Najlepsze gry międzyplatformowe 2023 | Gry komputeroweN


Szukasz najlepszych gier międzyplatformowych? Należy ich podziwiać za łączenie świata gier. Niezależnie od tego, czy uruchamiasz plik na komputerze, a następnie możesz grać na konsoli, czy możesz grać przeciwko znajomym z konsoli jako gracz komputerowy, po prostu sprawiają, że wszystko wydaje się o wiele bardziej połączone.

Jeśli chcesz grać w więcej gier międzyplatformowych, mamy dla Ciebie wybór najlepszych. Obejmują one wiele różnych gatunków, w tym jedne z najlepszych darmowych gier na PC, najlepsze gry wyścigowe, najlepsze gry FPS i niezliczone inne. Staraliśmy się, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Oto najlepsze gry międzyplatformowe:

War Thunder

Jeśli lubisz wojenne gry symulacyjne, to War Thunder na pewno będziesz chciał sprawdzić. Jest to gra, w której toczysz bitwy w czołgach, okrętach wojennych i samolotach/helikopterach, odpowiednio na lądzie, morzu lub w chmurach. Chociaż nie możesz walczyć ze sobą różnymi typami pojazdów, trzy różne typy bitew zapewniają dużą różnorodność, a każdy z nich zapewnia całkowicie unikalny styl rozgrywki z całkowicie odmiennymi strategiami.

Istnieje ogromny wybór różnych map, z których każda jest oparta na historycznych miejscach, w których toczyły się rzeczywiste bitwy. Mapy sprawiają, że gra jest jeszcze bardziej urozmaicona, a różne techniki działają inaczej w zależności od tego, gdzie walczysz. Dzięki ogromnej bazie graczy i stale dodawanym nowym treściom łatwo zrozumieć, dlaczego tak wielu ludzi trzyma się tej gry. Jeśli potrzebujesz wskazówek, przeczytaj nasze przewodniki po najlepszych czołgach 1. poziomu i najlepszych samolotach 1. poziomu.

War Thunder obsługuje grę na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

zaciągnięty

Uważamy Enlisted za jedną z najlepszych gier II wojny światowej i jedną z najlepszych gier wojennych ogólnie. Co czyni go tak wyjątkowym? Cóż, podczas gdy w wielu grach FPS pracujesz jako zabójca solo, strzelając do wrogów jako jednoosobowa armia, Enlisted faktycznie stawia cię na czele własnego małego oddziału. Mając do dyspozycji zespół żołnierzy AI, od Ciebie zależy, czy zostaną oni skutecznie rozmieszczeni.

Ma znacznie większy aspekt strategiczny niż wiele innych strzelanek, co czyni ją wyjątkowo atrakcyjną. Różni żołnierze mogą robić różne rzeczy na polu bitwy, a jeśli jeden z nich zostanie zabity, możesz przejąć kontrolę nad jednym z pozostałych. Większość graczy przyciągnie jedna konkretna klasa żołnierzy, a wtedy prawdopodobnie będziesz ciężko pracować, aby zapewnić im przetrwanie. Gra online przeciwko graczom, którzy wszyscy kultywują swoje własne techniki, jest trudnym i przyjemnym doświadczeniem.

Enlisted obsługuje gry na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Świat czołgów

To gra polegająca na wskakiwaniu do czołgów, jeżdżeniu po okolicy i wysadzaniu w powietrze innych graczy w czołgach. To proste założenie, ale takie, z którego można czerpać godziny zabawy. Miłośnicy historii docenią również fakt, że różne czołgi w grze to rzeczywiste modele, które były używane przez różne narody w różnych czasach. Można się z niej naprawdę sporo nauczyć, dlatego też umieściliśmy ją na naszej liście najlepszych gier edukacyjnych.

Ale jeśli po prostu lubisz gry czołgowe i nie masz ochoty na cyfrową lekcję historii, nie martw się, wszystkie te elementy są opcjonalnymi dodatkami. Jeśli chcesz po prostu dobrze się bawić, turlając się w czołgu, z pewnością możesz to zrobić. Znalezienie gry nigdy nie jest trudne i od czasu do czasu zawiera zabawne wydarzenia crossover, takie jak Terminator, Warhammer i wiele innych. Istnieje mnóstwo różnych map opartych na rzeczywistych lokalizacjach, a nawet specjalne, które pozwalają na przykład walczyć na Księżycu. Deweloperzy zrobili wiele z prostym założeniem w sercu. Przeczytaj nasz przewodnik po World of Tanks, aby uzyskać pomoc w rozpoczęciu gry.

