Gry PS5 i PS4 takie jak Sea of ​​Thieves


Ekskluzywność jest częstą irytacją dla graczy, która nie wydaje się w najbliższym czasie umierać. W rzeczywistości ekskluzywne tytuły mogą być jeszcze bardziej popularne podczas dziewiątej generacji konsol domowych niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ Microsoft kupuje Bethesdę i jest w trakcie nabywania Activision, podczas gdy Sony ogłosiło, że nabyło Aureola– twórców Bungie na początku tego roku.POWIĄZANE: Spójrz na fale: gry z najlepszą fizyką wody, ranking

Jedną z popularnych gier, która obecnie wymyka się właścicielom PlayStation, jest Rare Morze złodziei, który do tej pory został wydany tylko na PC, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra oferuje otwarty świat online, w którym gracze mogą wyruszyć na przygody i walczyć z innymi graczami online. Chociaż nie ma wielu kopii węglowych Morze złodziei na PlayStation jest kilka świetnych gier, które pozwalają graczom pływać po morzach lub odkrywać ich głębiny.

Zaktualizowane 29 lipca 2022 r. przez Jacka Purseya:Wygląda na to, że właściciele PlayStation w końcu dostaną grę w stylu Sea of ​​Thieves, ponieważ Ubisoft niedawno ogłosił Skull & Bones, który ma oferować podobny styl rozgrywki. Mówiono, że gra przez wiele lat znajduje się w piekle rozwoju, choć teraz ma zostać wydana pod koniec 2022 roku.

Aby utrzymać graczy do czasu premiery Skull & Bones, zaktualizowaliśmy tę listę, aby rzucić światło na kilka innych gry takie jak Sea of ​​Thieves na PS4 i PS5.

9 Król mórz

Król mórz to gra, która najbardziej przypomina Morze złodziei na tej liście. Rozgrywka w RPG akcji koncentruje się na wykonywaniu zadań, walce z innymi graczami i ogromnymi potworami oraz dostosowywaniu statków. Gra zmusza również graczy do myślenia na nogach w obliczu często występujących niebezpiecznych warunków pogodowych i wymaga od nich bycia doświadczonymi w biznesie poprzez kupowanie tanio i sprzedawanie drogo między osadami.

Król mórz starał się zaimponować krytykom, czego przykładem jest 63 Metascore na PlayStation 4, ale nadal jest to najlepsza opcja dostępna na konsolach PlayStation dla tych, którzy chcą wrażenia, które jest tak bliskie Morze złodziei jak to możliwe.


8 Świat okrętów wojennych

World of Warships został pierwotnie wydany we wrześniu 2015 roku na PC i od tego czasu trafił na szeroką gamę systemów, w tym PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S i iOS. Gra została wydana przez firmę Wargaming, która odpowiada również za: World of Warplanes i niezmiernie popularne Świat czołgów.

POWIĄZANE: Horrory ustawione na morzu, rankingowe

World of Warships odróżnia się od Morze złodziei z nowoczesnymi okrętami wojennymi i powolną, taktyczną walką. Gra wyróżnia się również tym, że jest darmowa, więc z pewnością warto spróbować.

7 Assassin’s Creed 4: Czarna Flaga

Assassin’s Creed 4: Czarna Flaga został pierwotnie wydany w październiku 2013 roku i skierował kultową serię w nowym kierunku dzięki pirackim motywom, otwartym morzu i walce na morzu. Zmiana skupienia uwagi była początkowo podzielna, chociaż skargi zostały wkrótce uciszone, gdy gracze dostali się do gry, i wkrótce uznano ją za jedną z najlepszych pozycji w serii.

Czarna flaga wykonuje świetną robotę wciągania graczy w swój piracki świat, ze skrupulatnie zaprojektowanymi portami, szantami dla zabicia czasu i mnóstwem skarbów do znalezienia. W tradycyjnym stylu Ubisoft mapa gry jest wypełniona ikonami oznaczającymi zadania i przedmioty kolekcjonerskie. Ten styl rozgrywki w otwartym świecie jest ostatnio gorącym tematem, szczególnie od czasu premiery Pierścień Eldena, co oferuje zupełnie inne podejście do gatunku.

Nadal, Czarna flaga jest gotowa zaoferować wiele godzin rozrywki dla tych, którzy chcą po prostu zatopić zęby w świecie, który można swobodnie odkrywać i uzupełniać.

6 Subnautica

Subnautica ma znaczące różnice od Morze złodzieiale jest to jedna z najlepszych gier o tematyce oceanicznej, jakie kiedykolwiek wydano, więc trudno ją przeoczyć.

