25 najlepszych darmowych gier na PlayStation 5, które warto sprawdzić dzisiaj


Spis treści[Hide][Show]

Darmowe gry są trudnym tematem do rozwiązania, mam na myśli, jak uważasz grę wartą swojej ceny, gdy cena jest zwykle darmowa? Cóż, jest to zaskakująco łatwe, przy tak wielu darmowych grach na rynku, musimy zacząć zastanawiać się, czy są warte czasu.

#25 Schronienie Fallouta

Źródło: Zespół 17

Wydawca: Bethesda Softworks

Deweloper: Bethesda Game Studios

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: czerwiec 2015

Łatwo o tym zapomnieć Schron przeciwatomowyze względu na datę premiery w połowie 2015 roku bardziej przypomina marketing dla Fallout 4 niż samodzielna gra. Ale to nie do końca prawda, jeśli jesteś fanem estetyki Vault Boy i lubisz budowanie bazy bardziej niż lubisz gry RPG Bethesdy, to przynajmniej dostaniesz tutaj swoją kasę.

#24 Przekreślenie

Wydawca: Gaijin Distribution KFT

Deweloper: Gry Target

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Android, iOS

Data wydania: sierpień 2016

Pamiętasz Niestandardowe Robo na GameCube? tak, i Przekreślenie wydaje się być najbliższą rzeczą, jaką możemy ponownie dostać. Teraz są to pojazdy zamiast robotów, ale nie można zaprzeczyć ilości opcji dostosowywania tutaj. Nawet jeśli niektórzy mogą czuć się trochę opłacani.

#23 Realm Royale

Wydawca: Hi-Rez Studios

Deweloper: Gry Heroic Leap

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: czerwiec 2018

Realm Royale jest kreatywny, ambitny, ale ostatecznie cierpi z powodu swojej małej społeczności. Połowa zabawy z grą free to play polega na tym, że jest to albo prosty pojedynczy gracz, albo ma ogromną społeczność, w której możesz wykorzystać płatne kosmetyki. Niestety w porównaniu do innych gier typu battle royale z tej listy, Realm Royale brakuje mainstreamowej atrakcyjności.

#22 Nieustraszony

Wydawca: Phoenix Labs

Deweloper: Phoenix Labs

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: wrzesień 2019 r.

Łowca potworów: Świat wprowadził serię polowań na potwory do głównego nurtu, więc sensowne jest, aby darmowa gra szukała inspiracji w serii. Nieustraszony bierze polowanie na potwory i przenosi je na wiele konsol i jest darmowy, co oznacza przyjaciół, którzy mogą liczyć Łowca potworów z pewną niechęcią można się uzależnić od tego stylu gry bez żadnych kosztów.

#21 Wigor

Wydawca: Bohemia Interactive

Deweloper: Bohemia Interactive

Platforma: Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: sierpień 2019 r.

Wiem, że wszyscy tutaj kliknęli listę gier na PlayStation, ale warto o tym wspomnieć Wigor nie jest dostępna na PC; fakt, który czasami łatwo jest przyjąć za pewnik. Ale jeśli masz konsolę, jesteś w groźnej strzelance z łupami, która rozgrywa się w postapokaliptycznej Norwegii ze wszystkich miejsc.

#20

Wydawca: Grupa Mail.ru

Deweloper: My.Games

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: październik 2013

Warface to darmowa strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, która na chwilę oddala nas od gatunku battle royale (chociaż dostępny jest tryb battle royale). Na lepsze lub gorsze, Warface gra jak gra z początku 2010 roku (ponieważ tak jest), jeśli chcesz bardziej tradycyjnej akcji FPS, takiej jak Team Deathmatch, to Warface może być dla Ciebie.

#19 War Thunder

Wydawca: Gaijin Entertainment

Deweloper: Gaijin Entertainment

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: listopad 2012

Nazywanie swojej gry żartem primaaprilisowym to niekonwencjonalny sposób na ogłoszenie, ale dokładnie to zrobił Gaijin Entertainment w 2012 roku, zanim w końcu powiedział, że to prawda, kilka miesięcy później. Pomimo swojego wieku, War Thunder utrzymuje sporą bazę graczy (przynajmniej na PC).

#18

Wydawca: Hi-Rez Studios

Deweloper: Gry Titan Forge

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: marzec 2014

Podczas gdy o tym rozmawialiśmy Realm Royale, Porazić to miejsce, w którym błyszczy Hi-Rez Studios. W latach od jej uruchomienia Porazić stał się znany z tego, że jest pierwszą MOBA, która przenosi grę do kamery trzeciej osoby przez ramię, w przeciwieństwie do typowego stylu RTS.

