15 darmowych gier na platformie Steam, które nie będą Cię kosztować niczego grać

Najlepsze darmowe gry na platformie Steam w 2024 roku

Steam oferuje fantastyczną selekcję gier, które są dostępne za darmo i odpowiadają każdemu gatunkowi i preferencjom graczy na PC. The Finals, Overwatch 2 i Counter-Strike 2 to jedne z najlepszych darmowych gier na Steam, oferujące szybką i konkurencyjną wieloosobową rozgrywkę. Inne godne uwagi darmowe gry na Steam to World of Tanks, The Sims 4, Destiny 2, Warframe, Brawlhalla, Tower of Fantasy i Apex Legends, które zapewniają szeroki wybór opcji rozgrywki dla różnych preferencji.

Największa na świecie platforma do gier na PC, Steam, oferuje fantastyczną selekcję gier dostępnych za darmo, we wszystkich gatunkach. Od „klasyki” jak Team Fortress 2 po najnowsze wydania takie jak The Finals, Steam ma coś dla każdego rodzaju gracza na PC. Bez względu na to, czy chcesz zrelaksować się grając w relaksującą grę zarządzania życiem, jak The Sims 4, czy podnosić ciśnienie krwi w konkurencyjnym FPS, jak Counter-Strike 2, bardzo prawdopodobne, że będzie darmowa gra na Steam, która jest dla ciebie, wchodząc w rok 2024. Spędziliśmy dużo czasu na graniu w wiele darmowych gier na Steam i zawężiliśmy listę do naszych ulubionych opcji. Oto nasze topowe wybory na rok 2024.

1. The Finals: Szybka wieloosobowa strzelanka FPS The Finals Wydawca Embark Studios Gatunek FPS, wieloosobowa, konkurencyjna Przed ostatnim wydaniem The Finals, była to gra, która figurowała najczęściej na liście życzeń na Steam (via WePC), więc ta strzelanka wieloosobowa będzie numerem jeden dla wielu graczy na PC na Steam w 2024 roku. Gra wystawia drużyny po trzy osoby przeciwko sobie w wyścigu z czasem, aby zabezpieczyć, dostarczyć i zdeponować gotówkę z lokalizacji na mapie i charakteryzuje się środowiskiem destrukcyjnym. Jeśli zdecydujesz się zagłębić w tę świetnie wyglądającą i szybką grę konkurencyjną, spodziewaj się wielu zaciętych pojedynków, skacząc na haku, strzelając rakietami, burząc ściany i walcząc do ostatniej kropli krwi.

2. Overwatch 2: Konkurencyjna wieloosobowa strzelanka bohaterów Overwatch 2 Wydawca Blizzard Entertainment Gatunek Akcja, First-Person, wieloosobowa, strzelanka bohaterów Tak, jeśli przypadkiem o tobie przeszedł debiut, Overwatch 2 jest teraz dostępny do gry za darmo na Steam. Kiedyś dostępna tylko na platformie Battle.net, ta popularna strzelanka z możliwościami klasowymi jest teraz dostępna na największej na świecie platformie do gier na PC. Overwatch 2 to pięcioosobowa konkurencyjna strzelanka wieloosobowa, oferująca różne bohaterów (postacie) dla każdego rodzaju stylu gry. Czy wolisz unikać i uciekać, siedzieć z tyłu i snajpić, leczyć swoich sojuszników, czy nawet stawić czoło wrogowi z młotem, Overwatch 2 ma cię objąć. Pamiętaj jednak, że nie możesz samodzielnie uzyskać sukcesu – świetna współpraca zespołowa jest kluczem do zwycięstwa.

3. World of Tanks: Strategiczna strzelanka z pojazdami World of Tanks Wydawca Wargaming Gatunek Akcja, wieloosobowa, pojazd World of Tanks jest dokładnie tym, co zapowiada nazwa: grą, w której możesz grać jako czołg. Dla wielu sama ta opisowa informacja będzie na tyle, by wzbudzić ich zainteresowanie. Nawet jeśli nie jesteś ogromnym fanem czołgów, World of Tanks jest doskonały dla tych, którzy chcą trochę wieloosobowego zamieszania z dodatkową porcją strategii. Jeśli przypadkiem interesujesz się pojazdami wojskowymi z XX wieku, tym lepiej, bo deweloper – Wargaming – nadal dodaje coraz więcej pojazdów, którymi można pilotować. W tej strategicznej strzelance wieloosobowej (heh … armatożerni?), jest wiele trybów gry do wyboru, więc powinno być tu coś dla każdego rodzaju gracza wieloosobowego.

