Najlepsze gry międzyplatformowe 2023 | Gry komputeroweN

Najlepsze gry międzyplatformowe

Szukasz najlepszych gier międzyplatformowych?

Należy ich podziwiać za łączenie świata gier. Niezależnie od tego, czy uruchamiasz plik na komputerze, a następnie możesz grać na konsoli, czy możesz grać przeciwko znajomym z konsoli jako gracz komputerowy, po prostu sprawiają, że wszystko wydaje się o wiele bardziej połączone. Jeśli chcesz grać w więcej gier międzyplatformowych, mamy dla Ciebie wybór najlepszych.

Obejmują one wiele różnych gatunków, w tym jedne z najlepszych darmowych gier na PC, najlepsze gry wyścigowe, najlepsze gry FPS i niezliczone inne. Staraliśmy się, aby każdy znalazł coś dla siebie.

less
Copy code

Oto najlepsze gry międzyplatformowe:

 1. War Thunder

  Jeśli lubisz wojenne gry symulacyjne, to War Thunder na pewno będziesz chciał sprawdzić. Jest to gra, w której toczysz bitwy w czołgach, okrętach wojennych i samolotach/helikopterach, odpowiednio na lądzie, morzu lub w chmurach. Chociaż nie możesz walczyć ze sobą różnymi typami pojazdów, trzy różne typy bitew zapewniają dużą różnorodność, a każdy z nich zapewnia całkowicie unikalny styl rozgrywki z całkowicie odmiennymi strategiami.

  Istnieje ogromny wybór różnych map, z których każda jest oparta na historycznych miejscach, w których toczyły się rzeczywiste bitwy. Mapy sprawiają, że gra jest jeszcze bardziej
  urozmaicona, a różne techniki działają inaczej w zależności od tego, gdzie walczysz. Dzięki ogromnej bazie graczy i stale dodawanym nowym treściom łatwo zrozumieć, dlaczego tak wielu ludzi trzyma się tej gry.

  Jeśli potrzebujesz wskazówek, przeczytaj nasze przewodniki po najlepszych czołgach 1. poziomu i najlepszych samolotach 1. poziomu. War Thunder obsługuje grę na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

 2. Enlisted

  Enlisted

  Uważamy Enlisted za jedną z najlepszych gier II wojny światowej i jedną z najlepszych gier wojennych ogólnie. Co czyni go tak wyjątkowym? Cóż, podczas gdy w wielu grach FPS pracujesz jako zabójca solo, strzelając do wrogów jako jednoosobowa armia, Enlisted faktycznie stawia cię na czele własnego małego oddziału. Mając do dyspozycji zespół żołnierzy AI, od Ciebie zależy, czy zostaną oni skutecznie rozmieszczeni. Ma znacznie większy aspekt strategiczny niż wiele innych strzelanek, co czyni ją wyjątkowo atrakcyjną.

  Różni żołnierze mogą robić różne rzeczy na polu bitwy, a jeśli jeden z nich zostanie zabity, możesz przejąć kontrolę nad jednym z pozostałych. Większość graczy przyciągnie jedna konkretna klasa żołnierzy, a wtedy prawdopodobnie będziesz ciężko pracować, aby zapewnić im przetrwanie. Gra online przeciwko graczom, którzy wszyscy kultywują swoje własne techniki, jest trudnym i przyjemnym doświadczeniem. Enlisted obsługuje gry na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

 3. Świat czołgów

  Świat czołgów

  Świat czołgów to gra polegająca na wskakiwaniu do czołgów, jeżdżeniu po okolicy i wysadzaniu w powietrze innych graczy w czołgach. To proste założenie, ale takie, z którego można czerpać godziny zabawy. Miłośnicy historii docenią również fakt, że różne czołgi w grze to rzeczywiste modele, które były używane przez różne narody w różnych czasach. Można się z niej naprawdę sporo nauczyć, dlatego też umieściliśmy ją na naszej liście najlepszych gier edukacyjnych. Ale jeśli po prostu lubisz gry czołgowe i nie masz ochoty na cyfrową lekcję historii, nie martw się, wszystkie te elementy są opcjonalnymi dodatkami. Jeśli chcesz po prostu dobrze się bawić, turlając się w czołgu, z pewnością możesz to zrobić.

