Niesamowity zespół trzech osób gra w grę World of Tanks za pomocą realistycznego kontrolera.

Niesamowity zestaw realistycznych kontroli do gry World of Tanks!

Zestaw realistycznych kontroli do gry World of Tanks

Popularne jest tworzenie niestandardowych zestawów kontrolnych dla ulubionych gier z wielu różnych powodów. Zestaw kontrolny może zapewnić zwiększoną immersję, jak w przypadku tego wiralowego zestawu do gry World of Tanks, który jest równie skomplikowany, co fajny.

Zestaw umieszczony w mediach społecznościowych, wyposażony jest w działającą armatę CO2 i wymaga udziału wielu członków zespołu, analogicznie do prawdziwego czołgu. Po pierwsze, jest kierowca, który prowadzi sam czołg korzystając z koła kierownicy Volkswagen.

Po drugie, jest obserwator, który używa okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Go do sprawdzenia linii widzenia i celowania armatą czołgu za pomocą serii korbowodów. Trzecim członkiem jest ładowacz, który zasilony jest dwutlenkiem węgla, „działająca” armata wymaga załadowania pustych butelek Mountain Dew przed oddaniem strzału.

Same urządzenie zostało starannie zaprojektowane, aby symulować prawdziwą walkę czołgów, z serią przewodów, które zdają się współdziałać ze sobą. World of Tanks na PC nie obsługuje kontrolerów w sposób natywny, co oznacza, że wszystkie wejścia muszą być tłumaczone za pomocą emulatora klawiatury i myszy, nadpisując wejścia z armaty, korbowodów i kierownicy do interpretacji przez sprzęt.

Narzędzia tłumaczenia wejścia

Podłączony zapewne do ustawienia „kamera z punktu widzenia strzelca” w menu gry, z przełącznikiem po prawej stronie okularów, aby umożliwić wyświetlanie na tym oknie, co zostało zrobione, najprawdopodobniej za pomocą modyfikacji.

Połączenie ze sobą złożonych metod wejściowych w jeden spójny kontroler to nie lada wyczyn, ale narzędzia tłumaczenia wejścia, takie jak JoyToKey, prawdopodobnie zostały wykorzystane do ułatwienia używania tego gigantycznego zestawu.

Na samej armacie możliwe jest, że wewnętrzne sensory dla ich DIY zestawu CO2 mogą wykrywać, kiedy amunicja została załadowana lub wyczerpana, wymagając jakiegoś rodzaju połączenia API z grą, aby wykryć, kiedy amunicja została użyta i wyczerpana, pozbywając się pustej butelki „amunicji”.

Oczywiście, nie jest to praktyczny zestaw dla większości osób, ponieważ wymaga nie tylko trzech osób, ale także dużej ilości miejsca i inwestycji w kilka fizycznych rekwizytów i elektroniki. Nie wspominając o trudzie związanym z podłączaniem wszystkiego, aby działało zgodnie z zamierzeniami w grze.

Na X / Twitter niektórzy komentatorzy wspomnieli, że chcieliby zobaczyć ten zestaw w akcji w grze o większym nacisku na realizm, takiej jak ARMA 3 lub War Thunder.

Źródło : www.dexerto.com