Czołgiści z Ukrainy grają w „World of Tanks” w czasie wolnym

Coraz więcej ukraińskich żołnierzy, w tym załogi czołgów, korzysta z gier wideo, aby odpocząć od trudów wojny z Rosją, tak wynika z artykułu opublikowanego w New York Times. Według raportu, popularną grą wśród żołnierzy jest World of Tanks, wieloosobowa strzelanka czołgowa. Gra ta pomaga im radzić sobie z nudą i rozwijać taktyki bojowe.

Żołnierze korzystają z gier wideo jako formy rozrywki

Kiedy ukraińscy żołnierze nie operują czołgami i artylerią na linii frontu, wielu z nich korzysta z gier wideo, aby odpocząć od chaosu wojny z Rosją. Jak donosi The New York Times, gra World of Tanks cieszy się coraz większą popularnością wśród ukraińskich załóg czołgów oraz innych jednostek.

Lt. Nazar Vernyhora, który zdobył sławę dzięki swojemu doskonałemu dowodzeniu czołgiem w bitwie przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym, powiedział The Times, że gra w World of Tanks od czasu do czasu w wolnym czasie. Inny żołnierz powiedział, że oni „uwielbiają” tę grę, a sierżant stwierdził, że dla niektórych żołnierzy to „rodzaj uzależnienia”.

Gry wideo jako narzędzie szkoleniowe

Gry wideo, zwłaszcza te bardziej symulacyjne, często są wykorzystywane jako narzędzie szkoleniowe przez różne armie. Wczesne dni pandemii COVID-19 pokazały, że kiedy żołnierze nie mogą trenować wspólnie w czołgach lub symulatorach, niektóre załogi czołgów Armii Stanów Zjednoczonych korzystały z bezpłatnej gry wieloosobowej online War Thunder do celów szkoleniowych.

W grze World of Tanks „uczysz się współpracować z zespołem i opracowywać taktyki” – powiedział ukraiński żołnierz The Times. Dodał, że często stara się „stosować te same manewry, co w życiu rzeczywistym”. Jednak dla większości operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na linii frontu, gra w World of Tanks ma mniej wspólnego z nauką umiejętności przydatnych w rzeczywistości, a bardziej z odpoczynkiem od operacji czołgów i broni wirtualnie.

Korzyści z rozgrywki w grę

Dla wielu żołnierzy korzystanie z gier wideo, takich jak World of Tanks, stanowi formę odreagowania i odpoczynku od trudów wojny. Jak powiedział jeden z żołnierzy ukraińskiej jednostki dronowej dla The Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro to jest tuż obok nas?”.

Źródło : www.bing.com