E-sport i technologie: Rosja jest gospodarzem „Gier Przyszłości”

Turniej Esportowy „Gry Przyszłości”

19 lutego w stolicy Rosji, Kazaniu, odbywają się międzynarodowe zawody w dziedzinie sportów fizycznych i cyfrowych zwanych „Gry Przyszłości”.

Sporty Fizyczno-Cyfrowe łączą w sobie sporty klasyczne, e-sporty i technologię, w których uczestnicy rywalizują zarówno w wirtualnym, jak i realnym świecie. Gry Przyszłości zostały poprzedzone serią innych wydarzeń, tzw. Phygital Games, podczas których gracze rywalizowali w różnych dyscyplinach, a zwycięzcy zakwalifikowali się do trwającego wydarzenia.

Prize Pool i Uczestnicy

Przyznano nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów. Pierwsza edycja zgromadziła ponad 2000 sportowców z 107 krajów, w tym z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Finlandii, Łotwy, Estonii, Chin, Afryki, krajów Ameryki Południowej i arabskich.

W turnieju zostanie wykorzystany format fizyczno-cyfrowy, który łączy cyfrowe i fizyczne przestrzenie, obejmując AR i VR. Uczestnicy będą korzystali z najnowszych osiągnięć w zakresie cyber-sportów, robotyki, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, technologii informacyjnych i sztucznej inteligencji.

W sumie są 21 dyscyplin łączących sporty klasyczne i cyfrowe, dzięki czemu uczestnicy będą musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także umiejętnościami w e-sporcie.

Podziały i Nagrody

Turniej podzielony jest na pięć wyzwań. Największy prize pool (4,8 mln dolarów) został przeznaczony na Sport Challenge, gdzie będą rywalizować w piłkę nożną fizyczną, hokej fizyczny, koszykówkę fizyczną, sztuki walki fizyczne i innych.

Następnie jest Challenge Strategii z nagrodą w wysokości 2,65 mln dolarów, w którym będą Dota 2, Mobile Legends: Bang Bang, a także World of Tanks.

Challenge Technologii obejmuje walki robotów, wyścigi dronów, programowanie sportowe, symulator tańca, symulator rytmu wirtualnej rzeczywistości. A Challenge Taktyki to rywalizacje w Counter Strike 2, Warface i mobilne Standoff 2.

Przewaga Rosji

„Gry przyszłości są wolne od polityki, dyskryminacji i podwójnych standardów” – powiedział prezydent Rosji, Władimir Putin.

Putin zauważył, że unikalny pomysł połączenia sportów klasycznych z cyber-sportami narodził się w Rosji. Określił turniej fizyczno-cyfrowy jako „prezent dla globalnej rodziny sportu”.

Minister Sportu Federacji Rosyjskiej, Oleg Matytsin, dodał, że Rosja dumnie gości tę „unikalną pionierską rywalizację”.

Sporty fizyczne-cyfrowe zostały oficjalnie uznane za sport w Rosji w styczniu 2023 roku. Zawody łączące przestrzeń cyfrową i fizyczną potrwają do 3 marca.

Źródło : easternmirrornagaland.com