Czy Rec Room będzie platformą krzyżową w 2023 roku? [Let’s Dig In]


Chcesz dowiedzieć się więcej o kompatybilności między platformami Rec Room, aby móc w pełni zanurzyć się w tym wirtualnym świecie za pomocą urządzenia Oculus Quest? Za chwilę odpowiemy na wszystkie te pytania, a potem na niektóre.

Dlaczego Rec Room jest popularny?

W 2016 roku firma Against Gravity Corp. (obecnie Rec Room Inc.) wydała darmową, opartą na rzeczywistości wirtualnej grę społecznościową dla wielu graczy o nazwie Rec Room.

Do 2022 roku rosnące zainteresowanie metaverse zwiększyło jego popularność, a gra zgromadziła 75 milionów użytkowników na całe życie i 3 miliony aktywnych użytkowników VR miesięcznie.

Chociaż gra została pierwotnie wydana tylko na PC z VR, szybko została udostępniona zarówno na urządzeniach wejściowych VR, jak i innych na różnych platformach. Pomogło to zwiększyć liczbę. Niemniej jednak większość użytkowników zaleca grę w VR, aby cieszyć się jej pełnym blaskiem.

Co to jest Rec Room?

Zasadniczo Rec Room działa jako centrum lub brama do wielu Originals lub stworzonych przez użytkowników pokoi, w których znajdują się gry, wydarzenia, dzieła sztuki, kluby i wiele więcej. Gracze mogą tworzyć zupełnie nowe gry od podstaw za pomocą narzędzia Maker Pen — ogranicza Cię tylko wyobraźnia.Pokój rekreacyjny MMO

Podobnie jak w przypadku większości internetowych gier społecznościowych, gracze mogą dostosować własnego awatara. Gracze najpierw odradzają się we własnym pokoju w akademiku, skąd mogą udać się do centrum rekreacyjnego i spotkać się towarzysko lub użyć zegarka Rec Room, aby wejść do różnych pokoi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co możesz robić w grze, zapoznaj się z sekcją FAQ poniżej.

Czy Rec Room będzie grą międzyplatformową w 2023 roku?

Tak, funkcja międzyplatformowa Rec Room jest dostępna na różnych konsolach i różnych urządzeniach wejściowych. Twórcy zadbali o to, aby ludzie mogli nawiązywać kontakty towarzyskie oraz wspólnie tworzyć i grać w gry, niezależnie od tego, czy korzystają z komputerów PC/PlayStation VR czy urządzeń mobilnych z systemem iOS/Android.

Czym jest gra międzyplatformowa?

Gra wieloplatformowa pozwala ludziom grać razem w tę samą grę na różnych platformach, w tym na PC, PS4, PS5, Xbox, Switch, a nawet na urządzeniach z systemem iOS/Android. Ta funkcjonalność jest często wyzwaniem dla programistów, zwłaszcza jeśli nie stworzyli gry z myślą o obsłudze wielu platform.

Jednak społeczność graczy krzywo patrzy na gry na konsole z pojedynczą platformą i oczekuje jakiejś opcji między konsolami dla swoich preferowanych platform w nowo wydanych grach. Chcą przynajmniej zapewnień, że wydawcy gier wdrożą obsługę wielu platform w przyszłych aktualizacjach, jak widać w większości dzisiejszych gier.

Przejdźmy teraz do sedna sprawy — na jakich dokładnie urządzeniach jest obecnie dostępna opcja gry międzyplatformowej Rec Room?

Gra międzyplatformowa w Rec Room pomiędzy:

PC i PS4?

Menu gracza

Twierdzący! Obsługa wielu platform Rec Room jest zapewniona między PC a PS4. Co więcej, ta funkcja ma zastosowanie nawet wtedy, gdy używasz VR (takich jak Microsoft Windows Mixed Reality lub PSVR) lub elementów sterujących innych niż VR jako urządzenia wejściowego.

PC i Android

Tak, użytkownicy Androida i komputerów PC mogą razem grać w Rec Room i spotykać się, nie martwiąc się o kompatybilność między platformami. Niestety, niektórzy gracze korzystający z Androida skarżyli się na opóźnione aktualizacje Androida, z powodu których czasami nie mogą dołączyć do innych graczy na PC.

Xbox One i PS4/PS5

Rec Room zapewnia funkcję gry krzyżowej między Xbox One i PS4/PS5. Nie tylko to, firma umożliwiła również inwentaryzację między platformami w swoich najnowszych aktualizacjach, dzięki czemu nie musisz się martwić utratą ciężko zarobionych przedmiotów i kosmetyków po przejściu z Xbox na PS4 lub odwrotnie.

Android i Oculus Quest

Tak, istnieje również kompatybilność gry międzyplatformowej Rec Room między systemem Android i Oculus Quest. Jeśli jesteś w ruchu, ale nadal chcesz ukończyć codzienne wyzwania, programiści zapewnią Ci ochronę. Możesz w pełni cieszyć się VR na Oculus Quest, a następnie w razie potrzeby przejść na telefon komórkowy z Androidem.

