5 powodów, dla których nie potrzebujesz drogiego telefonu


Kupując telefon, prawdopodobnie kuszą Cię najnowsze i najlepsze urządzenia, takie jak iPhone 14 Pro Max, Samsung Galaxy S22 Ultra i Google Pixel 7 Pro.


Te urządzenia są potężne i mogą zrobić prawie wszystko bez zerwania potu. Ale czy naprawdę potrzebujesz tych drogich urządzeń? Dowiedzmy się poniżej.


1. Telefony średniej klasy mają już doskonałe aparaty

Jednym z powodów, dla których ludzie wybierali w przeszłości smartfony z wyższej półki, były ich aparaty fotograficzne. W 2019 roku jakość obrazu Samsunga Galaxy A70s ze średniej półki była już akceptowalna dla większości fotografowania w ciągu dnia. Jednak topowy Samsung Galaxy Note10+ nadal oferował lepszą wydajność, szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Jednak nie jest to już prawdą w przypadku dzisiejszych telefonów. Na przykład Google Pixel 6A ze średniej półki pokonał 16 innych smartfonów, aby uzyskać najlepszy ogólny aparat do smartfonów w 2022 roku od recenzenta technicznego YouTube, Marquesa Brownlee.

Oznacza to, że Google Pixel 6A pokonał inne droższe telefony, w tym Google Pixel 7 Pro, iPhone 14 Pro Max i Samsung Galaxy S22 Ultra, w dziale aparatów. Nawet Vivo V25 Pro, który Vivo sprzedaje specjalnie dla entuzjastów fotografii, może działać równie dobrze, jak inne flagowe urządzenia.

2. Możesz znaleźć porównywalny sprzęt na tańszych urządzeniach

Źródło obrazu: Qualcomm

Innym powodem, dla którego użytkownicy kupują drogie smartfony, jest posiadanie wydajnego układu i ogromnej pamięci RAM do obsługi wymagających zadań. Pozwoliłoby im to uruchamiać najnowsze aplikacje, a nawet zapewniać, że ich telefony będą nadal działać pięć lat później.

Jest to szczególnie ważne dla użytkowników, którzy lubią grać na swoich urządzeniach w zaawansowane gry mobilne, takie jak Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile, Genshin Impact, World of Tanks Blitz i inne. Ale w ostatnich latach nawet telefony średniej klasy mają w sobie najwyższej klasy SoC.

Na przykład iQOO 11, skoncentrowana na grach marka Vivo ze średniej półki, jest wyposażona w układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 i 16 GB pamięci RAM. Te specyfikacje sprawiają, że iQOO 11 ma lepszy sprzęt niż flagowe telefony, takie jak Xiaomi 12 Pro i Vivo X80 Pro, które mają ostatnią generację Snapdragon 8 Gen 1 (ze względu na ich wcześniejsze wydanie) i 12 GB pamięci RAM.

W testach porównawczych potężny SoC pozwolił nawet iQOO 11 pokonać osławiony układ A16 Bionic w iPhonie 14 Pro Max – smartfonie, który kosztuje prawie dwa razy więcej.

3. Długa żywotność baterii i szybkie ładowanie nie są dostępne wyłącznie we flagowych telefonach

Szybka ładowarka GaN 100 W

Jeszcze kilka lat temu w droższych klasach można było znaleźć tylko smartfony, które wytrzymywały około jednego dnia regularnego użytkowania. Inne tańsze urządzenia miały zazwyczaj krótszą żywotność baterii — około czterech do sześciu godzin.

Ale wraz z postępem w technologii akumulatorów i po tym, jak Apple przestał dostarczać ładujące się klocki ze swoimi telefonami komórkowymi, telefony średniej klasy dogoniły flagowe urządzenia.

Dziś możesz kupić telefon ze średniej półki, taki jak Samsung Galaxy A73 5G, który oferuje taką samą pojemność baterii, jak najlepsze oferty Samsunga. Co więcej, ponieważ S22 Ultra nie jest wyposażony w szybko ładującą się kostkę, jest zdeklasowany przez inne telefony średniej klasy, takie jak Redmagic 7S Pro, który jest dostarczany z ładowarką o mocy 65 W lub szybszą.

