Nowa aktualizacja v1.23 World of Tanks wprowadzi funkcję losowych wydarzeń

Nowość w świecie gier komputerowych – World Of Tanks, gra akcji typu MMO, poświęcona wojnie pancernej z okresu II wojny światowej, w której gracz wciela się w dowódcę czołgu.

Świat czołgów

World Of Tanks to gra akcji typu MMO, w której gracze wcielają się w pancernych kowbojów i prowadzą epickie bitwy czołgowe z okresu II wojny światowej.

W grze dostępnych jest ponad 150 pojazdów pancernej, od Ameryki, przez Niemcy, aż po Związek Radziecki. Można prowadzić legendarny czołg Tiger czy też szybki i gniewny sowiecki T-34. Ponadto, gracz może rozwijać swoje umiejętności strzeleckie używając amerykańskiego działa samobieżnego 155mm M40 lub też wypróbowując niemieckiego potwora Mausa. Wszystkie maszyny można również rozbudowywać na dziesiątki sposobów: lepsze wieże, podwozia, działa, silniki, radia, różne typy amunicji, a także członkowie załogi czołgu mogą zostać ulepszeni.

Nowe wydarzenia losowe

Nowa funkcja gry to losowe zdarzenia, które są istotnym kamieniem milowym w rozwoju map gry. Zdarzenia losowe zostaną wprowadzone w kolejnej aktualizacji v1.23 i będą seria dynamicznych wydarzeń, które będą miały miejsce z określonymi prawdopodobieństwami na konkretne obszary czterech map: Himmelsdorf, Ruinberg, Prokhorovka i Safe Haven. Określona czerwona mgła oznacza strefę wydarzenia, a powiadomienie pojawi się, gdy gracze zbliżą się lub przekroczą granicę tej strefy.

Gracze powinni zachować ostrożność w tej strefie, ponieważ ich pojazdy mogą zostać zniszczone przez spadające przedmioty. Każde wydarzenie znacząco zmieni teren każdej mapy i zapewni graczom nowe opcje taktyczne. Zmiana ta otwiera nowe ścieżki dla pojazdów, tworzy nowe zasłony i zapewnia unikalne pozycje ogniowe. Gracze będą mieli bardziej dynamiczny gameplay, który nie tylko zachwyci ich akcją, ale także wizualnie wzbogaci doświadczenie z gry, sprawiając, że stanie się jeszcze bardziej immersyjne.

Różnorodne wydarzenia

Rodzaj wydarzeń różni się w zależności od mapy. Na mapie Safe Harbor samolot rozbija się na dachu bunkra, powodując jego zawalenie i stwarzając dodatkowe schronienie między bunkrem a przystanią. Na mapie Himmelsdorf lokomotywa zostaje trafiona przez nalot i wypada z torów, a rozrzucone wagony służą jako dobre schronienie. Dodatkowo, rozbijający się sterowiec zmienia krajobraz w centralnym placu i „Panzergasse”, tworząc zjazd z wzgórza do pozycji ciężkich czołgów. Na mapie Prokhorovka, samoloty rozbijają się w alei, paląc część zarośli i tworząc nowe schronienie. Na mapie Ruinberg miasto jest atakowane z powietrza, co tworzy dodatkowy przejazd przez centralne bloki, tworząc nowy kierunek ataku.

World Of Tanks jest dostępny na platformy PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz PC.

Źródło : www.bing.com