15 darmowych gier na Steam, które nie kosztują niczego do gry

Steam oferuje fantastyczną selekcję gier free-to-play, która zaspokoi każdy gatunek i preferencje graczy PC. The Finals, Overwatch 2 i Counter-Strike 2 to jedne z najlepszych darmowych gier na Steamie do grania w 2024 roku, oferujące szybką i konkurencyjną rozgrywkę wieloosobową. Inne godne uwagi darmowe gry na Steamie to World of Tanks, The Sims 4, Destiny 2, Warframe, Brawlhalla, Tower of Fantasy i Apex Legends, zapewniające różnorodność opcji rozgrywki dla różnych preferencji.

Najlepsze darmowe gry Steam w 2024 roku

Steam jest największą platformą do gier na PC na świecie i oferuje fantastyczną selekcję gier free-to-play (F2P) w każdym gatunku. Od „klasyków” takich jak Team Fortress 2 po nowe wydania takie jak The Finals, Steam ma coś dla każdego rodzaju gracza na PC. Niezależnie od tego, czy chcesz się zrelaksować, grając w relaksującą grę zarządzania życiem, jak The Sims 4 lub podnieść poziom adrenaliny w konkurencyjnym FPS, takim jak Counter-Strike 2, bardzo prawdopodobne, że znajdziesz darmową grę na Steam dla siebie w 2024 roku. Spędziliśmy wiele czasu, grając w wiele darmowych gier na Steam i zawęziliśmy listę do naszych ulubionych opcji. Oto kilka naszych najlepszych wyborów na 2024 rok. Dotyczy to także zimowej wyprzedaży Steam 2023: Nasze najlepsze wybory najlepszych ofert gier na PC

1. The Finals

Dynamiczny multiplayer FPS The Finals
Wydawca: Embark Studios
Gatunek: FPS, wieloosobowy, konkurencyjny

Przed niedawnym wydaniem The Finals był najbardziej dodawaną do listy życzeń grą na Steam (za pośrednictwem WePC), więc ten multiplayerowy strzelec będzie jedną z ulubionych gier PC na Steam w 2024 roku. Stawia drużyny trzech graczy przeciwko sobie w wyścigu zegara, aby zabezpieczyć, dostarczyć i zdeponować gotówkę z lokalizacji mapy, a także oferuje otaczające środowisko. Jeśli zdecydujesz się zanurzyć w tym wspaniale wyglądającym i szybkim konkurencyjnym strzelaniu, spodziewaj się wielu chwytów, wystrzałów rakietami, niszczenia ścian i ekscytujących zakończeń.

2. Overwatch 2

Konkurencyjna gra wieloosobowa w stylu shooter z bohaterami
Overwatch 2
Wydawca: Blizzard Entertainment
Gatunek: Akcja, gry pierwszoosobowe, wieloosobowe, strzelanina z bohaterami

Tak, na wypadek, gdybyś tego nie zauważył, Overwatch 2 jest teraz dostępny do darmowej gry na Steam. Dla wielu graczy klasy shooter z bohaterami, gra tylko w Battle.net, teraz dostępna na największej platformie do gier PC na świecie. Overwatch 2 to pięcioosobowa konkurencyjna gra wieloosobowa, oferująca wiele bohaterów (postaci) dla każdego rodzaju stylu gry. Bez względu na to, czy wolisz unikać i poruszać się, siedzieć z tyłu i strzelać, leczyć sojuszników, czy nawet stawić czoła wrogowi z młotem pneumatycznym, Overwatch 2 ma to wszystko. Pamiętaj tylko, że nie możesz tego zrobić sam – doskonała współpraca jest kluczem do zwycięstwa.

3. World of Tanks

Strategiczna gra strzelająca z pojazdami
World of Tanks
Wydawca: Wargaming
Gatunek: Akcja, wieloosobowy, pojazd

World of Tanks to dokładnie to, co jest napisane: gra, w której możesz grać czołgiem. Dla wielu ta sama nazwa będzie wystarczająca do zainteresowania się tą grą. Ale nawet jeśli nie jesteś ogromnym fanem czołgów, World of Tanks jest świetny dla tych, którzy chcą multiplayerowej rozwałki z dodatkiem strategii. Jeśli akurat jesteś fanem pojazdów militarnych z XX wieku, tym lepiej, ponieważ deweloper – Wargaming – nadal dodaje coraz nowsze pojazdy do pilotowania. Istnieje wiele trybów gry do wyboru w tej strategicznej grze wieloosobowej (eh… armato?), więc powinno być coś dla każdego rodzaju gracza wieloosobowego.

4. The Sims 4

Symulator życia
The Sims 4
Wydawca: Electronic Arts
Gatunek: Symulator życia, budowniczy domu, zarządzanie

Być może wysoko oktanowe niszczenie czołgów nie jest dla ciebie. Być może, zamiast tego, chciałbyś się zrelaksować, tworząc idealny dom dla swojej nowej rodziny Simów, aby się rozwijała. The Sims to najpopularniejsza na świecie gra symulacyjna życia, a w 2022 roku The Sims 4 stał się grą free-to-play na Steam. Ucieczka jeszcze nigdy nie była bardziej kusząca niż w The Sims 4, i czy jesteś sadystycznym bóstwem czy hojnym – czy jesteś „usuń drzwi i podpal to” czy „dodajmy tej rodzinie dodatkowego kociaka” mistrzem gry – The Sims 4 oferuje wystarczająco dużo w swoim zestawie narzędzi do gry, żebyś był szczęśliwy i zaangażowany w każdym świecie twoich Simów.

