Bitwa o przetrwanie: Nowy event w grze „World of Tanks” inspirowany D-Day. Zdobądź premiumowe pojazdy!

Nowa kampania w grze „World of Tanks” inspirowana dniem D

Wszyscy, którzy kiedykolwiek widzieli zdjęcia inwazji w Normandii, zauważą, że na większości z nich brakuje jednego pojazdu: czołgów. Niewiele czołgów wylądowało na plażach w Normandii 6 czerwca 1944 roku, ale nie dlatego, że podjęto decyzję o ich odłożeniu. W rzeczywistości, dziesiątki czołgów planowały wylądowanie na plażach, ale spotkały je tragiczne konsekwencje – 29 amerykańskich czołgów desantowych „Donald Duck” próbowało wylądować na plaży Omaha, ale 27 z nich zostało utraconych z powodu wzburzonych fal.

Kampania D-Day w grze „World of Tanks”

Teraz popularna gra wieloosobowa online „World of Tanks” ma nową kampanię inspirowaną dniem D, która potrwa do 4 lipca. Gra nie mówi, że jesteś jednym z 27 utraconych czołgów podczas prawdziwej inwazji, ale tak się czuje, gdy wylądujesz na silnie bronionej, heavily-mine/znaczonej plaży Omaha Beach pod ostrzałem podczas pierwszego rozdziału kampanii. (Spoiler: bunkry nadmorskie wyłączają twojego dowódcę zaraz po lądowaniu, a ty zostajesz z kilkoma innymi czołgami, unikając ognia, omijając pola minowe i staramy się wyłączyć bunkry. Na szczęście Marynarka przyjmuje Cię na pomoc, a twoja siła walczy sobie drogę w górę klifów i dalej.)

Obronne bunkry nadmorskie i niemieccy pancerze atakują, gdy przedostajesz się w głąb lądu. Sztuczna inteligencja kontrolująca twoich sojuszników jest czasami zbyt agresywna, więc priorytetem jest krycie i maskowanie nad trzymaniem się ze swoimi kolegami z czołgów.

Premiące pojazdy i dalsze rozdziały

Jeśli jesteś regularnym graczem „World of Tanks”, masz szansę na zdobycie 3 premium pojazdów dla tych, którzy przejdą nowy przypływ bitwy: brytyjskiego Churchill Crocodile, amerykańskiego M4A3 Shermana i francuskiego Char de Transition, które są przedstawione w historii. Planowane są dwa kolejne rozdziały, zaplanowane na 13 czerwca, które wszystkie czerpią inspirację z Operacji Overlord. Ta historia w grze jest dość swobodna, nadmiernie kładąc nacisk na czołgi niż na prawdziwe walki. To sprawia, że gry są bardzo ekscytujące, a dynamiczna walka „World of Tanks” i uwzględnienie słabych punktów daje dobry wstęp do tego, jak naprawdę funkcjonowały bitwy pancernych w czasie II wojny światowej.

Co do przerw od historii, nie powinny martwić większości graczy, chociaż musimy zauważyć, że załoga USS Frankford, która zapewnia Ci wsparcie w pierwszym rozdziale, była znacznie bardziej odważna i zuchwała w rzeczywistości niż w grze.

USS Frankford i inne okręty marynarki zapewniają poważne wsparcie ogniowe z daleka dla gracza, ale nadal musisz walczyć wręcz z innymi czołgami, aby wygrać.

Podsumowanie

Firma Wargaming.net, deweloper i wydawca „World of Tanks”, oferuje także szereg transmisji na żywo i innych wydarzeń, aby uczcić 80. rocznicę D-Day, oczekuje się, że będą one blisko związane z prawdziwą historią tego dnia. Więc zwalczaj chorobę morską, wsiądź do 63 000 funtów stali i pchnij się przez francuskie plaże, klify i gospodarstwa rolne. Od Normandii do Berlina jest 700 mil, a wszyscy chcą zakończyć wojnę do Bożego Narodzenia.

Źródło : www.bing.com