Rozgrywka krzyżowa w World of Tanks jest nieco skomplikowana. Istnieją trzy wersje gry: wersja na PC, wersja na konsole (na PlayStation i Xbox) oraz wersja na urządzenia przenośne (World of Tanks: Blitz), a jedno konto może być współdzielone we wszystkich trzech wersjach. Wersja na PC nie jest grą międzyplatformową, chociaż można grać w wersję kieszonkową na PC, umożliwiając rozgrywkę krzyżową z Nintendo Switch, iOS i Androidem, podczas gdy wersja konsolowa ma rozgrywkę międzyplatformową na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X|S .

Uderzenie Genshina

Breath of the Wild spotyka gacha. Kiedy gra pojawiła się po raz pierwszy, gracze szybko zwrócili uwagę na podobieństwa między nią a tytułem Zelda z 2017 roku, ale chociaż podobieństwo jest zdecydowanie, Genshin Impact wykonał dobrą robotę, kultywując naprawdę wyjątkowe doświadczenie, które opiera się na tym, co Nintendo zrobił, a nie tylko być jego pochodną.

W jego sercu znajduje się historia, przy której z łatwością spędzisz 30 godzin, ale jest w niej o wiele więcej. Istnieje mnóstwo postaci Genshin Impact, które można odblokować za pomocą mechaniki gry gacha, a grając w kooperacji ze znajomymi, możesz spędzić wiele godzin zabawy, po prostu włócząc się po świecie. Następnie są wszystkie różne bronie Genshin Impact do zebrania i różne style gry, które podpowiadają. Dzięki stale dodawanym nowym treściom jest to gra, która z łatwością utrzyma Cię w dającej się przewidzieć przyszłości.

Genshin Impact obsługuje grę międzyplatformową na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, iOS i Android.

Minecraft

Śmiało można powiedzieć, że żadna gra nie zachęcała i nie nagradzała kreatywności graczy bardziej niż Minecraft. Od skromnych początków jako gra niezależna, aż po korporacyjnego giganta, którym jest dzisiaj, nigdy nie straciła prostego faktu, że pozwala ci zbudować prawie wszystko, co chcesz. Rzuć okiem na naszą listę najlepszych konstrukcji Minecrafta, aby zobaczyć niektóre z najfajniejszych rzeczy, które ludzie stworzyli w grze.

Sprawy stają się jeszcze bardziej interesujące, gdy dodasz do miksu mody Minecrafta, ale niestety jest to jeden z aspektów gry, który tak naprawdę nie jest wieloplatformowy. Mimo to wspaniale jest wyobrazić sobie PC, PlayStation, Xbox, Nintendo i graczy mobilnych, którzy razem budują nowy świat – czyż nie na tym polega duch gry międzyplatformowej?

Minecraft obsługuje grę międzyplatformową na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, iOS i Android.

Najlepsze gry międzyplatformowe: Fortnite.  Obraz przedstawia All-Mighta w grze, trzymającego broń.

Fortnite

Fortnite umieścił gry typu battle royale na mapie. Na początku gracze byli zainteresowani połączeniem akcji strzelania z perspektywy trzeciej osoby z możliwością tworzenia własnych konstrukcji, które pomogą ci w bitwie, i choć nadal jest to atrakcyjne, obecnie wielu ludzi przyciąga sam fakt chaos gry, w której występuje tak wiele popularnych postaci.

Gdzie jeszcze można zobaczyć All Might z My Hero Academia, Aloy z Horizon Zero Dawn i Master Chief z Halo razem? Jest mnóstwo świetnych skórek Fortnite. Gra stale się rozwija, wprowadzając nowe sposoby gry (takie jak tryb, w którym po prostu strzelamy, bez budowania) i coś, co zdecydowanie polecamy na przejażdżkę (zwłaszcza, że ​​jest darmowa). Jeśli dołączenie do takiej gry wydaje ci się dość zniechęcające, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po poradach i sztuczkach Fortnite.

Fortnite obsługuje grę międzyplatformową na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Najlepsze gry międzyplatformowe: Destiny 2. Obraz przedstawia gwiazdę gry.

Przeznaczenie 2

Ta gra zapewnia najwyższej klasy wrażenia z gry FPS, jakich można oczekiwać od twórców oryginalnych gier Halo. Częścią jego atrakcyjności jest szeroka gama klas i podklas Destiny 2, z których każda nadaje się do różnych strategii na polu bitwy. Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych kompilacjach Destiny 2, aby dowiedzieć się, jak daleko możesz się posunąć w dostosowywaniu idealnego wojownika.

Jeśli nie lubisz bitew online, z przyjemnością usłyszysz, że Destiny 2 wyróżnia się opowiadaniem fantastycznej historii z różnymi wyzwaniami PvE. Można w nie grać w trybie współpracy, ze znajomymi na innych platformach, a jeśli masz ochotę zabrać swój zespół na ekscytującą międzygalaktyczną przygodę, nie poradzisz sobie dużo lepiej niż Destiny 2.

