Hakerowi World of Tanks grozi 5 lat w rosyjskim więzieniu — RT Games & Culture


W pierwszym takim przypadku w Rosji, Andrey Kirsanov został oskarżony o sprzedaż tysięcy cheatów do World of Tanks i World of Warships, powodując straty w wysokości około 9 milionów dolarów. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Sprawa Kirsanowa miała być początkowo rozpatrzona w Moskwie, jednak sąd podjął decyzję o przeniesieniu procesu do jego rodzinnego Jekaterynburga. Ta sprawa stanowi pierwszy precedens w sprawie osądzenia twórcy oszustów w Rosji w Rosji. Został oskarżony o „tworzenie i rozpowszechnianie szkodliwych programów komputerowych” zgodnie z rosyjskim kodeksem karnym, po tym, jak w ciągu kilku lat rzekomo sprzedał tysiące hacków.

Oskarżenia zostały początkowo wniesione przeciwko Kirsanovowi wiosną 2021 roku, kiedy to początkowo przyznał się do winy. Jednak od początku procesu zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom. Teraz sąd zapozna się z dowodami oraz wysłucha zeznań i zeznań świadków i pokrzywdzonych. Jeśli zostanie uznany za winnego, Kirsanov może zostać zmuszony do spłacenia odszkodowania, a także grozi mu do pięciu lat więzienia.

Białoruska firma Wargaming – twórca i właściciele „World of Tanks” i „World of Warships” – została uznana za poszkodowaną w tej sprawie i twierdzi, że tysiące oszustw rzekomo wyprodukowanych i sprzedanych przez Kirsanova spowodowało 670 milionów rubli (około 9 milionów dolarów) odszkodowania, ponieważ wielu sfrustrowanych graczy porzuciło grę po napotkaniu oszustów.

Kirsanov rzekomo stworzył kilka programów, od podstawowych skryptów automatycznego celowania po w pełni autonomiczne boty. Hacki celowania pozwalały graczom automatycznie namierzać cele i utrzymywać 100% celności oraz zawsze trafiać w krytyczne części wroga, podczas gdy boty mogły grać w całą grę bez konieczności ingerencji użytkownika. Umożliwiło to oszustom „farmowanie” gry w celu zdobycia waluty i doświadczenia w grze, po prostu uruchamiając ją i utrzymując w tle, jednocześnie robiąc inne rzeczy.

Hakerzy od dawna stanowią problem w branży gier, a oszustwa w konkurencyjnych grach online szczególnie wzrosły w ostatnich latach i okazały się być znaczącym źródłem dochodu dla twórców oszustów. W rezultacie wiele gier zostało opanowanych przez oszustów, podczas gdy deweloperzy mają trudności z nadążaniem za środkami zapobiegającymi oszustwom. Biorąc pod uwagę exodus graczy z powodu szalejących oszustw, które mogą skutkować milionowymi odszkodowaniami, deweloperzy i studia zaczęły prosić rządy o podjęcie kroków prawnych przeciwko oszustom w grach online, a także tym, którzy tworzą i sprzedają oszustwa. Twórcy hakerów w krajach takich jak Chiny i Korea Południowa podobno stawali w obliczu wyroków od kilku miesięcy do 15 lat, a teraz Rosja może stać się ostatnim, który dołączy do walki z oszustwami internetowymi.

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych:Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=8E923BDF6E3947D195ED4EB4FC16B41D&url=https%3A%2F%2Fwww.rt.com%2Fpop-culture%2F544532-russia-wot-cheater-arrested%2F&c=14185262142774502843&mkt=fr-fr