Gra Apache od Boeinga (bardzo frustrująca)

Gry wojskowe: rzeczywistość vs. fikcja

Gry wojskowe wypełniają półki niemal każdego sklepu z grami. Seria „Call of Duty”, „Ghost Point” i „Battlefield” zawsze cieszą się popularnością. Chcesz dowodzić królestwem? Spróbuj „Kingdom Come: Deliverance”. Chcesz latać samolotem myśliwskim? „War Thunder” jest świetny. Dowodzisz lub prowadzisz czołgi? „World of Tanks” i „Armored Warfare” pozwolą Ci walczyć z innymi graczami.

Jednak gry wojskowe nie są realistyczne. Większość z nich to rozrywka, produkty rozrywkowe. Nie jest to zabawne, gdy trzeba czyścić optykę pojazdu 50 razy, odbyć dwugodzinną patrol i potknąć się na minę, niezauważając nawet wroga. Firmy produkujące broń rzadko angażują się w rozrywkę.

Realizm w grach wojskowych

W 2010 roku firma Gaijin wydała grę komputerową, w której mogliśmy wcielić się w pilota bojowego śmigłowca Apache AH-64D. Gra ta zyskała duże uznanie, kiedyż to Gaijin otrzymał oficjalną licencję od Boeing, producenta śmigłowców Apache.

Gracze mieli możliwość wzięcia udziału w realistycznych misjach bojowych, niemal tak prawdziwych, jakby byli pilotami Apache. Ale pojawił się pewien problem – latanie Apache nie jest wcale łatwe. Ed Macy, brytyjski pilot bojowy, nazwał latanie Apache „jazdą na smoku”, ponieważ jedno wykroczenie kończyło się katastrofą.

Realizm a trudność

„Apache: Air Assault” jest trudne, zwłaszcza gdy grasz z ustawieniami jak najbardziej realistycznymi. Musisz kontrolować cyklicznie z użyciem jednego dżojstika i zbierając z użyciem drugiego. Dla nie wtajemniczonych, trening nie wyjaśnia znaczenia tych pojęć.

Dla osób, które przebijają się przez stromą krzywą uczenia się, gra jest zabawna, a zarazem realistyczna. Grasz jako pilot wynajętych służb, przede wszystkim walcząc w zmyślonym, bliskowschodnim kraju. Masz standardowe odłamki armatnie i pociski Hellfire, a także kanadyjskie rakiety CRV7, które okazały się lepsze niż amerykańskie.

Twoim zadaniem jest szybko niszczyć cele z dystansu, gdyż twój śmigłowiec staje się celą dla wroga w mgnieniu oka. Najlepsi gracze muszą wykorzystywać teren jako schronienie, ostrożnie ustalać cel i mimo to nie zawsze uda im się ochronić Apache i miejsce katastrofy jednocześnie.

Podsumowanie

Faktem jest, że gry tego typu pokazują, że wojskowe misje są naprawdę trudne. Lot helikopterem bojowym Apache musi być niemal wyczerpujący, nawet samo granie w grę jest wyzwaniem. Mimo to, gracze nie muszą grać, narażając się na intensywne światło słoneczne czy patrząc na ekran tuż przed oczami. Gra, która została kiedyś pozyskana przez Boeing, nadal można nabyć w wersji używanej dla konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło : www.bing.com