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja sterująca Twoimi sojusznikami jest czasami zbyt agresywna, więc priorytetem jest osłona i kamuflaż nad trzymaniem się razem z innymi czołgistami. Brytyjskie Spitfire’y wchodzą w grę, aby pomóc czołgom wezwać ogień, co jest hołdem dla prawdziwej historii bitwy, gdzie prawdziwi sojusznicy znaleźli sposób, aby pomóc sobie nawzajem w usuwaniu niemieckich obron. „World of Tanks” obiecuje więcej momentów wspólnego użycia broni w przyszłych rozdziałach. Te siły morskie i powietrzne używają sztucznej inteligencji do prowadzenia swoich działań, a w pierwszym rozdziale sprawdzają się dobrze.

Gra dla stałych graczy 'World of Tanks’

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, do zdobycia są 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą przez nową przepustkę bitew, brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, wszystkie ujęte w historii. Dwa planowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuacją tej oferty z okazji D-Day, a wszystkie trzy inspirowane są Operacją Overlord. Historia w grze jest dość swobodnie ujęta, z większym naciskiem na czołgi niż na prawdziwe walki. Daje to bardzo ekscytujące gry, a dynamiczna walka w „World of Tanks” i wykorzystanie słabych punktów stanowi dobrą lekcję na temat tego, jak faktycznie działały bitwy pancerno-koliste w czasie II wojny światowej. W tym kontekście warto przejść przez ogólny samouczek gry oraz samouczek historii Operacji Overlord, aby zobaczyć, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystywać słabe punkty innych.

Samouczek jest wystarczająco zabawny i ekscytujący, pełen informacji, które nowi lub powracający gracze uważają za istotne. Obecni gracze „World of Tanks” prawdopodobnie mogą go pominąć.

Większość odchyleń od historii nie powinna niepokoić większości graczy, choć czujemy potrzebę zwrócenia uwagi na to, że załoga USS Frankford, która wspiera Cię w tym pierwszym rozdziale, była znacznie bardziej odważna i śmiała w życiu rzeczywistym niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka graczowi, ale nadal musisz stoczyć walkę wręcz z innymi czołgami, aby zwyciężyć. Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, również oferuje szereg transmisji na żywo i innych wydarzeń, aby uczcić 80. rocznicę lądowania w Normandii, które są oczekiwane, że będą ściśle odzwierciedlały rzeczywistą historię tego dnia. Więc zwalczaj chorobę morską, wejdź do 63 000 funtów stali i przemieszczaj się po francuskich plażach, klifach i gospodarstwach. Od Normandii do Berlina jest 700 mil, a wszyscy chcą zakończyć wojnę na Boże Narodzenie.

Źródło : www.bing.com