Liczba mieszkańców Diia.City przekracza 900

Nowości w Diia.City: Ukraiński startup Beholder i inne firmy dołączają do inicjatywy

Nowe firmy w Diia.City

Ministerstwo Transformacji Cyfrowej poinformowało we wtorek, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni dołączyły do Diia.City ukraiński startup Beholder, producent dronów UAVs, systemów lotniczych i sprzętu wojskowego Ukrspecsystems, amerykańska firma Silvaco, studio web designu Habitat oraz twórca gier wideo Kava Gaming.

Beholder – ukraiński startup AI

Beholder to ukraiński startup AI, który rozwija zbiór sieci neuronowych do poszukiwania minerałów. Tydzień temu przyciągnęli prawie 1 milion dolarów inwestycji od europejskiego funduszu InnoEnergy z naciskiem na energetykę, informuje Ministerstwo Transformacji Cyfrowej.

Ukrspecsystems – producent UAVs i sprzętu wojskowego

Ukrspecsystems to producent dronów UAVs, systemów lotniczych i sprzętu wojskowego, znany z dronów SHARK i MINI SHARK, które są wysoko cenione przez ukraińskie siły zbrojne. Firma integruje sztuczną inteligencję w swoich rozwiązaniach, co pozwala na precyzyjniejsze celowanie i poprawioną rozpoznawanie obrazu w czasie rzeczywistym.

Silvaco – amerykańska firma elektroniczna

Silvaco to amerykańska firma, która świadczy narzędzia automatyzacji układów elektronicznych dla półprzewodników. Firma ma biura w Ameryce Północnej, Europie, Japonii i Azji.

Habitat – studio web i designu graficznego

Habitat to studio web i designu graficznego oraz rozwoju marek. Firma stworzyła aplikację dla włoskiego domu mody Fendi.

Kava Gaming – firma tworząca gry wideo

Kava Gaming to firma zajmująca się tworzeniem gier wideo. W portfolio firmy znajduje się ponad 700 projektów i ponad 3000 zamkniętych zamówień. Specjaliści firmy stworzyli grafikę 2D i 3D do gry World of Tanks Blitz.

20 lutego Ministerstwo Transformacji Cyfrowej poinformowało, że liczba firm w Diia.City osiągnęła 842.

Źródło : en.interfax.com.ua