Gamingowe hity w Polsce: najpopularniejsze gry online


Katowice, Polska – Gry online podbijają świat i nie inaczej jest w Polsce.

Jeśli chodzi o granie w gry online, polscy gracze wydają się podążać za trendami reszty wirtualnej społeczności graczy, co jest zaskakującym zjawiskiem, biorąc pod uwagę, jak wiele rekordowych gier powstało w samej Polsce i jak lokalni gracze nadal wydają się preferować te utworzone za granicą.

Popularne gry w Polsce

Ponieważ Hogwarts Legacy zaczyna już dominować na światowej scenie gamingowej, status wiodącego tytułu w Polsce jest stawiany pod znakiem zapytania.

Jak dotąd polscy gracze pokazali, że są wielkimi zwolennikami gamingowych trendów, więc można się spodziewać, że najpopularniejsi streamerzy, jak YoungMulti czy EWROON, być może zaprezentują swoim obserwatorom nowy tytuł inspirowany Harrym Potterem – czyli oprócz Minecrafta i Grand Theft Auto V. Jak mogliśmy się przekonać w 2022 roku, entuzjaści z Polski również masowo interesowali się nowymi grami, takimi jak Sludge Life czy Not For Broadcast.

Są jednak takie wielkie tytuły, które z roku na rok po prostu dominują na polskiej scenie gamingowej.

Kontratak

Pod względem niesłabnącej popularności w Polsce króluje Counter-Strike. Według statystyk CS został uznany za grę nr 1 przez 72% polskich graczy.

I nie ma w tym nic dziwnego, skoro jedną z pierwszych drużyn CS:GO, która zyskała uznanie graczy na całym świecie, była właśnie Polska. Zespół nazywał się Virtus.Pro i od czasu wielkiego zwycięstwa na EMS One Katowice w 2014 roku wielu młodych graczy go podziwiało, a popularność tego tytułu stale rośnie.

Gry w kasynie online

Mimo że gry kasynowe online były postrzegane jako aktywność zarezerwowana wyłącznie dla relaksu i odprężenia się, w Polsce jest wielu graczy, którzy uważają tego typu tytuły za idealne do współzawodnictwa i/lub współpracy. Liczba fanów kasyn online w Polsce rośnie obecnie, a prognozy wskazują, że liczba ta będzie rosła jeszcze bardziej.

Mimo że streaming kasyn online istnieje od początku 2021 roku, wciąż jest wielu Polaków, którzy walczą o znalezienie najlepszej strony, na której mogliby ćwiczyć swoje umiejętności. Podczas gdy niektórzy ludzie wolą odwiedzić tę stronę, aby znaleźć najlepsze kasyna online dostępne w Polsce, inni poświęcają czas na własne poszukiwania.

FIFA

Kolejnym poważnym pretendentem do tronu w Polsce jest FIFA. Zamieszanie wokół najnowszej odsłony tego tytułu dało się odczuć nawet w polskim środowisku graczy. I chociaż najnowsza została wydana w dogodnym momencie, gdy zbliżały się mistrzostwa świata, nie była wystarczająco dobra, aby pokonać popularność CS.

Liga Legend

Z graczami takimi jak Vander i Jankos oraz zespołami takimi jak Illuminar Gaming i Pompa Team jedno jest pewne. Polska jest jednym z wiodących krajów, jeśli chodzi o dostarczanie wysokiej jakości wydajności LoL. Co więcej, gracze nadal interesują się grą i każdą nową aktualizacją, tak jak na początku.

I choć nie znajdują się na samym szczycie piramidy najpopularniejszych gier, inne gry, takie jak World of Tanks, Starcraft 2 i Wiedźmin 3: Dziki Gon, należą do ulubionych graczy w Polsce.Źródło : https://kafkadesk.org/2023/03/06/gaming-hits-in-poland-the-most-popular-online-games/