4. The Sims 4: Symulator życia The Sims 4 Wydawca Electronic Arts Gatunek Symulator życia, budowniczy domów, zarządzanie Może niekoniecznie interesuje cię ekscytacja związana z niszczeniem czołgów. Może zamiast tego wolałbyś zrelaksować się, tworząc idealny dom dla swojej nowej Simowej rodziny, aby prosperowała. The Sims to najbardziej popularna na świecie seria symulacji życia, i w 2022 roku The Sims 4 stała się dostępna za darmo na Steam. Ucieczka nigdy nie była bardziej kusząca niż w The Sims 4 i niezależnie od tego, czy jesteś sadystycznym bogiem, czy łaskawym – czy chcesz „usunąć drzwi i spalić to wszystko” czy „dajmy tej rodzinie dodatkowego kociaka” – The Sims 4 oferuje wystarczająco dużo w swoim zestawie narzędzi do gry, aby utrzymać cię szczęśliwym i zainwestowanym w każdy ze światów swoich Simów.

5. Destiny 2: Sci-fi wieloosobowa gra RPG i FPS Destiny 2 Wydawca Bungie Gatunek Sci-fi, MMO, RPG, akcja, first-person Destiny 2, fenomenalnie wygładzona gra MMO-FPS osadzona w sci-fi, stała się dostępna za darmo w 2019 roku i od tego czasu pozostała stałym faworytem fanów wszystkich rodzajów gier pierwszoosobowych strzelanek. Zaspokaja tak wiele potrzeb, że każdy rodzaj gracza FPS znajdzie w niej coś, co mu się spodoba. Dzięki elementom gry RPG, progresji zdobywania łupów, nurkowania bronią i walk PvP, jest to jedna z najlepszych opcji. Dodatkowo, regularna rotacja aktualizacji i dodatków zapewnia, że możesz w nią wciągnąć się tak bardzo, jak tylko chcesz. Nawet biorąc pod uwagę jedynie darmową zawartość, jest w niej sporo, aby się zagłębić.

6. Warframe: Sci-fi wieloosobowa gra RPG i FPS Warframe Wydawca Digital Extremes Gatunek Akcja, wieloosobowa, fabularna Warframe jest dla prawdziwych miłośników progresji wyposażenia. Dla tych, którzy chcą spędzić godziny angażując się w szybką, wyrafinowaną walkę w klimacie sci-fi, aby zdobyć kolejną ulepszoną zdobycz. Z pełną fabułą, misjami pobocznymi i motywem kosmicznym, jest tutaj wiele tematycznych i rozgrywkowych powiązań z Destiny 2. Ale dla fanów rzeszy gnębienia – zwłaszcza tych, którzy chcą czegoś nieco bardziej szybkiego – Warframe jest na szczycie listy.

7. Brawlhalla: Platformowa gra fighterska Brawlhalla Wydawca Ubisoft Gatunek Walka, 2D, platformer, imprezowe, wieloosobowa Brawlhalla jest szalenie zabawna w sposób, który tylko gry walki mogą być – albo raczej w sposób, który tylko platformowe gry walki mogą być. Platformowe (à la Smash Bros) dodaje dodatkowy poziom śmieszności i ekscytacji, idealny dla imprez LAN lub nocnych sesji z przyjaciółmi przez Discord. Jest tutaj wiele postaci do wyboru, z różnymi, które wchodzą i wychodzą z rotacji co tydzień. Podobnie jak w przypadku Smash, Brawlhalla to świetna (choć czasami frustrująca!) gra imprezowa.

8. Tower of Fantasy: Współdzielona gra MMO-lite ARPG Tower of Fantasy Wydawca Level Infinite Gatunek MMO, współdzielona kraina, anime, RPG, akcja Tower of Fantasy może wydawać się przypominać Genshin Impact, ale to nie powstrzymało go od zajęcia własnego miejsca jako anime-like („shared-world”) MMO, i to z dobrego powodu. Jego świat jest piękny, a możliwości eksploracji są ogromne. Dodać do tego wiele możliwości progresji, bossów do zabicia, i misje wyzwań, a masz grę, która może cię pochłonąć i skłonić do powrotu dzień po dniu – czy to solo, czy z przyjaciółmi.

9. Counter-Strike 2: Konkurencyjna drużynowa strzelanka FPS Counter-Strike 2 Wydawca Valve Gatunek FPS, strzelanka, wieloosobowa, konkurencyjna, akcja Dla większości osób Counter Strike 2 będzie wydawał się zasadniczo taki sam jak Counter Strike: Global Offensive, nadal popularna konkurencyjna pierwszoosobowa strzelanka wieloosobowa. (Gdybyśmy mieli być cyniczni, moglibyśmy powiedzieć, że Valve wyciągnęło z nami taki numer, jak z Overwatch 2 – ale nie jesteśmy, więc nie powiemy.) Nie jest to jednak coś złego. W CS:GO nie było naprawdę nic złego, więc zmiany, jakie przyniósł CS2, są jak wisienka na torcie.

Zainteresowany? Sprawdź nasze topowe wybory na Steam w 2024 roku na naszej stronie!

Źródło : www.bing.com