10 najlepszych reklam gier wideo podczas Super Bowl wszechczasów


Co roku podczas Super Bowl mamy okazję obejrzeć jedne z najlepszych reklam. Zespoły kreatywne wydają miliony dolarów, aby zaprezentować swój produkt milionom widzów, z różnym skutkiem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku reklam gier wideo, które mogą być znakomitymi lub bardzo drogimi śmieciami. Stworzyliśmy listę 10 wszechczasów reklam gier wideo podczas Super Bowl, których nigdy nie zapomnimy — na dobre i na złe.

10 reklam gier wideo Super Bowl wszechczasów, od najgorszej do najlepszej

10. World of Tanks — Reklama Real Awful Moms Superbowl (2017)

Najwyraźniej posiadanie ekscytującego pomysłu na reklamę Super Bowl jest niepotrzebne, o ile masz zbiornik, który przechodzi przez ściany. W 2017 roku World of Tanks dwukrotnie wypróbowało tę formułę fałszywego reality show. Jeśli jesteś ciekawy, obejrzyj reklamę „Nabywcy domów dla nastolatków”, w której czołg wyburza mały dom.

9. Heroes Arena – reklama Super Bowl (2018)

Nie trzeba wiele, aby zrobić reklamę gry wideo podczas Super Bowl. Po prostu połącz swoją grę z piłką nożną. Reklama Heroes Arena ma sześć sekund poświęconych najpopularniejszemu amerykańskiemu sportowi, podczas gdy cała reszta to tylko rozgrywka. Poszukaj w słowniku słowa „nic specjalnego”, a jako przykład znajdziesz tę reklamę.

8. Meta Quest 2 – Nowa zabawna reklama starych przyjaciół (2022)

Meta chce spalić wszystkie swoje pieniądze, próbując jednocześnie udowodnić wszystkim, że ich zestaw VR jest fajny. Może tak być, ale zgodnie z tą reklamą jest już na dobrej drodze do wycofania. Nic nie przekona mnie do zakupu Meta Quest 2 jako reklamy z komunikatem „Obrazy ekranu są symulowane i niereprezentatywne dla aktualnego produktu. Doświadczenie użytkownika będzie się różnić”.

7. God of War Ragnarok – wielka gra (2023)

Kratos jest najwyraźniej wielkim fanem piłki nożnej, ponieważ jest to jego drugie pojawienie się na tej liście reklam gier wideo. Tym razem główne zadanie God of War: Ragnarok rozgrywa się we współczesnej scenerii Super Bowl LVII. Film jest nieco rozczarowujący, ponieważ reklama God of War Super Bowl z 2013 roku jest znacznie lepsza.

Powiązany: Najlepsze gry w fajnych grach matematycznych

6. Gra wojenna — reklama Kim jestem w Super Bowl (2015)

Czasami bardzo łatwo jest stworzyć reklamę gier Super Bowl, jeśli masz dużo pieniędzy do wydania. Musisz mieć spory budżet na opłacenie celebrytów i menu produkcji godne króla. Ta reklama Game of War zaczyna się w wannie jak w Wiedźminie. A kiedy Kate Upton zaczyna się dobrze bawić, musi iść do bitwy i walczyć z gigantami i innymi wrogami najeżdżającymi jej zamek.

5. Legend of Zelda Breath of the Wild – Reklama Switch and Play Super Bowl (2017)

Legend of Zelda: Breath of the Wilde było jednym z głównych powodów, dla których wiele osób kupiło Nintendo Switch. Ta reklama została opublikowana, zanim konsola była jeszcze dostępna, więc możesz sobie wyobrazić szum, gdy ta reklama została wyemitowana po raz pierwszy.

4. Clash of Clans – Reklama Revenge Super Bowl (2015)

Liam Neeson znalazł sposób na przedłużenie swojej kariery, pokonując wszystkich wrogów w filmach i grach wideo. Jak możesz sobie wyobrazić, może pokonać każdego przeciwnika, będąc przerażającym w filmie lub grając w grę mobilną i używając jednych z najlepszych bohaterów w Clash of Clans.

Powiązany: 20 najlepszych gier mobilnych

3. Evony – Bitwa o Evony (2017)

Mamy zwycięską formułę na Super Bowl! Połącz sławnych aktorów i ogromny budżet z mobilną darmową grą wideo w historycznym otoczeniu. Ta reklama to także wyjątkowa okazja, by zobaczyć Aarona Eckharta i Jeffreya Deana Morgana walczących ze sobą w quasi-historycznej walce niczym z filmu!

2. God of War Wstąpienie – reklama From Ashes (2013)

Połączenie grafiki podobnej do Kratosa i Gladiatora nie może się nie udać. Reklamy gier Super Bowl często przesadzają z akcją lub humorem, ale God of War: Ascension trafia prosto w serce. Bez względu na to, czy jesteś fanem God of War, nie możesz przejść obojętnie obok tej reklamy Super Bowl.

1. Xbox Adaptive Controller — Wszyscy wygrywamy (2019)

Xbox Adaptive Controller to doskonały przykład tego, jak łączą się gry wideo. Niezależnie od tego, czy używamy myszy, klawiatury czy kontrolera, wszyscy jesteśmy graczami. Dlatego to wspaniale, że twórcy konsol (Microsoft i Sony) dostrzegli potrzeby niepełnosprawnych graczy.

Wyróżnienie w reklamach gier wideo — reklama NES Power Glove

Wiem, wiem… To nie ma nic wspólnego z Super Bowl, ale nie można pisać o reklamach gier wideo i pominąć ten kawałek historii. Chociaż Power Glove stało się jedną z największych klap w historii gier, był to wizjonerski pomysł, który wyprzedził kontrolery VR.Źródło : https://progameguides.com/feature/top-10-video-game-super-bowl-ads-of-all-time/