Wszędzie pojawiają się fałszywe plaże, obwiniajcie graczy Pokémon Go

Niedawno pojawił się nieoczekiwany problem z bazą danych map typu open source, powszechnie używaną przez wiele firm, aplikacji i stron internetowych: fałszywe i przypadkowe plaże pojawiają się w miejscach takich jak podwórka, parkingi przy kościołach i pola golfowe. Społeczność wie, kogo winić: gracze Pokémon Go próbujący złapać nowe, rzadkie stworzenie.

Odkrycie fałszywych plaż w Pokémon Go

22 kwietnia Wiglett został dodany do Pokémon Go. To wodne stworzenie w kształcie robaka można znaleźć tylko na prawdziwych plażach i obszarach przybrzeżnych oraz w ich pobliżu. Oznacza to, że jeśli na przykład mieszkasz w Kansas, będziesz musiał udać się do najbliższego jeziora lub rzeki, aby złapać Wigletta. Lub, jeśli pobliskie jeziora i rzeki nie są uważane za plaże, będziesz musiał podróżować dalej, być może na wschodnie lub zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Wreszcie, używając kodu, mogłem zobaczyć wszystkie miejsca odrodzenia w Wiglett w Kansas i okazało się, że jestem otoczony plażami! Wreszcie fałszywe plaże.

Manipulacja bazą danych kart

Gracze Pokémon Go modyfikują dane map świata rzeczywistego wykorzystywane przez grę, aby dodać więcej plaż w nadziei, że uda im się złapać Wigletta bez konieczności podróżowania. Pokémon Go korzysta z OpenStreetMaps, bezpłatnego narzędzia do mapowania o otwartym kodzie źródłowym, podobnego do Wikipedii i Map Google, dla wszystkich swoich rzeczywistych danych i lokalizacji. Gracze odkryli dwa „biomy”, w których pojawi się Wiglett, i dlatego mogą ładować OpenStreetMaps i dodawać fałszywe zasięgi, gdziekolwiek chcą, frustrując osoby odpowiedzialne za utrzymanie dużej bazy danych map.

Reakcja społeczności i następstwa

Członkowie społeczności OpenStreetMap szybko zauważyli problem z fałszywą plażą i szybko powiązali go z premierą nowego Pokémona, dostępnego wyłącznie na obszarach przybrzeżnych. Niektórzy gracze stworzyli nawet nowe plaże w kształcie Pokéballi, co jasno pokazuje, kto powinien być odpowiedzialny za te nowe plaże.

Na subreddicie Pokémon Go gracze korzystają z narzędzia online do śledzenia plaż i obszarów przybrzeżnych w OpenStreetMap, aby znaleźć pobliskie lokalizacje, w których może pojawić się Wiglett. Niektórzy wydają się zaskoczeni widokiem pól golfowych i innych obszarów nieprzybrzeżnych oznaczonych jako plaże. Inni są świadomi manipulacji i mają nadzieję, że ludzie nie zgłaszają tych lokalizacji, dopóki nie złapią Wigletta.

Jak zauważyli niektórzy członkowie społeczności OpenStreetMap, takie rzeczy zdarzały się już wcześniej, kiedy wypuszczono Pokémon Go. Ludzie zaczęli zalewać narzędzie nowymi szkołami i punktami orientacyjnymi, co doprowadziło do wielu problemów i zakazów. Jest prawdopodobne, że ostatnia fala fałszywych plaż zakończy się w ten sam sposób.

Aby uzyskać najświeższe informacje, śledź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Źródło: www.bing.com