Nowa kampania D-Day w grze „World of Tanks” – sprawdź!

Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana D-Day

Alternatywna historia D-Day w grze „World of Tanks”

Dla wszystkich, którzy widzieli zdjęcia inwazji D-Day, jeden pojazd jest wyraźnie nieobecny na większości z nich: czołgi. Bardzo niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie wynikało to z decyzji o ich wstrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowały atak na plaże, ale spotkały je tragiczne konsekwencje. 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało zniszczonych przez wzburzone morze.

Kampania D-Day w grze „World of Tanks”

Teraz, uwielbiana gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną D-Day, odbywającą się do 4 lipca, która wrzuca graczy do alternatywnej historii operacji Overlord. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 czołgów straconych w rzeczywistej inwazji, ale tak się czuje, gdy lądujesz na ciężko bronionej i minowanej plaży Omaha pod ostrzałem w pierwszym rozdziale kampanii.

Rolnicy brytyjscy wylądowali w Normandii w D-Day

Bunkry nadbrzeżne i niemieckie pantery atakują, gdy wkraczasz w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasami zbyt agresywna, dlatego priorytetem jest osłona i maskowanie, a nie trzymanie się razem z innymi czołgistami. Brytyjskie Spitfire’y wkraczają w pomoc czołgom w wezwaniu ognia, co jest hołdem dla prawdziwej historii bitwy, gdzie sprzymierzeńcy wypracowali sposoby pomocy sobie nawzajem w usuwaniu niemieckich obron.

Czołgi w grze „World of Tanks”

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, masz do zdobycia 3 pojazdy premium dla tych, którzy przejdą nową Bitwę. Mianowicie brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które są przedstawione w historii.

Rozpoczęto planowane dwa rozdziały na 13 czerwca, które będą kontynuacją tej oferty D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord. Ta historia w grze jest dość swobodna, ze szczegółowym ukazaniem czołgów w zmaganiach. To zapewnia bardzo ekscytujące gry, a dynamiczna walka w „World of Tanks” i wykorzystanie słabych punktów daje dobry wprowadzinkę w to, jak naprawdę działały bitwy pancernych w czasie II wojny światowej.

Źródło : www.bing.com