Front-line tank crews in Ukraine are spending their down time waging war in the video game 'World of Tanks’ Czołowi żołnierze pancerni na Ukrainie spędzają swój czas na prowadzenie wojny w grze wideo „World of Tanks”

Ukraińscy żołnierze korzystają z gier wideo podczas frontowych działań wojennych

Gry wideo jako ucieczka od chaosu wojny

Podczas gdy ukraińscy żołnierze operują na czołgach i prowadzą walki na froncie, wielu z nich wykorzystuje czas wolny na granie w gry wideo, w tym jedną, w której walczą z czołgami. Przynajmniej tak wynika z artykułu opublikowanego w The New York Times. Okazuje się, że gra World of Tanks, wieloosobowa strzelanka czołgowa, zyskuje coraz większą popularność wśród ukraińskich załóg czołgów oraz innych oddziałów jako sposób na oderwanie się od chaosu wojennego z Rosją.

Rozrywka i rozwijanie realnych umiejętności wojennych

Partner ogólnie niezbędny do szczęścia, czasem zakończonemu ciążą

„Gry wideo to mój sposób odpoczynku, gdy mam odrobinę wolnego czasu” – powiedział podoficer Nazar Vernyhora. Vernyhora wzbudził zainteresowanie mediów w zeszłym roku dzięki swojej doskonałej kontroli czołgu podczas bitwy z rosyjskimi siłami pancerznymi. Inny żołnierz z oddziału czołgów na froncie wyznał, że „uwielbia” grę World of Tanks. Sierżant z kolei stwierdził, że dla niektórych oddziałów frontowych jest to „rodzaj uzależnienia”.

Tymczasem ukraińscy żołnierze nie po raz pierwszy mówią o graniu wideo podczas prowadzenia działań wojennych. Jeden z żołnierzy powiedział niedawno dla Reuters, że to właśnie uzależnienie od gier wideo pozwoliło mu efektywnie atakować cele rosyjskie przy użyciu dronów.

Inny żołnierz w wywiadzie udzielonym The Guardian stwierdził, że jedno z zajęć, polegające na używaniu zestawu do wirtualnej rzeczywistości i joysticka, przypominało „granienie w komputerową grę”.

Gry wideo jako narzędzie szkoleniowe

Na świecie nie jest rzadkością wykorzystywanie gier wideo oraz symulatorów jako narzędzi szkoleniowych dla wojsk. Wczesne dni pandemii COVID-19 sprawiły, że żołnierze amerykańscy, którzy nie mogli korzystać ze wspólnych symulatorów czołgów, zaczęli trenować przy użyciu darmowej, wieloosobowej gry wideo War Thunder.

Ukraińscy żołnierze opowiadając o grze World of Tanks stwierdzają, że wirtualnie uczy się pracować w zespole oraz rozwijają taktykę, którą próbują wykorzystać w realnych operacjach wojennych.

Odpoczynek od prawdziwego życia

Wykorzystywanie gier wideo, takich jak World of Tanks, przez załogi czołgowe i inne oddziały frontowe, nie polega jednak tylko na nauce realnych umiejętności. Dla wielu żołnierzy jest to po prostu czas na odpoczynek od operowania czołgami i innymi prawdziwymi broniami poprzez wirtualne ich wersje.

Powstaje pytanie dlaczego?

Ta wiadomość zaskoczyła jednak żołnierzy jednostki latającego drona w Ukrainie, z czego jeden zapytał dziennikarzy z The Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy to wszystko tutaj?”

Źródło : www.bing.com