5. Destiny 2

Naukowo-fantastyczna gra wieloosobowa RPG i strzelanina z pierwszej osoby
Destiny 2
Wydawca: Bungie
Gatunek: Science fiction, MMO, RPG, akcja, pierwszoosobowa

Destiny 2, fenomenalnie dopracowana naukowo-fantastyczna gra MMO-FPS, stała się darmowa do grania w 2019 roku, i od tamtej pory pozostała stałym faworytem fanów wszystkich rodzajów gier strzelanin z pierwszej osoby. Zaspokaja tak wiele potrzeb, że każdy gracz FPS powinien znaleźć coś, co go zainteresuje. Od elementów gry RPG, poprzez rozwój łupów, strzelaninę z broni, aż po walki PvP, jest to tak blisko wszechstronnego, jak to możliwe. Dodatkowo, niezawodny cykl wydawania aktualizacji i dodatków zapewnia, że możesz w niego zatopić tyle godzin, ile chcesz. Nawet biorąc pod uwagę tylko darmową zawartość, jest tam wiele, co może cię zainteresować.

6. Warframe

Naukowo-fantastyczna gra wieloosobowa RPG i strzelanina z pierwszej osoby
Warframe
Wydawca: Digital Extremes
Gatunek: Akcja, wieloosobowy, fabularny

Warframe jest dla prawdziwych miłośników postępu w sprzęcie. Dla tych, którzy chcą spędzać godzinę po godzinie, angażując się w gładkie, szybkie walki naukowo-fantastycznymi, aby zdobyć ten kolejny upgrade. Z pełną fabułą, misjami pobocznymi i tematem kosmicznej przestrzeni, tutaj jest mnóstwo tematycznych i rozgrywkowych powiązań z Destiny 2. Ale dla fanów grindu – zwłaszcza tych, którzy chcą czegoś nieco bardziej szybkiego – Warframe jest na szczycie listy.

7. Brawlhalla

Gra walki platformowej
Brawlhalla
Wydawca: Ubisoft
Gatunek: Walki, 2D, platformówka, impreza, wieloosobowa

Brawlhalla jest szalenie zabawna tak, jak mogą być tylko gry walki – albo, chcę powiedzieć, tak, jak mogą być tylko gry walki platformerowe. Platformówki (ala Smash Bros) dodają ten dodatkowy poziom hilaryczności i ekscytacji, który jest idealny na imprezach LAN lub nocnych sesjach z przyjaciółmi przez Discord. Do wyboru jest wiele postaci, z różnymi darmowymi, które pojawiają się i znika na przemian co tydzień. Tak jak Smash, Brawlhalla sprawia, że jest to świetna (czasami frustrująca!) gra imprezowa.

8. Tower of Fantasy

Współdzielony światowy MMO-lite ARPG
Tower of Fantasy
Wydawca: Level Infinite
Gatunek: MMO, współdzielony świat, anime, RPG, akcja

Tower of Fantasy może wydawać się być po Genshin Impact, ale to nie powstrzymało go przed zajęciem świecą jako własne anime-like („shared-world”) MMO, i to z dobrego powodu. Jego świat jest piękny, a możliwości eksploracji obfitują. Dodaj różnorodne możliwości rozwijania się, bosy światowe do pokonania i misje wyzwań, a masz grę, która może cię pochłonąć i zmusić do powrotu dzień po dniu – bez względu na to, czy jest to solo czy ze znajomymi.

9. Counter-Strike 2

Konkurencyjna gra wieloosobowa zespołowa FPS
Counter-Strike 2
Wydawca: Valve
Rodzaj: FPS, strzelanina, wieloosobowa, konkurencyjna, akcja

Dla większości graczy Counter Strike 2 wyda się zasadniczo taka sama, jak Counter Strike: Global Offensive, wiecznie popularna konkurencyjna wieloosobowa strzelanina z pierwszej osoby. (Gdybyśmy byli cyniczni, moglibyśmy powiedzieć, że Valve walczy z Overwatch 2 – ale nie jesteśmy, więc tego nie zrobimy.) Jednak to nie jest zła rzecz. Nie było naprawdę nic złego z CS:GO, więc zmiany, które przyniosło CS2, są jak polewa na torcie. Counter Strike, dla tych niezaznajomionych z tą franczyzą, jest jedną z najpopularniejszych e-sportów na świecie. Główny tryb gry ma jedną drużynę pięciu graczy przeciwko innej, żeby albo podłożyć i obronić bombę, albo bronić miejsc z bombą i rozbroić ją, jeśli zostanie podłożona. CS wypływa z każdego piksela strategią, a żeby stać się jednym z najlepszych, trzeba również rozwinąć niezłe umiejętności mechaniczne. Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie, to nie ma już więcej…

Źródło : www.bing.com