Gala Games z perspektywy gracza od DailyCoinGala Games z perspektywy gracza
  • Podczas gdy podejście wczesnego dostępu jest ostatecznością w tradycyjnej branży gier, gry blockchain uwalniają swoje tokeny i NFT znacznie wcześniej, niż gracze mogą sprawdzić prawdziwą grę.
  • Może to oznaczać, że tradycyjni gracze stanowią niewielką część odbiorców gier blockchain. Wręcz przeciwnie, ludzie w krypto są już przyzwyczajeni do tego podejścia.
  • Gra Blockchain wywodzi się z krypto, więc wykorzystuje te same techniki. Na przykład początkowe oferty gier.

Gracze to bardzo wybredna publiczność. Chociaż są to głównie młode pokolenie, kupują drogie konsole z drogimi grami i zawsze chcą więcej. Jednocześnie wymagają idealnie dopracowanego produktu.

Przykłady takich projektów jak No Man’s Sky czy Star Wars Battlefront II pokazały, że nawet naginanie prawdy może doprowadzić do porażki. W pierwszym przypadku twórcy obiecywali zbyt wiele, ale wydali grę zbyt wcześnie. W drugim gra była dobra, ale trudne wewnętrzne mikrotransakcje doprowadziły do ​​masowego nieakceptowania przez graczy.

Z drugiej strony to masowa publiczność, co zawsze było ciekawostką w największych studiach. Dlatego mają tendencję do tańczenia do swojej melodii. Oczywiście to zwykle zabija dążenie do eksperymentów. Jednak w tym celu mamy niezależnych programistów, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy.

Krótko mówiąc, gracze wiedzą, za co płacą. Najmniejszy rybi zapach może prowadzić do wielkich strat dla studiów gier.

Jak więc gry kryptograficzne przetrwały w tym środowisku, a nawet doświadczyły wielkiego ożywienia w tym roku? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie przez pryzmat najnowszego boomu gier kryptograficznych: Gala Games.

Ostatni sukces gali Games

Jeśli spojrzymy na Gala Games przez pryzmat krypto, ostatnie kilka tygodni stało się przełomem dla projektu. W szczególności token GALA zyskał prawie 300% zaraz po tym, jak nagle pojawił się na Binance, jednej z największych giełd kryptowalut. Co więcej, jego cena wzrosła z 0,02 USD do najwyższego w historii poziomu 0,12 USD w ciągu zaledwie tygodnia.

Jeśli chodzi o najnowsze aktualizacje, Gala Games przyspieszyło rozwój gier, zwłaszcza w przypadku Town Star i Spider Tanks. Na przykład do pierwszego projektu wprowadzili własną kryptowalutę TownCoin. Jeśli chodzi o Spider Tanks, gra w końcu dotarła do zamkniętej fazy beta testów, co zostało ciepło przyjęte przez graczy.

Co to są gry galowe?

Ogólnie rzecz biorąc, Gala Games dzieli niektóre funkcje z Enjin. Stworzyli jeden token łączący cały ekosystem. Co więcej, GALA została zbudowana na blockchainie, a także ENJ, ale ostatnio przeszła na Binance Smart Chain jako zasób BEP-20, aby obniżyć opłaty za gaz.

Z drugiej strony Gala Games to tylko część drogi do stworzenia wieloświata. Na razie projekt funkcjonuje jako wydawca, sklep z grami i marketplace NFT. Z drugiej strony twórcy nie wyrazili chęci stworzenia wieloświata. Jednak opcja jest możliwa.

Projekt pozycjonuje się jako zdecentralizowana platforma, która w pierwszej kolejności dba o grę. Jedno z pierwszych oświadczeń na ich oficjalnej stronie internetowej mówi, że „blockchain powinien być niewidoczny”. Przyjrzyjmy się więc, jakie gry mogą zaproponować graczom na całym świecie.

Zapowiedziane i dostępne gry

Jak dotąd na Platformie Galowej znajduje się pięć gier: Town Star, Spider Tanks, Mirandus, Fortified i Echoes of Empire. Wszystkie są darmowe. Aby jednak uzyskać pełnię doświadczenia, musisz mieć odpowiednie NFT. Jak wspomniano wcześniej, tylko pierwsza jest dostępna do rozgrywki w otwartej becie, podczas gdy druga trafiła do beta testów. Chociaż istnieje kilka dość rozbudowanych filmów z rozgrywki.

Gwiazda Miasta

Pierwsza gra to symulator farmy na blockchain z obsługą przedmiotów NFT. Co więcej, jeden z deweloperów miał już wcześniej udział w znanej firmie FarmVille jako dyrektor kreatywny. Tak więc gra nie mogła być zła.

Town Star pozwala na stworzenie całej wewnętrznej gospodarki opartej na prawdziwym krypto. Niedawno deweloperzy dodali TownCoin. Zawiera również ciekawą funkcję losowej regeneracji mapy gry co tydzień, która eliminuje utratę zdolności rywalizacji w przypadku przerwy w grze.

