Czołgiści na froncie w Ukrainie tożsamość sportowców eSports

Ukraińscy żołnierze na froncie grają w gry wideo, aby zrelaksować się poza walką.

Popularność gry World of Tanks wśród ukraińskich żołnierzy

Według The New York Times, gra World of Tanks, w której gracze walczą czołgami, stała się coraz bardziej popularna wśród ukraińskich załóg czołgów oraz innych żołnierzy. Podczas gdy nie operując na froncie, wielu żołnierzy korzysta z tej gry jako sposobu na oderwanie się od chaosu wojny z Rosją. „Gram od czasu do czasu, gdy mam trochę wolnego czasu” – powiedział porucznik Nazar Vernyhora. Vernyhora został zauważony w zeszłym roku dzięki swojej doskonałej umiejętności dowodzenia czołgiem w bitwie przeciwko rosyjskim siłom pancernym.

Gry wideo jako pomoc w ukierunkowywaniu taktyki bojowej

Żołnierze wyjaśniają, że gry wideo pomagają im w radzeniu sobie z nudą, a niektórzy przypisują im rozwinięcie taktyk walki w realnym świecie. „Gramy w World of Tanks z miłością” – powiedział żołnierz służący w czołgowej kompanii na froncie. Dodał również, że dla niektórych żołnierzy gra stała się „pewnego rodzaju uzależnieniem”.

Gry wideo jako narzędzia szkoleniowe

Użycie gier wideo jako narzędzi szkoleniowych w wojsku nie jest niczym nowym. W czasach pandemii COVID-19, gdy żołnierze nie mogli wspólnie korzystać z symulacji, niektóre załogi czołgów armii amerykańskiej zdecydowały się na bezpłatną wieloosobową grę online War Thunder w celach szkoleniowych. Według jednego ze żołnierzy ukraińskiego oddziału dronów, gra wideo pozwala im doskonalić umiejętności atakowania rosyjskich celów za pomocą dronów.

Oderwanie się od rzeczywistości

Dla wielu operatorów czołgów i żołnierzy na froncie, gra w World of Tanks to chwila odpoczynku od operowania bronią w realnym świecie. Jednak jednego ukraińskiego żołnierza jednostki dronów zszokowała ta informacja. Zapytany o powód, dla którego grają w World of Tanks, odpowiedział: „Po co mamy grać w World of Tanks, skoro mamy je tutaj?”

Źródło : www.bing.com