Najlepsze mobilne gry wideo na różne platformy


Gry znacznie ewoluowały na przestrzeni lat. Nie jesteś zdegradowany do grania w grę tylko na jednej konsoli lub posiadania karty pamięci, jeśli chcesz grać w nią w domu przyjaciela. Obecnie większość gier umożliwia przenoszenie postępów z jednego systemu do drugiego, a nawet grę ze znajomymi na innym systemie.


Powiązane: Najlepsze gry mobilne wszechczasów

Dotyczy to gier mobilnych, a także tytułów na konsole i komputery PC. Istnieje sporo tytułów mobilnych, które zostały wydane na inne systemy. Możesz kontynuować grę na telefonie komórkowym od miejsca, w którym ją przerwałeś, lub grać przeciwko innym, bez względu na to, jakiego systemu używają.

WIDEO DNIA GRACZÓW

PRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

8 Hearthstone

Hearthstone to darmowa cyfrowa gra karciana firmy Blizzard. Jej karty odwołują się do tradycji serii Warcraft i zostały pierwotnie wydane na systemy Windows i macOS w 2014 roku, ale wkrótce potem pojawiły się wersje na iOS i Androida.

W grze turowej budujesz talię złożoną z 30 kart i wybierasz bohatera o wyjątkowej mocy, ale musisz mądrze rozgrywać swoje karty, ponieważ masz wybraną ilość many do wykorzystania w każdej turze. Niech wygra najlepszy gracz.

7 Roblox

Więzień ucieka w jednej z najpopularniejszych gier Roblox, Jailbreak.

Roblox to ogromna gra zawierająca gry. Możesz znaleźć tytuły akcji, strzelanki FPS, gry fabularne, a nawet gry kolekcjonerskie, a wszystko to w samym Roblox.

Platforma internetowa pozwala użytkownikom tworzyć własne gry, jeśli wiedzą, jak kodować, i właśnie w to będziesz grać.

Minęło trochę czasu, zanim stał się wieloplatformowym tytułem mobilnym, ale od 2012 roku możesz w niego grać na iOS i Androidzie od 2014 roku. W 2015 roku stał się dostępny na Xbox, więc teraz możesz grać na telefonie z komputerem i Xbox, korzystając w podobny sposób ze znajomych.

6 World Of Tanks Blitz

Czołg przejeżdża przez gruntową drogę w World of Tanks Blitz.

World of Tanks Blitz wykorzystuje oryginalną formułę World of Tanks i przyspiesza ją. Jeśli chcesz walczyć czołgami i innymi pojazdami w szybki, praktyczny i dynamiczny sposób, Blitz jest dla Ciebie.

Powiązane: Najbardziej wymagające graficznie gry na Androida i urządzenia mobilne

Ta darmowa gra jest dostępna na Nintendo Switch, Windows, macOS, iOS i Android i ma miliony graczy na całym świecie, prezentując strzelankę PVP z wieloma mapami, pojazdami i możliwościami strategicznymi. Jest pełen możliwości dostosowywania, od wyglądu pojazdu po rodzaje umieszczonych na nim dział.

5 Honkai: Star Rail

Załoga Astral Express macha ręką i wysiada z pociągu kosmicznego w Honkai: Star Rail.

Honkai: Star Rail jest częścią HoYoverse i grą fabularną typu gacha dostępną na systemy Windows, iOS i Android. Zbierasz postacie i tworzysz czteroosobową drużynę, która toczy turowe walki.

Z bardzo podobną estetyką do swojej siostrzanej gry, Genshin Impact, podróżujesz po półotwartym świecie, ale możesz eksplorować lochy i znajdować gadżety, aby ulepszyć swoją kolekcję.

Wszystko to dzieje się w uniwersum science-fiction, w którym twoja postać gracza jest znana jako Trailblazer, a ty podróżujesz pociągiem kosmicznym, próbując odkryć swoje pochodzenie.

4 Wśród nas

Członkowie załogi siedzą w stołówce, podczas gdy duchy latają za nimi w Pośród nas.

Pośród nas jest dostępny dla prawie każdego znanego systemu, jaki możesz wymyślić. Możesz grać w wieloosobowe zjawisko dedukcji społecznościowej na Androidzie, iOS, Windows, Nintendo Switch, PlayStation i Xbox, więc jest dużo dostępności dla oszustów.

Powiązane: Najlepsze gry mobilne, w które możesz grać za darmo

Dzięki niestandardowym lobby i zabawnym elementom kosmetycznym awatarów możesz wskoczyć na jedną z kilku map osadzonych w kosmosie. Gracze są losowo wybranymi członkami załogi lub oszustami.

Oszuści muszą zabić każdego członka załogi i sabotować statek, podczas gdy członkowie załogi mogą zwoływać spotkania, aby wyrzucić gracza w kosmos. Miej tylko nadzieję, że wybrałeś właściwą, ponieważ oszuści będą próbowali zwrócić cię przeciwko sobie.

3 Uderzenie Genshina

Dwie postacie Genshin Impact stoją trzymając się za ręce na polu.

Jeśli masz urządzenie mobilne PS4, PS5, iOS lub Android, możesz grać w Genshin Impact. Zawiera środowisko w stylu anime, osadzone w krainie Teyvat, otwartym świecie z magicznymi mocami do odkrycia i kontrolowania, z wieloma bossami, których możesz rzucić wyzwanie i pokonać.

W grze gacha zbierasz różne postacie i możesz przełączać się między czterema w dowolnym momencie, co zamienia się w wyjątkowe sytuacje bojowe, ponieważ kombinacje można tworzyć, zmieniając członka drużyny.

2 Pokemon Zjednoczenie

Trener z Pikachu na plecach idzie w kierunku stadionu wraz z innym trenerem i innym Pokemonem w Pokemon Unite.

Pokemon Unite został pierwotnie wydany na Nintendo Switch, ale szybko pojawił się na platformach Android i iOS. Bezpłatna MOBA to Pokemon spotyka League of Legends, z ogromną listą postaci, wszystkie z różnymi atakami i umiejętnościami w różnych kategoriach.

Podczas każdego dziesięciominutowego meczu celem jest pokonanie dzikiego Pokemona, ewolucja, zbieranie punktów i zdobywanie punktów w kierunku celów drużyny przeciwnej. W grze nie ma tablicy wyników, więc nie poddawaj się i walcz i zdobywaj punkty, aż skończy się czas, aby sprawdzić, czy jesteś zwycięzcą.

1 Taktyka walki drużynowej

Jednostki siedzą po jednej stronie planszy, podczas gdy jednostki przeciwne stoją na środku w Teamfight Tactics.

Teamfight Tactics to bardzo popularna automatyczna gra bitewna opracowana przez Riot Games w oparciu o Dota Auto Chess i jest spin-offem League of Legends, najbardziej udanego tytułu Riot. Chociaż początkowo był to tryb gry w League of Legends, w 2020 roku stał się samodzielną grą na Androida i iOS z grą międzyplatformową między urządzeniami mobilnymi i komputerami.

Ośmiu graczy tworzy drużyny, aby walczyć ze sobą w chaotycznej bitwie, aby określić ostatniego gracza, a ty musisz strategicznie rozmieścić swoje jednostki na polu bitwy, ponieważ z czasem będziesz losowo dopasowywany do różnych graczy. Zbieraj złoto i używaj go mądrze, aby zbudować potężną drużynę, która poprowadzi cię do zwycięstwa.

Dalej: Najlepsze gry z obsługą gry międzyplatformowej (według Metacritic)Źródło : https://www.thegamer.com/best-cross-platform-mobile-games/