Oficjalnie gra jest w fazie beta. Jak dotąd nie działa tak płynnie, jak oczekiwano. Szybkość FPS jest czasami niska. Jest jednak grywalny. Z pewnością jest o krok przed swoim głównym konkurentem w gatunku rolniczym, My Neighbor Alice, którego premiera nastąpi wiosną 2022 roku.

Czołgi Pająków

To bardzo intrygujący projekt z perspektywy gier. Pomysł odgórnej strzelanki/brawlera z futurystycznymi czołgami z ogromną różnorodnością mechaniki modyfikacji brzmi wyjątkowo nie tylko dla branży gier blockchain, ale także dla tradycyjnej.

Co więcej, ten jest rozwijany przez zewnętrzne holenderskie studio GAMEDIA, które tworzy gry od 2007 roku. Wszystkie czołgi oraz ich komponenty i akcesoria to NFT. Rozgrywka w Spider Tanks jest kompilacją World of Tanks i League of Legends. Gra oficjalnie ukaże się w czwartym kwartale 2021 roku.

Mirandus

Mirandus to fantasy RPG o ciekawej blokowej stylistyce. Na zrzutach ekranu z oficjalnej strony widzimy widok z góry, który wizualnie nawiązuje do Minecraft Dungeons. Z drugiej strony rozgrywka pre-alfa na YouTube pokazuje, że gra ma być ideologicznym następcą Skyrim.

Gra jest w fazie rozwoju, a deweloperzy ogłosili, że zasoby w grze zostaną tokenizowane.

Warowny

Ta gra będzie grą przeglądarkową z gatunku tower defense. Styl wizualny jest dość żywy. Ponieważ w branży gier blockchain wciąż brakuje gier tego gatunku, gra może stać się pionierem. Do tej pory na rynku mamy jedną NFT do gry: Arrow Tower Level 1. Data premiery nie została ogłoszona.

Echa Imperium

To jedyna gra na platformie, która oczekuje na głosowanie węzłów. Ponieważ Gala Games jest zdecentralizowaną platformą, częściowo należy do społeczności. Mówiąc dokładniej, przez ludzi, którzy kupili węzły. Dlatego projekt musi zostać zatwierdzony przez społeczność, aby rozpocząć tworzenie gry.

Gra ma być strategią kosmiczną od zewnętrznego dewelopera, Ion Games. Jak na razie mamy tylko trochę grafiki i ogólny opis gry.

Dylemat posiadania przed grą

Jak wspomniałem wcześniej, gracze to bardzo wybredna publiczność. Pojawia się jednak pytanie, czy zwykli gracze nadal są odbiorcami branży gier blockchain.

Uruchomienie gry kryptograficznej jest a priori odwrócone. Po pierwsze, takie projekty otwierają rynki lub wymieniają powiązane NFT na już istniejących. Po drugie, właściciele przedmiotów cyfrowych mają wczesny dostęp do beta testów i rozgrywki w wersji beta.

Tworzy to dedykowaną społeczność graczy przed faktyczną premierą gry. Oznacza to, że ci ludzie powinni być pewni i entuzjastycznie nastawieni do samego pomysłu. Wręcz przeciwnie, zwykli gracze oglądają mnóstwo recenzji na YouTube przed zakupem gry. W swej istocie odbiorcy gier blockchain wywodzą się ze społeczności kryptograficznej, która służy do inwestowania w przyszłość.

Z drugiej strony faktem jest, że gracze chcą grać. I jak dotąd nie ma tak wiele do grania w Gala Games.

Z drugiej strony

  • Projekt twierdzi, że ma ponad 1,3 miliona aktywnych graczy na całym świecie.
  • Wszystkie popularne gry blockchain przeszły przez etap embrionalny. Mają na celu ulepszenie produktu i jednocześnie rozwój społeczności.
  • Ponieważ gry blockchain są zakorzenione w tradycyjnym krypto, początkowe oferty gier (IGO) stały się najczęstszym sposobem na uruchomienie gry, co w rzeczywistości oznacza zakup niedokończonego produktu pod względem rozwoju.
  • ICO, a tym samym IGO, stosują podejście zdecentralizowane. W ten sposób sam produkt jest tworzony przez społeczność, ponieważ nie ma dokładnej strony decyzyjnej.

Dlaczego powinieneś się tym przejmować?

Branża gier blockchain jest wciąż dość młoda. Jego pionierzy nie zostali jeszcze zdefiniowani. Gala Games obiecuje zostać jednym z nich, wraz z Decentraland, Enjin, Sandbox, Dapper Labs, Sky Mavis, Yield Games Guild, GameFi i kilkoma innymi. Kiedy jeden z nich przeniesie się z kolekcjonowania na prawdziwą rozgrywkę, istnieje szansa na przyciągnięcie masowej publiczności graczy. Tak więc to tylko kwestia czasu, aby zobaczyć, kto będzie pierwszy.

BIULETYN E-MAILOWY

Dołącz, aby uzyskać odwrotną stronę krypto

Ulepsz swoją skrzynkę odbiorczą i otrzymuj wybrane przez naszych redaktorów DailyCoin 1x w tygodniu dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji za pomocą jednego kliknięcia.

Czytaj dalej na DailyCoin

Source : https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/gala-games-from-the-perspective-of-a-gamer-2628396