CS-52 LIS jest czołgiem dnia w kalendarzu adwentowym World of Tanks


Dzisiaj Świat czołgów Kalendarz adwentowy zawiera czołg średni CS-52 LIS.

Dzisiaj, 15 grudnia 2021 r., o godzinie 9:00 czasu środkowoeuropejskiego, World of Tanks opublikował na Twitterze pytanie, czy gracze sprawdzili dzisiejszy kalendarz adwentowy, i wspomniał, że dzisiejszym czołgiem jest CS-52 LIS.

CS-52 LIS z tyłu. Zdjęcie autorstwa World of Tanks.

Zgodnie z tweetem World of Tanks: „Ten Medium może to wszystko! Ma dobre uszkodzenia na minutę, 320 uszkodzeń na strzał i niezwykłą prędkość pocisku! Ma też dobre celowanie, pancerz wieży i kąt opuszczenia działa. Czego tu nie lubić?”

CS-52 LIS to polski czołg premium VIII poziomu z czteroosobową załogą. Jego działo 105 mm Armata wz.52 zadaje do 420 punktów wytrzymałości i może przetrwać 1300 punktów wytrzymałości nadchodzących uszkodzeń. Ma szybkostrzelność 6,25 pocisków na minutę i miejsce na 35 pocisków czołgowych.

CS-52 LIS z przodu. Zdjęcie autorstwa World of Tanks.

Silnik o mocy 720 koni mechanicznych zapewnia 38-tonowemu czołgowi prędkość maksymalną 50 km/h. Pancerz kadłuba ma grubość od 45 do 80 mm, a pancerz wieży od 90 do 190 mm.

Stosunkowo dobra mobilność i mocne działo główne sprawiają, że jest to wszechstronny wybór, który można wykorzystać zarówno do nacierania na bliski dystans, jak i do oddawania strzałów we wrogie czołgi z dystansu.

Czołg średni CS-52 LIS istniał tylko w planach w prawdziwym życiu i nigdy nie został wyprodukowany ani przetestowany w bitwie.

Pełne specyfikacje CS-52 są dostępne na oficjalnej World of Tanks Tankopedia.

Źródło : https://www.gamersdecide.com/pc-game-news/cs-52-lis-tank-day-world-tanks-advent-calendar