#17 Liga rakietowa

Wydawca: Psyonix LLC

Deweloper: Psyonix LLC

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: lipiec 2015

Liga Rakietowa przywróciliśmy piłkę nożną tym z nas, którzy lubią nasze gry sportowe trochę głupkowate. Nie ma statystyk, nie ma celebrytów sportowców, jesteś tylko ty i grupa innych głupków grających w piłkę nożną rakietowymi samochodami. Czego więcej można chcieć?

#16 Świat czołgów

Wydawca: Wargaming

Deweloper: Wargaming Mińsk

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: sierpień 2010

Nie mylić z innymi czołgami MMO z tej listy, Świat czołgów od prawie 12 lat rozwija się dobrze i nie ma oznak spowolnienia w najbliższym czasie. Z ponad 600 pojazdami opancerzonymi i ich liczbą, istnieje wiele unikalnych sposobów na grę na swój sposób.

#15 Ścieżka wygnania

Wydawca: Grinding Gear Games

Deweloper: Gry szlifierskie

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: październik 2013

Ścieżka Wygnania dowiodła swojej trwałości jako darmowej gry RPG akcji, która wkrótce będzie działać po 10 latach. Jeśli lubisz gry takie jak Diablo lub uznasz, że konwencjonalne gry MMO są onieśmielające, to może to być zamiast tego dobra strata czasu. Zbuduj swoją postać i pociesz się wiedząc, że gra nie zniknie w najbliższym czasie.

#14 Warframe

Wydawca: Digital Extremes

Deweloper: Cyfrowe ekstrema

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: marzec 2013

Grałem w Warframe tylko raz lub dwa razy i dopóki moja pamięć nie zostanie wystrzelona, ​​gra się trochę tak Przeznaczenie. Ale w darmowej grze możesz zrobić dużo gorzej niż Warframe i do dziś utrzymuje sporą bazę graczy, więc nie daj się zwieść wieku gry, myśląc, że zbliża się do końca okresu przydatności do spożycia.

13 #13

Wydawca: 1047 gier

Deweloper: 1047 gier

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: maj 2019

Teraz myślisz z portalami! A przynajmniej strzelanie z nimi. Splitgate bierze mózgową strategię pistoletów portalowych i łączy je ze znanymi… prawdziwymi pistoletami! Uważaj więc na plecy i nie daj się zaskoczyć, gdy ten snajper, którego ścigałeś, nagle spadnie z sufitu.

#12 Pola bitew PUBG

pole bitwy playerunknown

Wydawca: Krafton

Deweloper: PUBG Studios

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: grudzień 2017 r.

Podczas gdy PUBG może nie jest pierwszą grą w stylu Battle Royale, trudno zaprzeczyć, że byli w czołówce jej popularyzacji. Jeśli chcesz po prostu prostą strzelankę z łupami bez fantazyjnych sztuczek i mechaniki, może wróć do korzeni z tym darmowym tytułem.

#11 Pokój zabaw Astro

Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Deweloper: Zespół Asobi

Platforma: PS5

Data wydania: listopad 2020 r.

Pokój zabaw Astro jest z pewnością najbardziej unikalnym wpisem na tej liście, który, co prawda, jest niski, ponieważ większość darmowych gier to strzelanki, a platformówki 3D są niedoreprezentowane. Ale zdecydowanie warto to sprawdzić! Wyjątkowo tylko na PS5, Pokój zabaw Astro w pełni wykorzystuje kontroler Sony DualSense i zapewnia graczom zabawną i kompaktową przygodę (nawet jeśli bardziej przypomina demo techniczne/autopromocję niż grę).

#10 Fortnite

Wydawca: Epic Games

Deweloper: Epickie gry

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: lipiec 2017

Jeśli PUBG zaczął popularyzować strzelanki szabrowników, to Fortnite które przekroczyły przepaść głównego nurtu rozgłosu. Kiedy gra została po raz pierwszy ogłoszona jako gra typu zombie-survival / tower defense, nikt nie był przygotowany na to, że tryb „Battle Royale” wystartuje tak, jak to zrobił.

#9 Zaciągnął się

Wydawca: Gaijin Entertainment

Deweloper: Oprogramowanie Darkflow

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: marzec 2021

Zaciągnięty to strzelanka klasowa i drużynowa. Gracze pracują w zespołach 3-9 osobowych i uczestniczą w różnych trybach gry. To nie jest Team Fortress 2 ale z drugiej strony ta gra nie została jeszcze umieszczona na PS5 (pomimo wydania PS3). Ale jeśli wolisz bardziej tradycyjne tryby FPS od strzelanek z łupami, idź na to.

#8 Przeznaczenie 2

Wydawca: Bungie

Deweloper: Bungie

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: wrzesień 2017

Chociaż początkowo Przeznaczenie 2 nie był tytułem free to play, od tego czasu gra przyjęła ten model z płatnymi dodatkami. Przeznaczenie 2 ma prawie wszystko, czego możesz chcieć od FPS, kampanii kooperacyjnych, eksploracji i misji w otwartym świecie oraz trybów PvP (w tym oryginalnego trybu Gambit).

