Kreator botów World of Tanks czeka nawet 5 lat w więzieniu


Aktualności
Gry wideo
28 grudnia 2021, 20:01

Rosjanin, który stworzył boty dla World of Tanks, może wkrótce trafić do więzienia. Wargaming twierdzi, że w wyniku jego działań firma straciła 9 milionów dolarów.


Haker, który rzekomo stworzył boty i kody do World of Tanks, został postawiony przed sądem w Rosji. Białoruska firma Wargaming obliczyła, że ​​w wyniku jego działań poniosła straty w wysokości ok. 670 mln rubli (ok. 9 mln dolarów). Jeśli Andrei Kirsanov zostanie uznany za winnego, grozi mu kilka lat więzienia.

Mieszkaniec Jekaterynburga rzekomo sprzedał tysiące oszustów i został oskarżony o tworzenie i rozpowszechnianie szkodliwego oprogramowania już wiosną 2021 roku. Przyznał się wówczas do winy, ale po pierwszej rozprawie sądowej zmienił zeznania. Teraz urzędnicy wymiaru sprawiedliwości przeglądają dowody i przesłuchują świadków i ofiary. Jeśli Kirsanov zostanie uznany za winnego, będzie musiał zapłacić odszkodowanie. Ponadto grozi mu do pięciu lat więzienia.

Rosjanie rzekomo tworzyli między innymi skrypty wspierające targetowanie, a także w pełni autonomiczne boty. Jego celownik podobno umożliwia graczom namierzanie wrogów i zapewnia stuprocentową pewność trafienia w słabe punkty wrogich pojazdów. Wspomniane wcześniej boty są natomiast w stanie samodzielnie „rozegrać” cały mecz. Umożliwia to użytkownikom łatwe gromadzenie waluty i doświadczenia.

Ciekawy komentarz zamieścił jeden z użytkowników Reddita, który nieco inaczej patrzy na prezentowane zagadnienie.

RNG (Random Number Generator) odpowiada za obliczanie między innymi penetracji pancerza i obrażeń.

„Jak zawsze dezinformacja w wiadomościach. Obliczenia rng wykonane przez serwer, a on nie może tego zaliczyć. łatwo zauważyć i podejrzewać. Wg mocno naciska na tego gościa, ponieważ pieniądze są kluczową kwestią Wg chce 9 milionów dolarów, co wykorzystuje sytuację, obwiniając go za to, że firma straciła pieniądze i zainteresowanie graczy, podczas gdy ich kierownictwo zrobiło to w samej grze. był przyczyną głupich botów (botów excelcisor) bardzo podstawowych, podczas gdy wg ma już własne boty w grach niskiego poziomu ”- napisał Lawyersaulgoodmann.

Wargaming przygotował specjalną analizę, z której wynika, że ​​firma poniosła wielomilionowe straty w wyniku działań hakera. Powszechne stosowanie botów i wszelkiego rodzaju cheatów sprawiło, że wielu graczy w końcu zrezygnowało z gry Świat czołgów.

„W sądzie poprosimy o włączenie naszej analizy do akt sprawy. Tworzenie i sprzedawanie oprogramowania, które narusza reguły gry i jej wewnętrzną ekonomię, jest tym samym przestępstwem, co oszustwo lub kradzież. Naszym zdaniem powinno to być przeciwstawnym i kontrowanym na polu prawnym” – powiedział przedstawiciel Wargaming Nikita Kuzniecow.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=CA5E4B7C862F43E59CB11DFE4AAE6848&url=https%3A%2F%2Fwww.gamepressure.com%2Fnewsroom%2Fworld-of-tanks-bot-creator-faces-up-to-5-years-in-prison%2Fz73e69&c=9062424631700055407&mkt=fr-fr