Debiut publiczny FV4005 na TANKFEST 2024: największy ruchomy czołg wszech czasów

TANKFEST 2024: Wystawa Czołgów na Wysokim Poziomie

The TANKFEST Arena w Muzeum Czołgów gościła ponad 24 000 odwiedzających z całego świata w tym roku. Wydarzenie odbyło się w dniach 28-30 czerwca i była to dziewiąta edycja tego trzydniowego pokazu najlepszych historycznych pojazdów pancernych na świecie, która sprzedała się całkowicie, jak co roku.

Debiut Publiczny FV4005

TANKFEST 2024 był miejscem, gdzie po raz pierwszy publicznie zaprezentowano FV4005, ekscentryczny prototyp z czasów zimnej wojny, który posiadał największą jak dotąd zamontowaną armatę w czołgu. FV4005 został odrestaurowany we współpracy z sponsorem wydarzenia World of Tanks i AW Hewes, po tym jak społeczność czołgowych entuzjastów odpowiedziała na apel o zebranie £20,000, aby przywrócić go do życia.

Tom Holmes, Kierownik Wydarzeń w Muzeum Czołgów, powiedział: „TANKFEST sprzedał się całkowicie każdego roku od 2016 roku, a jest to zasługa zespołu, który co roku wprowadza innowacje w programie, oferując niesamowitą gamę pojazdów, naszych sponsorów oraz fanów czołgów, którzy wspierają to wydarzenie. To była niesamowita rzecz zobaczyć i usłyszeć, jak tłumy zareagowały na debiut FV4005, a już teraz robimy ekscytujące plany na 2025 rok, z nowym projektem przywrócenia M47.”

Unikalna Ekspozycja Czołgów

TANKFEST zaprezentował niezrównane zestawienie historycznych i nowoczesnych działających czołgów z kolekcji muzeum, gościnnych jednostek pancernych oraz brytyjskiej armii, która zadebiutowała nową generację pojazdów bojowych opancerzonych, Ajax, w pokazie siły militarnej. Odwiedzający mieli możliwość zwiedzenia obozowisk z żywą historią, wioski handlowców oraz wysłuchania wykładów na scenie z udziałem gości, takich jak kolekcjoner wojskowy i gwiazda telewizyjna Bruce Crompton oraz Historyk, Lance Geiger.

TANKFEST był również miejscem rozpoczęcia kolejnego projektu zbierania funduszy, M47. Amerykański M47 jest jedynym w swoim rodzaju w zbiorach muzeum. Przywrócenie go umożliwi muzeum dodanie brakującego elementu do historii rozwoju czołgów zimnej wojny. Bilety na TANKFEST 2025 są już dostępne tutaj.

Źródło : www.dorsetbiznews.co.uk