#7 Call of Duty: Warzone

Wydawca: Activision

Deweloper: Totem Nieskończoności

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5

Data wydania: wrzesień 2017

Call of Duty: Warzone wprowadził format battle royale do klasycznej serii FPS. Choć nie tak krzykliwe jak inne wpisy na tej liście, Call of Duty ma rozpoznawalność marki, która zapewnia spójność bazy graczy.

# 6 Brawlhalla

Wydawca: Ubisoft

Deweloper: Gry Blue Mammoth

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: październik 2017

Jeśli istnieje udana seria gier, pojawią się niezależne odgałęzienia, które zaspokoją niszowe zainteresowania swoich fanów. Oto co Brawlhalla robi dla Super Smash Bracia. Jeśli chcesz przenieść swoją kreskówkową grę walki na PC lub inne urządzenia, lub jeśli po prostu podoba Ci się kierunek artystyczny i postacie z listy Nintendo, to z Brawlhalla będąc za darmo, nie ma powodu, aby tego nie sprawdzić.

#5 Legendy Apex

Legendy Apex

Wydawca: Electronic Arts

Deweloper: Rozrywka Respawn

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: luty 2019 r.

Legendy Apex był niespodzianką w czasie, gdy rynek łupieżców był już przesycony. pomiędzy Fortnite, PUBG, Łamanie czarówi więcej, Legendy Apex udało się znaleźć oddanych fanów i ugruntować pozycję głównego nurtu wśród innych gigantów gatunku.

#4 Wampir: Krwawe polowanie na maskaradę

Wydawca: Sharkmob AB

Deweloper: Sharkmob AB

Platforma: PC, PS5

Data wydania: kwiecień 2022

Vampire: The Masquerade Bloodhunt przenosi klasyczną grę RPG typu Tabletop, która przekształciła się w grę wideo, do gatunku battle royale. Zawsze będę doceniać kreatywność w gatunku nasyconym ostrymi strzelankami i Krwawe polowanie pasuje do rachunku. Wyjdź na ulice z dostosowywanymi talentami i wampirzymi mocami, aby spróbować wyjść na szczyt.

#3 Paladyni

Wydawca: Hi-Rez Studios

Deweloper: Gry Evil Mojo

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: maj 2018

Paladyni bierze strzelankę opartą na klasach, która została spopularyzowana przez gry takie jak Team Fortress 2 oraz Obserwacja a potem idzie jeszcze trudniej. Jest szybszy niż TF2 i masz więcej opcji niż Obserwacja. Wybieraj spośród absolutnie ogromnej obsady postaci i walcz o cele lub w trybie Team Death Match. Zawiera również crossovera z Hololive.

#2 Łamanie zaklęć

Wydawca: Proletariat Inc.

Deweloper: Proletariat Inc.

Platforma: PC,Xbox One,Xbox Series X/S,PS4,PS5,Przełącznik

Data wydania: grudzień 2020 r.

Łamanie czarów to gra, która jakimś cudem zdołała wymknąć się spod radaru. Ta gra wykorzystuje najbardziej surowe cechy gatunku strzelanek do łupieżców (bieganie, gorączkowo szukając ulepszeń podczas walki) i zamyka to wszystko w kolorowym uniwersum fantasy. Mieszaj i dopasowuj zaklęcia, które znajdziesz w terenie, znajdź moce użytkowe, takie jak lot, teleportacja i nie tylko, a następnie daj się ponieść przeciwnikom w tej kapryśnej bitwie królewskiej.

#1 Final Fantasy XIV Online

Final Fantasy XIV

Wydawca: Square Enix

Deweloper: Square Enix

Platforma: PC,PS4,PS5

Data wydania: wrzesień 2010

„Czy słyszałeś o uznanej przez krytyków grze MMORPG? Final Fantasy XIV? Cóż, teraz masz i chociaż bezpłatny okres próbny „copypasta” może być memem, rzeczywisty bezpłatny okres próbny jest daleki od tego. Gracze otrzymają niemal nieograniczony dostęp do podstawowej wersji gry i całego pierwszego dodatku. Ze względu na charakter gry prawie cała zawartość jest istotna i nie będziesz czuł, że walczysz, aby nadążyć za krwawiącą zawartością.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=9012437ab1f646b5b4fc49581f5cc688&url=https%3A%2F%2Fgameranx.com%2Ffeatures%2Fid%2F309138%2Farticle%2F25-best-free-playstation-5-games-thats-worth-checking-out-today%2F&c=12333131207582861001&mkt=fr-fr