Xbox One i PC

Gra międzyplatformowa w Rec Room jest dostępna dla graczy Xbox One i PC. Firma naprawdę włożyła ogromny wysiłek w rozszerzenie bazy użytkowników, a biorąc pod uwagę, że jest to gra społecznościowa dla wielu graczy, można spodziewać się samych korzyści z tej strategii. Teraz możesz z łatwością rozmawiać głosowo i grać na konsoli Xbox One ze znajomym, który ma komputer.

Xbox One i Xbox Series X/S

Tak; Rec Room umożliwił rozgrywkę międzyplatformową między Xbox One i Xbox Series X/S. Twórcy zadbali o to, by entuzjaści konsol Xbox zechcieli przenieść się ze starszego One na nowszy Series X/Y lub odwrotnie.

Często Zadawane Pytania:

Czym są gry MMO?

Oryginały pokoju nagrań

Gry online dla wielu graczy pozwalają setkom, a nawet tysiącom graczy na jednym serwerze rywalizować, współpracować, a nawet udzielać się towarzysko.

Te gry wieloosobowe dzielą się na różne kategorie, takie jak zwykłe (Roblox i Second Life), RPG (RuneScape i Final Fantasy XIV) oraz strzelanki pierwszoosobowe (PlanetSide 2 i World of Tanks), by wymienić tylko kilka.

Jakie gry/zajęcia oferuje Rec Room?

Celem tej oferty jest zajęcie się oryginałami Rec Room Originals i ciągle zmieniającymi się centrami społeczności o tematyce związanej z doświadczeniem. Obecnie najpopularniejsze kategorie pokoi w Rec Room to PVP, Quest, Horror, Art i Hangout.

Popularne pokoje to Paintball i Prison Life w trybie PVP, Golden Trophy i The Rise of Jumbotron w trybie Quest, Yandere Returns i The Autopsy of Jane Doe w trybie Horror, 3D Charades and Crescent Cliffs w trybie Art oraz Meme Elevator i Duckys Penthouse w Tryb Hangouta.

Oprócz tych czynności, ten wirtualny świat pozwala organizować spotkania w pokojach, dołączać lub tworzyć kluby i imprezy, wysyłać wiadomości lub rozmawiać głosowo ze znajomymi, zdobywać tokeny, wypełniając cotygodniowe i codzienne wyzwania, uczestniczyć w sponsorowanych wydarzeniach i ligach oraz po prostu spacer po centrum rekreacji.

Do czego służy Maker Pen?

Pióro twórcy

Maker Pen to narzędzie do tworzenia obiektów, które jest dostępne dla wszystkich użytkowników w menu plecaka. Gracze mogą używać tego narzędzia do tworzenia kształtów, a nawet środowisk, które sobie wyobrażają. Możesz dosłownie wymyślać światy za pomocą Maker Pen.

Co więcej, otrzymasz wszelką potrzebną pomoc w swojej twórczej podróży od mieszkańców Rec Room i twórców społeczności w samej grze. Poza grą istnieje wiele oficjalnych i stworzonych przez graczy serwerów Rec Room Discord, kanałów YouTube i stron internetowych, które są przeznaczone właśnie do tego celu.

Czy Rec Room jest generacją krzyżową?

Tak, Rec Room to całkowicie wieloplatformowa gra, która oferuje możliwości międzygeneracyjne w tym sensie, że możesz łatwo przejść z PS4 na PS5 lub z Xbox One na Xbox Series X/Y i odwrotnie, bez żadnych problemów.

Czy oferuje obsługę postępów międzyplatformowych/zapisów międzyplatformowych?

Na szczęście tak. Twórcy udostępnili niezwykle przydatną funkcję progresji krzyżowej/zapisu krzyżowego, dzięki której możesz płynnie przechodzić z trybu Disc Golf na komputerze PC lub Oculus Quest do zwykłego spaceru z innymi graczami Rec Room w trybie Art Gallery na telefonie komórkowym.

Czy Rec Room będzie oferować w przyszłości obsługę wielu platform?

Rozgrywka międzyplatformowa w Rec Room jest już włączona na wielu platformach, a nawet na telefonach komórkowych. Wierzymy, że firma będzie nadal oferować to wsparcie w przyszłości.

Czy w Rec Room można grać tylko w wersji Virtual Reality na PS4?

Rec Room na PS4 nie ogranicza się tylko do trybu VR. Dzięki temu możesz grać na PS4 w trybie ekranu z normalnym sterowaniem ekranem i joystickiem, a także w trybie VR z zestawem słuchawkowym PlayStation VR.

Czy potrzebujesz PS Plus do Rec Room PS4?

Nie, możesz uzyskać dostęp do gry na PS4 bez PS Plus. Ale gracze, którzy zalogują się przez PS Plus, otrzymają ekskluzywną skórkę na karabin paintballowy.

Podsumowanie

Rec Room to jedna z lepszych gier społecznościowych VR dostępnych obecnie dla nastolatków i młodych dorosłych, a jej wieloplatformowa funkcja zarówno dla urządzeń VR, jak i innych jest wisienką na szczycie tego bardzo popularnego wirtualnego świata. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co jeszcze ta gra będzie miała do zaoferowania w nadchodzących latach.Źródło : https://www.techshout.com/is-rec-room-cross-platform/