GP Explorer, wyścig o milion(y)


W najbliższą sobotę, 8 października, na legendarnym torze Bugatti w Le Mans odbył się wyścig jak żaden inny, 22 osobistości Internetu…

To właśnie na torze Le Mans, na którym odbywa się w szczególności Grand Prix de France MotoGP, spotykają się 22 twórcy treści, na czele z Squeezie, człowiekiem z 17,4 milionami subskrybentów na Youtube, w najbardziej zaskakującym wyścigu samochodowym. Na pokładzie F4, identycznych z tymi używanymi we francuskich mistrzostwach Formuły 4, początkujący kierowcy mieli prawdziwy dzień rywalizacji, od wolnych treningów po wyścig, w tym sesję kwalifikacyjną.

Znaczący budżet na to wydarzenie

GP Explorer narodził się w głowie Squeezie podczas ZEvent 2020. Naprawdę ujrzał światło dzienne w kwietniu ubiegłego roku, wraz z ogłoszeniem 20 uczestników, powiększonych o dwa później i obecnością 11 drużyn. Budżet na ten wyścig jest spory, wspomagany obecnością wielu partnerów.

« Wiąże się to z dużymi kosztami. Jest to projekt, GP Explorer, którego uruchomienie kosztuje, jak sądzę, od 2,5 do 3 milionów euro. Trening osobowości, która uczestniczy w GP Explorer, to pięć sesji treningowych. Musisz wiedzieć, że te pięć sesji plus dzień wyścigu to 80 000 euro », wyjaśnił Squeezie dla Interlude.

Wśród partnerów, oprócz sieci społecznościowej TikTok, jest wiele marek związanych z jednomiejscowymi pojazdami, takich jak NordVPN, Oscaro, World of Tanks czy Alpine! Na potrzeby transmisji wydarzenie było w całości transmitowane na kanale Twitcha jego twórcy.

Rekordowa publiczność!

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.15 pierwszym wolnym treningiem tego dnia. Przez cały dzień na trybunach toru Bugatti zasiadło 44 000 widzów. Mogli cieszyć się wieloma czynnościami, takimi jak Showcar Alpine F1, symulator oraz koncerty Bigflo & Oli, Myd i Bianca Costa.

Na platformie wideo należącej do Amazona publiczność wspięła się na 500 000 widzów przed wyścigiem do miliona podczas wyścigu, co jest rekordem we Francji.

«Jest super poruszający. Zrobiliśmy krótki wyścig, wszyscy skupieni na jednym dniu, właśnie po to, by był jak najbardziej dostępny. Myślę, że jest wielu ludzi, którzy później postawią stopę w sportach motorowych” – mówi Squeezie.

Zwycięstwo Vilebrequina!

Pole position otrzymał Pierre-Olivier Valette, powiedział Depielo. Mężczyzna noszący barwy Oscaro był na początku zaskoczony przez Sylvaina Levy, jednego z członków Vilebrequin, który biega pod barwami NordVPN. Przez cały wyścig obaj mężczyźni będą walczyć o ostateczne zwycięstwo, które wywalczył Sylvain de Vilbrequin. Étienne Mustache, pilot w barwach World of Tanks, zamyka podium.

«To był wspaniały wyścig, ponieważ wszyscy dawali z siebie wszystko. Był pokaz i to było wyjątkowe. Na ostatnim okrążeniu byłem bardzo spięty” – wyjaśnia zwycięzca pierwszej edycji.

Trzej mężczyźni odkryją konkurencję o zerowej emisji poprzez chrzest w LMPH2G, prototypie programu ACO MissionH24 i GreenGT w kategorii wodorowej podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans 2025.

Sylvain Vilebrequin zwycięzca GP Explorer

Źródło : https://lookcharms.com/the-gp-explorer-a-race-for-the-millions/