Czołgiści na froncie w Ukrainie walczą w grze wideo 'World of Tanks’ w czasie wolnym.

Soldatenki z Ukrainy wykorzystują gry wideo w przerwach między walkami

Niezmiernie popularną formą rozrywki dla ukraińskich żołnierzy jest granie w gry wideo, zwłaszcza jedną z nich, w której toczą bitwy czołgami – donosi New York Times.

Niezmiernie popularną formą rozrywki dla ukraińskich żołnierzy jest granie w gry wideo, zwłaszcza jedną z nich, w której toczą bitwy czołgami – donosi New York Times.

Jeden z nich, który był szeroko komentowany za swoje umiejętności w dowodzeniu czołgiem, stwierdził, że gra w World of Tanks „kiedy tylko ma trochę wolnego czasu”.

Gry wideo jako metoda radzenia sobie z nudą

Ukraińscy żołnierze korzystają z gier wideo jako metody radzenia sobie z monotonią i nudą, a niektórzy przypisują im pomaganie w rozwijaniu taktyk walki w rzeczywistości.

Jak donosi New York Times, gra World of Tanks, która jest grą wieloosobową o tematyce czołgowej, jest coraz bardziej popularna wśród ukraińskich załóg czołgów oraz innych oddziałów, jako sposobu na oderwanie się od chaosu wojny z Rosją.

„Grywam od czasu do czasu, kiedy mam trochę wolnego czasu” – powiedział porucznik Nazar Vernyhora dla The Times. Vernyhora zyskał sławę ze względu na swoje umiejętności w dowodzeniu czołgiem w bitwie z rosyjskimi wojskami.

Inny żołnierz z jednostki czołgów na froncie powiedział, że „uwielbia” grę World of Tanks. A sierżant stwierdził, że dla niektórych żołnierzy na froncie gra jest „rodzajem uzależnienia”.

To nie pierwszy raz, kiedy ukraińscy żołnierze mówią o graniu w gry wideo podczas wojny. Co więcej, niedawno jeden z żołnierzy powiedział Reutersowi, że swoje uzależnienie od gier wideo przypisuje zdolnościom skutecznego atakowania rosyjskich celów za pomocą dronów.

Inny żołnierz powiedział Guardianowi podczas wywiadu, że ćwiczenie, które polegało na korzystaniu z gogli wirtualnej rzeczywistości i joysticka, było „jak gra w komputerową grę”.

Uczą się taktyk w grze

Gry wideo, w tym te bardziej skoncentrowane na symulacji, czasami są wykorzystywane jako narzędzia szkoleniowe dla różnych armii. Na wczesnym etapie pandemii COVID-19, gdy żołnierze nie mogli trenować w grupie ani w symulatorach, część załóg czołgów amerykańskiej armii korzystała z darmowej gry wieloosobowej online – War Thunder – w celach treningowych.

W grze World of Tanks „uczysz się pracować w zespole i opracowywać taktyki gry” – powiedział jeden z ukraińskich żołnierzy dla The Times. Dodał również, że często „stara się stosować te same manewry, co w rzeczywistym życiu”.

Jednak dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na pierwszej linii, granie w World of Tanks to mniej nauki realnych umiejętności, a bardziej oderwanie się od rzeczywistości poprzez wirtualne operowanie czołgami i innymi broniami.

Żołnierze dronu zszokowani

Jednostka ukraińskiego dronu była zaskoczona tą wiadomością, a jeden ze żołnierzy zapytał The Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy to właśnie tutaj?”

Czytaj więcej na Business Insider.

Źródło : www.bing.com