POWIĄZANE: Pro porady dla Subnautica, które musisz wiedzieć

Nieznane światy rozrywki Subnautica marnuje niewiele czasu na rozpoczęcie gry, ponieważ gra rozpoczyna się od lądowania gracza na obcej planecie. Gracze muszą następnie zbadać obcy ocean, aby znaleźć sposoby na przetrwanie, a ostatecznym celem jest powrót do domu. SubnauticaOcean jest cudownie dobrze zaprojektowany i jest wiele do zrobienia z bazami do zbudowania, pojazdami do zbudowania i stworzeniami oceanicznymi do badania. Jednak, gdy gracze zagłębiają się głębiej w ocean Planety 4546B, wkrótce zdadzą sobie sprawę, że niektóre stworzenia lepiej zostawić w spokoju.

Subnautica był hitem wśród fanów i krytyków, czego przykładem jest 87 punktów krytyki i 8,6 punktów użytkowników w serwisie Metacritic. Gra zebrała również garść nagród, w tym PC Game of the Year na Golden Joystick Awards 2018. Subnautica początkowo cierpiał z powodu okropnych poziomów wyskakujących tekstur, które sprawiły, że gra była dla niektórych całkowicie niegrywalna, chociaż ten problem techniczny został naprawiony w maju 2021 r., Kiedy wydano wersje na PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

5 Abzu

Jeśli Subnautica brzmi zbyt przerażająco, więc Abzu może być lepszym zakładem. Abzu został opracowany przez trafnie nazwany Giant Squid Studios i pozwala graczom swobodnie eksplorować oszałamiający wizualnie ocean. Gra zawiera również hipnotyzującą ścieżkę dźwiękową autorstwa Austina Wintory’ego, który jest najlepiej znany graczom ze swojej pracy nad współczesnym klasykiem Podróż.

Abzu był hitem wśród krytyków i otrzymał Metascores, które wahały się od 78 na PlayStation 4 do 83 na PC.

4 Maneater

Kiedy rekiny pojawiają się w grze wideo, istnieje szansa, że ​​staną się niebezpiecznym wrogiem, którego należy unikać za wszelką cenę. Maneater odwraca jednak scenariusz, umieszczając graczy w kontroli przerażającego rekina i pozwalając im atakować ludzi, ryby i wiele, wiele więcej.

RPG akcji Tripwire Interactive nie traktuje się zbyt poważnie i czasami może być naprawdę zabawne. Gra toczy się w otwartym świecie, w którym można po prostu pływać i odkrywać.

3 Z wiatrem

5 Studiów Życia” Z wiatrem to gra survivalowa, która, podobnie jak wiele innych gier z gatunku survival, rozpoczyna się od rozbicia się graczy na wyspie. Następnie gracze będą musieli odkrywać wyspę i otaczające ją morze, wytwarzać broń i narzędzia oraz polować na niebezpieczną przyrodę wyspy. Rozgrywka przeplata się z intrygującą historią, pełną tajemnic i zachęcającą do poszukiwania odpowiedzi.

Z wiatrem udało się osiągnąć tylko 64 wynik na Metacritic, choć ma dużo serca i jest wart wypróbowania w cenie sprzedaży.

2 Głębokie na mieliźnie

Głębokie na mieliźnie ma podobne założenie do Subantucia, ponieważ gra zaczyna się również od lądowania graczy w oceanie. Jednakże, Głębokie na mieliźnie zrzuca gracza do ziemskiego Oceanu Spokojnego, dając graczom lepsze wyobrażenie o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się spotkać. Gra różni się również od Subnautica z proceduralnie generowanym światem, który zachęca do powtarzania rozgrywek i zapewnia, że ​​gracze nie poznają układu oceanu przed jego eksploracją.

Cel gracza jest początkowo taki sam jak Subnautica; muszą znaleźć sposoby, aby zapewnić sobie natychmiastowe przeżycie, jednocześnie pracując nad planem ucieczki.

1 Poza błękitem

Poza błękitem został opracowany przez E-Line Media i po raz pierwszy został wydany wyłącznie na Apple Arcade w kwietniu 2020 roku, zanim pojawił się na PlayStation 4, PC i Xbox One w kolejnych miesiącach i latach. Gra jest idealna dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, co znajduje się pod wodami Ziemi, ponieważ Poza błękitem to gra edukacyjna, która ma na celu nauczyć graczy o życiu w oceanie.

Poza błękitem przypomina nieco serię Nintendo Wii Niekończący się oceandzięki wspaniałej grafice i kojącej ścieżce dźwiękowej, która nadaje grze element marzeń.

Morze złodziei jest już dostępny na PC, Xbox One i Xbox Series X/S.

WIĘCEJ: Gry z najbardziej imponującą grafiką, rankingoweŹródło : https://gamerant.com/best-ps5-ps4-games-like-sea-of-thieves/