Battlefield 2042 jest tak niepopularny, że gracze wracają do Battlefield V


Gracze masowo opuszczają Battlefield 2042, a najnowsze wydanie DICE jest tak płaskie, że jest deklasowane przez poprzednika gry, Battlefield V. Wydanie z 2018 roku ma więcej graczy na Steam niż Battlefield 2042, ponieważ problemy z nowym tytułem wciąż narastają.

Pomimo dużej ilości szumu, Battlefield 2042 nie był zabójcą Call of Duty, za jakiego się uważano.

Najnowsza wersja DICE w tej kultowej serii spotkała się z głośną krytyką społeczności niemal w każdym szczególe. Wspomaganie celowania lub jego brak uniemożliwia grę na konsolach. Było wiele błędów, a nawet kosmetyki oferowane graczom nie były kochane.

To tak dużo, że zaledwie kilka tygodni po premierze gry gracze już masowo wracają do Battlefield V.

KOSTKA DO GRY

Battlefield V, poprzednie wydanie serii, ma obecnie więcej graczy niż Battlefield 2042.

Według danych z wykresów Steam, Battlefield V miał stale wyższy szczyt liczby jednoczesnych graczy na Steam w grudniu 2021 r. w porównaniu z Battlefield 2042. Premiera w 2018 r. osiąga szczytową liczbę około 20 000 graczy dziennie ⁠ — skacząc do prawie 25 000 w weekendy ⁠ — podczas gdy Battlefield 2042 spadła poniżej szczytowego poziomu 19 000 dziennie.

Znajduje to również odzwierciedlenie w statystykach dotyczących strumieniowania gry na Twitchu. W zeszłym miesiącu Battlefield prawie wypadło z 50 najlepszych gier na Twitchu, przegrywając z Call of Duty, Halo Infinite, a nawet tytułami takimi jak Path of Exile i World of Tanks.

Pojawia się po wiadomościach, że główny programista Battlefield 2042, szef projektu Fawzi Mesmar, opuścił DICE ⁠ po premierze gry. Stwierdzili w e-mailu, który zamierzali opuścić po wysłaniu sequela, a nieudana wersja nie była częścią jego motywacji do wyjazdu.

Chociaż DICE nieustannie dostarcza aktualizacje do Battlefield 2042, wydaje się, że wciąż jest daleka droga do przywrócenia graczy do nowej wersji.





Źródło : https://www.dexerto.com/battlefield/battlefield-2042-is-so-unpopular-players-are-flocking-back-to-battlefield-v-1727753/