  Znalezienie gry nigdy nie jest trudne i od czasu do czasu zawiera zabawne wydarzenia crossover, takie jak Terminator, Warhammer i wiele innych. Istnieje mnóstwo różnych map opartych na rzeczywistych lokalizacjach, a nawet specjalne, które pozwalają na przykład walczyć na Księżycu. Deweloperzy zrobili wiele z prostym założeniem w sercu. Przeczytaj nasz przewodnik po World of Tanks, aby uzyskać pomoc w rozpoczęciu gry.

  Rozgrywka krzyżowa w World of Tanks jest nieco skomplikowana. Istnieją trzy wersje gry: wersja na PC, wersja na konsole (na PlayStation i Xbox) oraz wersja na urządzenia przenośne (World of Tanks: Blitz), a jedno konto może być współdzielone we wszystkich trzech wersjach. Wersja na PC nie jest grą międzyplatformową, chociaż można grać w wersję kieszonkową na PC, umożliwiając rozgrywkę krzyżową z Nintendo Switch, iOS i Androidem, podczas gdy wersja konsolowa ma rozgrywkę międzyplatformową na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X|S.

 4. Genshin Impact

  Genshin Impact

  Genshin Impact to spotkanie Breath of the Wild z gacha. Kiedy gra pojawiła się po raz pierwszy, gracze szybko zwrócili uwagę na podobieństwa między nią a tytułem Zelda z 2017 roku, ale chociaż podobieństwo jest zdecydowanie, Genshin Impact wykonał dobrą robotę, kultywując naprawdę wyjątkowe doświadczenie, które opiera się na tym, co Nintendo zrobił, a nie tylko być jego pochodną.

  W jego sercu znajduje się historia, przy której z łatwością spędzisz 30 godzin, ale jest w niej o wiele więcej. Istnieje mnóstwo post aci Genshin Impact, które można odblokować za pomocą mechaniki gry gacha, a grając w kooperacji ze znajomymi, możesz spędzić wiele godzin zabawy, po prostu włócząc się po świecie. Następnie są wszystkie różne bronie Genshin Impact do zebrania i różne style gry, które podpowiadają. Dzięki stale dodawanym nowym treściom jest to gra, która z łatwością utrzyma Cię w dającej się przewidzieć przyszłości. Genshin Impact obsługuje grę międzyplatformową na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, iOS i Android.

 5. Minecraft

  Minecraft

  Śmiało można powiedzieć, że żadna gra nie zachęcała i nie nagradzała kreatywności graczy bardziej niż Minecraft. Od skromnych początków jako gra niezależna, aż po korporacyjnego giganta, którym jest dzisiaj, nigdy nie straciła prostego faktu, że pozwala ci zbudować prawie wszystko, co chcesz. Rzuć okiem na naszą listę najlepszych konstrukcji Minecrafta, aby zobaczyć niektóre z najfajniejszych rzeczy, które ludzie stworzyli w grze.

  Sprawy stają się jeszcze bardziej interesujące, gdy dodasz do miksu mody Minecrafta, ale niestety jest to jeden z aspektów gry, który tak naprawdę nie jest wieloplatformowy. Mimo to wspaniale jest wyobrazić sobie PC, PlayStation, Xbox, Nintendo i graczy mobilnych, którzy razem budują nowy świat – czyż nie na tym polega duch gry międzyplatformowej?

  Minecraft obsługuje grę międzyplatformową na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, iOS i Android.

 6. Fortnite

  Fortnite

  Fortnite umieścił gry typu battle royale na mapie. Na początku gracze byli zainteresowani połączeniem akcji strzelania z perspektywy trzeciej osoby z możliwością tworzenia własnych konstrukcji, które pomogą ci w bitwie, i choć nadal jest to atrakcyjne, obecnie wielu ludzi przyciąga sam fakt chaos gry, w której występuje tak wiele popularnych postaci.

  Gdzie jeszcze można zobaczyć All Might z My Hero Academia, Aloy z Horizon Zero Dawn i Master Chief z Halo razem? Jest mnóstwo świetnych skórek Fortnite.