Czołgiści-wojownicy z linii frontu na Ukrainie spędzają swoje wolne chwile na wojnie w grze 'World of Tanks’

Ukraińscy żołnierze spędzają swój wolny czas na graniu w gry wideo, w których walczą czołgami – donosi dziennik The New York Times. Jeden z żołnierzy, który zyskał sławę dzięki swojemu umiejętnemu dowodzeniu czołgiem, przyznał, że gra w World of Tanks „kiedy ma odrobinę wolnego czasu”. Gry pomagają żołnierzom radzić sobie z nudą, a niektórzy przypisują im rozwijanie taktyk walki w realnym świecie.

Popularność gry wśród ukraińskich żołnierzy

The New York Times donosi, że gra w World of Tanks, wieloosobowy strzelec czołgowy, staje się coraz bardziej popularna wśród ukraińskich załóg czołgów, a także innych żołnierzy, jako sposób na odpoczynek od chaosu wojny z Rosją. „Gram od czasu do czasu, kiedy mam odrobinę wolnego czasu” – powiedział The Times porucznik Nazar Vernyhora, który zyskał sławę w zeszłym roku dzięki swojemu umiejętnemu dowodzeniu czołgiem w bitwie przeciwko rosyjskim siłom pancernym. Inny żołnierz z czołgowej jednostki na pierwszej linii frontu powiedział, że oni „uwielbiają” World of Tanks, a sierżant stwierdził, że dla niektórych żołnierzy jest to „rodzaj uzależnienia”.

Wpływ gier wideo na ukraińskich żołnierzy

To nie jest pierwszy raz, kiedy ukraińscy żołnierze opowiadają o graniu w gry wideo podczas wojny. Jednym z żołnierzy ostatnio powiedział agencji Reuters, że zawdzięcza swoje umiejętności celowania w rosyjskie cele za pomocą dronów swojej obsesji na punkcie gier wideo. Inny żołnierz powiedział w wywiadzie dla The Guardian, że ćwiczenie, w którym używano zestawu VR i dżojstika, było „jak granie w grę komputerową”. Nie jest też rzadkością, że gry, niektóre z bardziej skoncentrowane na symulacji, są wykorzystywane jako narzędzia szkoleniowe dla wojska. W przypadku pandemii COVID-19, kiedy żołnierze nie mogli spotykać się w czołgu lub symulatorze, niektóre amerykańskie załogi czołgów Armii używały darmowej gry wieloosobowej online War Thunder w celach szkoleniowych.

Przerwa od rzeczywistości

Według ukraińskiego żołnierza, w World of Tanks „nauka pracy w zespole i rozwijanie taktyk w grze” jest pewnym treningiem dla realnego życia. Dodaje, że często „stara się stosować te same manewry, co w życiu prawdziwym”. Jednak dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na pierwszej linii frontu, granie w World of Tanks to mniej o naukę umiejętności w realnym świecie, a bardziej o odpoczynek od operowania czołgami i innymi broni wirtualnie. Ta wiadomość była jednak szokiem dla żołnierzy jednostki dronów na Ukrainie, z czym jeden z żołnierzy zapytał dziennik The Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, kiedy to jest tuż obok nas?”

Źródło : www.bing.com