Dune: Wszystkie najnowsze połączenia i współprace w grach

Nowe crossovery gier z serii Dune są gorącym tematem wśród miłośników gier wideo. Sprawdź, jakie popularne marki postanowiły połączyć swoje sukcesy z bogatym wszechświatem Dune!

Warner Bros.

Call of Duty: Modern Warfare 3 & Warzone

Franczyza Call of Duty słynie z intensywnej akcji pierwszoosobowych strzelanek i niesamowitych crossoverów. W 2023 roku, w ramach promocji premiery Dune: Część Druga, oferowali specjalny zestaw dla graczy w grze Modern Warfare 3 i Warzone. Wydarzenie rozpoczęło się 13 grudnia 2023 roku i zawierało m.in. nowych operatorów: Paula Atreidesa i Feyd-Rautha Harkonnena oraz unikalne zestawy broni.

World of Tanks

World of Tanks to trzy potężne tytuły gier wieloosobowych online, skupiające się na wojnie pancernych pojazdów. Nie mogło więc zabraknąć crossovera z Dune. W lutym 2024 roku gracze mieli okazję rekrutować Gurneya Hallecka, Rabban oraz Lady Jessicę jako członków załogi swoich czołgów. Dodano także unikalny czołg inspirowany Ornithopterem oraz specjalny Battle Pass z tematyką Dune.

Microsoft Flight Simulator

Jeszcze w czerwcu 2023 roku ogłoszono ekspansję Dune do Microsoft Flight Simulator podczas Xbox Games Showcase, ale została ona opóźniona z powodu przesunięcia premiery filmu. Jednakże, 13 lutego 2024 roku gracze otrzymali darmową ekspansję zawierającą ikoniczny Ornithopter i misje ratunkowe na planecie Arrakis.

Fortnite

Fortnite od zawsze słynie z niekończących się crossoverów i współprac z różnymi markami, od Johna Wicka i Gwiezdnych Wojen po Avengerów i niedawno nawet Lady Gagę. Kiedy premiera pierwszej części Dune odbyła się w 2021 roku, Fortnite również postanowił połączyć swoją grę z uniwersum Franka Herberta. Dodano skórki postaci Paula Atreidesa i Chani, pozwalając graczom wyglądać jak ukochane postacie.

Chociaż nic nie zostało oficjalnie ogłoszone, fani wierzą, że Fortnite nie skończy z crossoverami z Dune i postacie takie jak Paul i Chani mogą powrócić lub być dodane nowe skórki postaci.

Źródło : www.bing.com