Ekipy czołgowe na Ukrainie grają w 'World of Tanks’ w czasie wolnym

Ukraińscy żołnierze spędzające czas wolny na froncie grają w gry wideo, w których walczą czołgami, donosi NYT. Jeden żołnierz, który zasłynął dzięki swojemu biegłemu dowodzeniu czołgiem, powiedział, że gra w World of Tanks „kiedy mam chwilę wolnego czasu”. Gry te pomagają żołnierzom radzić sobie z nudą, a niektórzy przypisują im rozwinięcie taktyk walki w życiu realnym.

Gry wideo na froncie

Kiedy ukraińscy żołnierze nie obsługują czołgów i artylerii oraz nie walczą na linii frontu, wielu z nich zwraca się do gier wideo, w tym do jednej, w której walczą czołgami. Tak donosi The New York Times, informując że gra World of Tanks, wieloosobowa strzelanka czołgowa, staje się coraz bardziej popularnym sposobem dla ukraińskich załóg czołgów, a także innych żołnierzy, aby odpocząć od chaosu wojny z Rosją.

„Grywam od czasu do czasu, kiedy mam troszkę wolnego czasu” – powiedział porucznik Nazar Vernyhora Timesowi. Vernyhora zyskał rozgłos w zeszłym roku ze względu na swoje biegłe dowodzenie czołgiem w bitwie przeciwko rosyjskim pancernikom.

Inny żołnierz z kompanii czołgów na froncie powiedział, że „uwielbia” World of Tanks. A sierżant powiedział, że dla niektórych żołnierzy walczących na froncie, gra jest „trochę jak uzależnienie”.

Gry wideo jako pomoc w życiu realnym

To nie jest pierwszy raz, gdy ukraińscy żołnierze mówią o tym, że grają w gry wideo podczas wojny. Wręcz przeciwnie, niedawno jeden żołnierz powiedział Reutersowi, że swoje uzależnienie od gier wideo przypisuje swojej zdolności do skutecznego atakowania celów rosyjskich za pomocą dronów.

Inny żołnierz powiedział The Guardianowi w wywiadzie, że trening, który obejmował użycie zestawu wirtualnej rzeczywistości i joysticka, był „jak granie w grę komputerową”.

I nie jest to niestandardowe, że gry, niektóre bardziej zorientowane na symulacje, są używane jako narzędzia szkoleniowe dla wojska. Na początku pandemii COVID-19, gdy żołnierze nie mogli wspólnie wsiadać do czołgów lub symulatorów, niektóre załogi czołgów Armii Stanów Zjednoczonych korzystały z darmowej gry wieloosobowej online War Thunder w celach szkoleniowych.

W World of Tanks „uczymy się współpracy zespołowej i opracowujemy taktyki w grze” – powiedział ukraiński żołnierz Timesowi. Dodał, że często „staram się używać tych samych manewrów jak w życiu realnym”.

Jednak dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na froncie gra w World of Tanks to mniej o naukę umiejętności w rzeczywistym świecie, a bardziej o odpoczynek od obsługiwania czołgów i innych broni w życiu realnym poprzez ich wirtualne użytkowanie.

Ta wiadomość zaskoczyła jednak żołnierzy jednostki dronów w Ukrainie, z jednym z żołnierzy pytającym Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy to tutaj?”

Artykuł pochodzi z Business Insider.

Źródło : www.bing.com