Zmarł weteran Sega i legenda branży Rieko Kodama, w wieku 59


Zdjęcie: SEGA

Dzisiaj z Japonii nadeszły niewiarygodnie smutne wieści – Sega potwierdza, że ​​legendarny twórca gier Rieko Kodama zmarł w wieku 59 lat.

Producent SEGA, Yosuke Oskunari, ujawnił, że Kodama zmarł po tym, jak w napisach końcowych Mega Drive Mini 2 odkryto pamiątkową wiadomość dla Kodamy:

Kodama była jedną z pierwszych kobiet tworzących gry wideo, która wyrobiła sobie markę i często była związana z pracą nad grami fabularnymi. Została również uznana za pioniera w branży – z karierą w tworzeniu gier trwającą ponad trzy dekady.

Zaczynała w Sega w 1984 roku jako grafik pracujący nad grami takimi jak Mistrz Boksu, Alex Kidd, Altered Beast i Sonic the Hedgehog, a następnie został reżyserem i producentem seriali takich jak Phantasy Star i Skies of Arcadia. W ostatnich latach pracowała w linii Sega Ages jako główny producent.

W imieniu całej społeczności Nintendo Life kierujemy się myślami do rodziny, przyjaciół i kolegów Kodamy w tym trudnym czasie.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/10/sega-veteran-and-industry-legend-rieko-kodama-has-passed-away-aged-59