Kampania World of Tanks na cześć D-Day. Opowiedzianie historii bitwy.

Alternatywna historia operacji Overlord w grze World of Tanks

Bitwa o plażę Omaha

W dniu lądowania w Normandii, D-Day, zaskoczeniem dla wielu jest brak czołgów na zdjęciach inwazji. Niewiele czołgów wylądowało na plażach Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, że podjęto decyzję o ich powstrzymaniu. W rzeczywistości dziesiątki czołgów planowało przeprowadzenie desantu na plażach, ale spotkały je tragiczne skutki. Przykładowo, na plaży Omaha próbowało wylądować 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck”, ale 27 z nich zostało zniszczonych przez wzburzone morze.

Teraz, popularna gra wieloosobowa online World of Tanks wzbogaciła swoją rozgrywkę o nową kampanię, inspirowaną D-Day, trwającą do 4 lipca. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 zniszczonych czołgów podczas prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, kiedy lądujesz na mocno spornym i zaminowanym Omaha Beach, oblężonym ogniem podczas pierwszego rozdziału kampanii. (Spoiler: Bunkry nadbrzeżne likwidują twojego dowódcę tuż po lądowaniu, pozostawiając cię z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i stara się wyeliminować bunkry. Na szczęście wzywa cię pomoc z floty i twoja siła przeprowadza walkę na klify i dalej.)

Atak na ląd

Podczas poruszania się w głąb lądu, bunkry nadbrzeżne i niemieckie czołgi atakują. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników czasami działa zbyt agresywnie, dlatego ważne jest priorytetyzowanie osłony i maskowania się, zamiast trzymać się swoich towarzyszy z drużyny. Brytyjskie Spitfire’y wkraczają, aby pomóc czołgom w wezwaniu ognia, co jest nawiązaniem do prawdziwej historii bitwy, w której sojusznicy odkryli, jak pomóc sobie w czyszczeniu niemieckich pozycji obronnych. World of Tanks obiecuje więcej momentów związanych z bronią łączoną w przyszłych rozdziałach. Siły morskie i powietrzne korzystają z SI do kierowania swoimi ruchami i sprawują dobrze w pierwszym rozdziale.

Jeśli jesteś regularnym graczem World of Tanks, to podczas przejścia nowego Pasa Bitwy masz szansę zdobyć 3 pojazdy premium: brytyjski Churchill Crocodile, amerykański M4A3 Sherman i francuski Char de Transition, które są przedstawione w historii. Dwa planowane rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, będą kontynuować tę ofertę związaną z D-Day, a wszystkie trzy czerpią inspirację z operacji Overlord. Historia w grze jest dość luźna, koncentrując się bardziej na czołgach niż prawdziwej walce. To sprawia, że gry są bardzo ekscytujące, a dynamiczna walka i uwzględnianie słabych punktów daje dobry wstęp do tego, jak rzeczywiście działały bitwy pancernych w czasie II wojny światowej. Warto wykonać samouczek ogólnej gry oraz samouczek operacji Overlord, aby zobaczyć, jak chronić swoje słabe punkty i wykorzystać słabości innych.

Porxybujące drzemki z historią

W większości przerwy od historii nie powinny przeszkadzać większości graczy, chociaż odnośnie wspomnienia o załodze USS Frankford, która zapewnia ci wsparcie w tym pierwszym rozdziale gry, trzeba zauważyć, że w rzeczywistości była ona o wiele dzielniejsza i odważniejsza niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka graczowi, ale nadal musisz stoczyć walki na noże z innymi czołgami, aby zwyciężyć. Firma Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje także wiele transmisji na żywo i innych wydarzeń z okazji 80. rocznicy D-Day, które mają na celu bliskie nawiązanie do prawdziwej historii tego dnia. Więc zwalczaj chorobę morską, wsiądź do 63 000 funtów stali i ruszaj w kierunku francuskich piasków, klifów i farm. Od Normandii do Berlina jest 700 mil, a wszystkich zależy na zakończeniu wojny przed Bożym Narodzeniem.

Źródło : www.bing.com