Gra Apache, którą Boeing licencjonował (Bardzo frustrująca)

Gry wojenne – czy naprawdę są realistyczne?

Gry wojenne, takie jak seria „Call of Duty”, „Ghost Point” i „Battlefield”, to jedne z najbardziej popularnych gier. Ale czy naprawdę są realistyczne? Czy możliwe jest zbliżenie się do rzeczywistego doświadczenia wojskowego poprzez grę wideo?

Realistyczne doświadczenie Apache

Gracz wciela się w postać pilota, który otrzymuje zadania do wykonania. W lot i w misje zaangażowana jest cała gama realistycznych działań, jakie może wykonać pilot. Każde trafienie w helikopter ma realistyczne konsekwencje, co sprawia, że gracz musi być naprawdę skoncentrowany.

Jednak samo pilotowanie Apacja jest bardzo trudne. Nawet po zastosowaniu uproszczonych kontroli, wciąż jest to wyzwanie. Funtowny kontroler steruje cyklicznie jednym dżojstkiem, a kolektywny drugim. To wymaga wielkiej koncentracji i precyzji ruchów.

Warto jednak pamiętać, że chociaż sam trening jest trudny, to gra jest rozrywkowa i pozwala poczuć realistyczne doświadczenia lotnicze wojny. Gracz otrzymuje standardowe pociski oraz rakiety Hellfire, oraz kanadyjskie rakiety CRV7, które okazały się lepsze niż amerykańskie.

Trudności i wyzwania

Cel gry to wykonywanie zadań wojskowych na terytorium fikcyjnego kraju Bliskiego Wschodu. Można używać topografii terenu jako osłony, starannie przygotowywać się do strzału i ochronić statek powietrzny oraz pole katastrofy jednocześnie. To wyzwanie, które naprawdę oddaje trudności, z jakimi borykają się prawdziwi piloci.

Duże wyzwanie dla graczy

Jak sama gra i kilka innych naprawdę zwraca uwagę, wojskowe misje są naprawdę trudne. Nawet gra jest wyzwaniem. Choć producent Gaijin jest teraz bardziej znany z gry „War Thunder”, to gra „Apache: Air Assault” wciąż wzbudza zainteresowanie chcących poczuć realistyczne doświadczenia związane z lotnictwem wojennym.

Jednak nie powinno to odstraszać. Choć sam trening i sprawna gra są trudne, to gra jest naprawdę adrenalizująca i pozwala na poczucie prawdziwych emocji związanych z lotnictwem.

Źródło : www.bing.com