15 darmowych gier na platformie Steam, które nie będą Cię nic kosztować.

Steam: Wybierz najlepsze, darmowe gry w 2024 roku

Steam oferuje fantastyczną kolekcję darmowych gier, dostosowanych do każdego gatunku i preferencji graczy na PC. W 2024 roku do grania na Steam w grze Final, Overwatch 2 i Counter-Strike 2 oferują szybką i rywalizacyjną grę wieloosobową. Inne godne uwagi darmowe gry na Steam to World of Tanks, The Sims 4, Destiny 2, Warframe, Brawlhalla, Tower of Fantasy i Apex Legends, które oferują różnorodne opcje rozgrywki dla różnych preferencji.

Największa platforma do gier na PC na świecie, Steam, hostuje fantastyczną kolekcję darmowych gier we wszelkim gatunku. Od starych klasyków takich jak Team Fortress 2, po najnowsze wydania jak The Finals, Steam oferuje coś dla każdego rodzaju gracza. Spędziliśmy mnóstwo czasu na graniu w różne darmowe gry na Steam i zawęziliśmy listę do naszych ulubionych opcji. Oto nasze najlepsze wybory na 2024 rok.

The Finals: Szybka wieloosobowa gra FPS

Przed swoją niedawną premierą, The Finals była najbardziej wymarzoną grą na Steam, więc ten multiplayerowa strzelanka na pewno przyciągnie wielu graczy na Steam w 2024 roku. Rywalizuje zespoły po trzy osoby ze sobą w wyścigu zegara, by zdobyć, dostarczyć i zdeponować gotówkę z lokalizacji na mapie, a dodatkowo cechuje się środowiskiem niszczonym. Jeśli zdecydujesz się zanurzyć w tę piękną i szybką rywalizacyjną strzelankę, spodziewaj się dużo chwytania lin, strzelania rakietami, niszczenia ścian i emocjonujących zakończeń.

Overwatch 2: Konkurencyjna gra wieloosobowa z bohaterami

Tak, jeśli tego nie zauważyłeś, Overwatch 2 jest teraz dostępny do grania za darmo na Steam. Kiedyś dostępny tylko na platformie Battle.net, popularna strzelanka klasowa z możliwościami jest teraz dostępna na największej platformie do gier na PC na świecie. Overwatch 2 to pięcioosobowa konkurencyjna strzelanka wieloosobowa, oferująca szeroki wybór bohaterów dla każdego stylu gry.

World of Tanks: Strategiczna gra shooters

World of Tanks to dokładnie to, co znajduje się w nazwie: gra, w której możesz zagrać jako czołg. Nawet jeśli nie jesteś fanem czołgów, World of Tanks doskonale nadaje się dla tych, którzy chcą trochę wieloosobowej zawieruchy z dodatkową dawką strategii. Jeżeli przypadkiem interesujesz się dwudziestowiecznymi pojazdami wojskowymi, tym lepiej, ponieważ deweloper – Wargaming – ciągle dodaje kolejne i kolejne pojazdy do pilotowania.

The Sims 4: Symulator życia

Może wysoko-oktanowe rozpryski czołgów nie są dla ciebie. Może, zamiast tego, chciałbyś się zrelaksować, tworząc idealny dom dla swojej nowej rodziny Simów. The Sims to najpopularniejsza na świecie seria symulatorów życia, a w 2022 roku The Sims 4 stały się dostępne za darmo do grania na Steam. Ucieczka nigdy nie była bardziej kusząca niż w przypadku The Sims 4, a niezależnie od tego, czy jesteś sadystycznym bogiem, czy również łaskawym – czy jesteś mistrzem gry, która „usunie drzwi i spali” lub „dodasz tej rodzinie dodatkowego kota”, The Sims 4 oferuje wystarczająco wiele w swoim zestawie narzędzi do gry, aby zachować cię zadowolonym i zainwestowanym w każdym z świata twoich Simów.

Destiny 2: Naukowa gra wieloosobowa RPG i FPS

Destiny 2, fenomenalnie dopracowana naukowa gra MMO-FPS, stała się dostępna za darmo do grania w 2019 roku i od tego czasu pozostała stałym ulubieńcem wszystkich rodzajów gier z pierwszej osoby. Zaspokaja tak wiele potrzeb, że każdy rodzaj gracza FPS powinien znaleźć w niej coś dla siebie.

Warframe: Naukowa gra wieloosobowa RPG i FPS

Warframe jest dla miłośników rzeczywistego postępu. To dla tych, którzy chcą poświęcić godzinę za godziną na zręczne, szybkie walki w stylu sci-fi, aby zdobyć następny upgrade.

Brawlhalla: Gra bijatyk platformowych

Brawlhalla jest niesamowicie zabawna w sposób, w jaki mogą być tylko gry bijatyk – lub raczej w jaki mogą być tylko gry bijatyk platformowych. Platformówka (tak jak w Smash Bros) dodaje dodatkowy poziom śmieszności i ekscytacji, co jest idealne na przyjęcia LAN lub nocne sesje z przyjaciółmi za pośrednictwem Discord. Jest też wiele postaci do wyboru, z różnymi darmowymi, które pojawiają się i znikają z rotacji co tydzień. Tak jak Smash, Brawlhalla świetnie nadaje się na świetną (aczkolwiek czasem frustrującą!) grę.

Tower of Fantasy: MMO-lite ARPG ze światem współdzielonym

Tower of Fantasy, z pozoru wygląda jak Genshin Impact, ale to nie powstrzymało go od zdobycia światła reflektorów jako własne anime-podobne MMO, i to z dobrym powodem. Jego świat jest piękny i pełen możliwości eksploracji. Dodaj do tego liczne możliwości postępu, bossów światowych do zabicia i misji wyzwań, i masz grę, która może utrzymać twój udział oraz powrót na dzień po dzień – czy to solo czy z przyjaciółmi.

Counter-Strike 2: Rywalizacyjna, zespołowa gra wieloosobowa FPS

Dla większości osób Counter-Strike 2 będzie wydawał się zasadniczo taki sam jak Counter Strike: Global Offensive, zawsze popularny konkurencyjny, wieloosobowy strzelanka z perspektywy pierwszej osoby. (Gdybyśmy byli cyniczni, moglibyśmy powiedzieć, że Valve wyciągnęło z nas centy na Overwach 2 – ale nie jesteśmy, więc tego nie zrobimy.)

Counter Strike, dla tych niezaznajomionych z marką, to jedna z najpopularniejszych e-sportów na świecie. Główny tryb gry ma jeden zespół pięciu osób przeciwko drugiemu, aby podłożyć i obronić bombę lub obronić miejsca z bombą i rozbroić bombę, jeśli zostanie podłożona. CS emanuje strategią z każdego piksela, a aby stać się jednym z najlepszych, musisz również rozwinąć znakomite umiejętności mechaniczne. Jeśli czujesz się na siłach, nie będzie lepszej zabawy niż CS.

Źródło : www.bing.com