4. Wielu producentów zapewnia rozszerzone wsparcie dla telefonów średniej klasy

Galaxy S21 z napisem One UI 5 i Android 13 na odwrocie

Używanie smartfona, który nie otrzymuje już aktualizacji zabezpieczeń od producenta, jest generalnie niebezpieczne. Dlatego użytkownicy, którzy wolą pozostać ze swoimi urządzeniami na dłużej, wybraliby model z najwyższej półki ze względu na jego rozszerzone wsparcie.

Niemniej jednak już w 2019 roku kilku producentów rozszerzyło wsparcie oprogramowania i bezpieczeństwa swoich smartfonów. Na przykład telefon Samsung Galaxy z serii A ze średniej półki otrzymuje taką samą czteroletnią pomoc w zakresie aktualizacji zabezpieczeń, jak najwyższej klasy urządzenia z serii Galaxy S i Z.

Google ogłosił również, że wszystkie urządzenia Pixel, począwszy od Pixela 6, otrzymają do pięciu lat aktualizacji zabezpieczeń. Nawet telefony Xiaomi ze średniej półki, Redmi Note i Mi-series, otrzymają trzy główne aktualizacje w ciągu swojego życia.

Mimo to rozszerzone wsparcie nadal nie jest prawdziwe we wszystkich obszarach. Niektórzy producenci, tacy jak Oppo, Motorola i Nokia, oferują aktualizacje zabezpieczeń tylko przez trzy lata lub krócej. Sprawdź więc, którzy producenci są najlepsi w zakresie aktualizacji Androida, zanim kupisz smartfon ze średniej półki do długotrwałego użytkowania.

5. Nie ma sensu marnować czasu, jeśli często aktualizujesz

trzy smartfony do wykorzystania jako aparaty fotograficzne

Dla wielu użytkowników abonament telefoniczny pozwoli im na zakup nowego urządzenia co dwa do trzech lat. W takim przypadku może nie być potrzeby uzyskiwania najlepszych z najlepszych, jeśli chodzi o smartfony.

W końcu technologia, którą można dziś znaleźć we flagowych telefonach, wkrótce trafi do urządzeń średniej klasy w ciągu zaledwie roku lub dwóch. Z tego powodu niektórzy użytkownicy są rozdarci między wyborem nowego telefonu z budżetem a starym flagowym urządzeniem.

Tak więc, nawet jeśli brakuje Ci najnowszych i najlepszych, nadal możesz cieszyć się dość dobrym telefonem bez konieczności wydawania tak dużej ilości gotówki. A kiedy spojrzy się na jakość wykonania dzisiejszych urządzeń ze średniej półki, mogą one konkurować z flagowcami.

Prezentowany obraz Google Pixel 7 kontra Asus Zenfone 9

Na przykład wiele telefonów ze średniej półki ma teraz ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania, ogromne baterie, kompatybilność z NFC i świetne systemy aparatów. I chociaż ich aparaty mogą nie mieć ekskluzywnych marek, takich jak Hasselblad, Leica i Zeiss, ich jakość wyjściowa może nadal konkurować z telefonami współpracującymi z tymi firmami.

Producenci smartfonów mogą oszczędzać na niektórych funkcjach swoich telefonów średniej klasy. Na przykład wiele z tych modeli nie ma stopnia ochrony środowiska IP, ochrony Sapphire lub Gorilla Glass ani wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna. Niemniej jednak nadal otrzymujesz najważniejsze funkcje, których potrzebujesz podczas korzystania z telefonu.

Telefony średniej klasy mogą konkurować z flagowcami

Flagowy smartfon to zawsze świetna opcja, zwłaszcza jeśli możesz sobie na to pozwolić. Ale jeśli masz ograniczony budżet, telefon ze średniej półki może zapewnić doskonałe wrażenia bez ponoszenia kosztów. Te tańsze modele mogą zapewnić wszystko, czego potrzebujesz za znacznie niższą cenę niż najdroższe oferty.

A jeśli szukasz czegoś konkretnego, na przykład doskonałego aparatu lub lepszych wrażeń z gry, możesz wybrać urządzenia ze średniej półki, które ich twórcy stworzyli specjalnie do tego zadania. W ten sposób otrzymasz smartfon, który najlepiej radzi sobie z zadaniami, których najbardziej potrzebujesz.Źródło : https://www.makeuseof.com/reasons-you-dont-need-expensive-phone/