Destiny 2 obsługuje grę międzyplatformową na PC, Stadia, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Najlepsze gry międzyplatformowe: wśród nas.  Zdjęcie przedstawia członka załogi zabitego przez oszusta z kosmosu.

Wśród nas

Mówiąc o międzygalaktycznych przygodach… cóż, nie, tak naprawdę nie można tak opisać Among Us. Akcja osadzona jest jednak w kosmosie. Jest to gra, o której prawdopodobnie już słyszałeś, ponieważ nie tylko jest niezwykle popularna i szeroko dyskutowana, ale wykroczyła poza medium i istnieje w Internecie jako mem. Gratulacje, koledzy z załogi, zrobiliście to, a teraz jest mnóstwo gier, takich jak Among Us, które próbują zrobić swoje z dedukcją społeczną.

Dla nielicznych, którzy o niej nie słyszeli (lub przynajmniej nie wiedzą, o co chodzi), jest to gra, w której grasz jako postacie na statku kosmicznym, a jeden z was potajemnie jest złym oszustem kosmitów. Od czasu do czasu musisz nominować kogoś jako oszusta na podstawie pozostawionych przez niego wskazówek, a następnie głosować, kogo wyrzucić w kosmos. Niezależnie od tego, czy jesteś zabójcą, czy po prostu próbujesz dowiedzieć się, kto jest zabójcą, jest tu dużo zabawy. Przeczytaj nasz przewodnik Pośród nas, aby uzyskać wskazówki, jak wykryć winowajcę.

Among Us obsługuje grę międzyplatformową na PC, Nintendo Switch, iOS, Android, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Najlepsze gry międzyplatformowe: Forza Horizon 5. Zdjęcie przedstawia samochód przejeżdżający przez dżunglę.

Forza Horizon 5

Nie musisz nawet lubić samochodów, aby pokochać Forza Horizon 5. W grze możesz jeździć po pięknej meksykańskiej wsi, jak chcesz, mając do dyspozycji niezliczone opcje. Może po prostu chcesz zbadać i znaleźć wszystkie sekrety na dużej mapie otwartego świata. Może chcesz wziąć udział w intensywnych wyścigach ulicznych, a może chcesz podjechać do wulkanu, aby pomóc naukowcowi zebrać próbki. Daliśmy mu 9/10 w naszej recenzji Forza Horizon 5 i uważamy, że jest to coś, z czego większość graczy wiele skorzysta.

To dość imponująca gra graficznie, więc możesz przeczytać nasz przewodnik po wymaganiach systemowych Forza Horizon 5, aby upewnić się, że możesz ją uruchomić. Jeśli możesz, czeka Cię uczta. Ty i twój przyjaciel możecie ruszać w otwarte drogi, ścigać się, kolekcjonować samochody i robić, co wam się podoba. To czysta błogość.

Forza Horizon 5 obsługuje grę międzyplatformową na PC, Xbox One i Xbox Series X|S.

Najlepsze gry międzyplatformowe: Call of Duty: Warzone 2. Obraz przedstawia żołnierza na polu bitwy.

Call of Duty: Warzone 2

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o Call of Duty: Warzone 2.0. To najnowsza iteracja gry COD w formule Battle Royal. Wprowadza do ogromnych nowych map, Al Mazrah i Ashika Island, które dają ci szansę wzięcia udziału w odrobinie miejskiej wojny. Mamy przegląd mapy Warzone 2 dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się o niej więcej.

Bezpłatna gra i stale aktualizowana o nowe funkcje, łatwo zobaczyć, jak udało się zdobyć zainteresowanie długoletnich fanów COD. Tymczasem, jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w grę COD w swoim życiu, ale grałeś w Fortnite i pomyślałeś, że chciałbyś zobaczyć bardziej realistyczne podejście do formuły, to zdecydowanie jest to coś, w co będziesz chciał zagrać . Zapoznaj się także z naszym przewodnikiem po broni w Warzone 2, aby uzyskać informacje na temat najlepszego wyboru broni podczas gry.

Call of Duty: Warzone 2 obsługuje grę międzyplatformową na PC, PlayStation 4, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X|S.

Jeśli skorzystasz z którejś z tych sugestii, mamy nadzieję, że spodoba ci się ta gra tak samo jak nam. Aby uzyskać więcej rekomendacji gier, nasze przewodniki po najlepszych grach na PC i najlepszych nowych grach na PC będą Ci dobrze służyć.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64740e31d6a84ef1be00a12fcfd7046a&url=https%3A%2F%2Fwww.pcgamesn.com%2Fbest-cross-platform-games&c=3464061710931278050&mkt=fr-fr