Zgłoszono problemy z połączeniem i postępem w grze Helldivers 2

Problemy z uruchomieniem Helldivers 2

Twórca Helldivers 2, Arrowhead Game Studios, przeprosił graczy za problemy z połączeniem i postępem, które wpłynęły na premierę gry.

Gra została wydana na PlayStation 5 i PC w zeszłym tygodniu i szybko osiągnęła maksymalną liczbę tysięcy jednoczesnych graczy, przekraczając oczekiwania Arrowhead dotyczące tej gry kooperacyjnej wydanej przez Sony Interactive Entertainment. W rzeczywistości Helldivers 2 to największa premiera Sony na Steamie, z rekordową liczbą jednoczesnych graczy, którzy osiągnęli 155 926 graczy na platformie Valve.

Jednakże wraz ze wzrostem liczby graczy problemy z serwerem, w tym problemy z połączeniem i śledzeniem postępów, utrudniały korzystanie z gry. Jak na grę, która nie oferuje trybu offline i w której postęp jest powiązany z możliwością odniesienia sukcesu na polu bitwy, Helldivers 2 miało ciężki weekend.

Przepraszam, co się stało?

W związku z tymi problemami Johan Pilestedt, dyrektor Arrowhead, wydał oświadczenie wyjaśniające, co poszło nie tak. Podsumowując, gdy Arrowhead pracował nad zwiększeniem limitu prędkości dla swoich serwerów, liczba graczy łączących się przekroczyła limit. Nawet po zwiększeniu całkowitej pojemności z 250 000 do 360 000 liczba graczy osiągnęła 360 000 w zaledwie pięć i pół minuty, powiedział Pilestedt.

Pilestedt przeprosił i powiedział, że Arrowhead pracuje tak ciężko, jak to możliwe, aby rozwiązać problemy z serwerem. Oto pełna treść jego oświadczenia, zamieszczona na Discordzie Helldivers 2.

Postęp w naprawie

Aby rozwiązać te problemy, reżyser wyjaśnił, że wdrożono trzy „szybkie poprawki”, mające na celu poprawę sytuacji polegającej na nieprawidłowej dystrybucji nagród, problemach z połączeniem i przepustowością serwera.

Podkreślił, że pomimo wzrostu limitów prędkości i łącznej pojemności, nadal występują problemy z połączeniem i śledzeniem postępów. Następnie gracze zostali poproszeni o ponowną próbę zalogowania się i ponowne uruchomienie gry, aby zmaksymalizować swoje szanse na zdobycie nagród i śledzenie swoich postępów.

Odbiór Helldivers 2

Pomimo tych problemów Helldivers 2 cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Po wstępnej „mieszanej” recenzji użytkowników na Steamie, Helldivers 2 jest obecnie oceniana jako „w większości pozytywna”. Bieżąca recenzja Helldivers 2 prowadzona przez IGN była równie entuzjastyczna. Wygląda na to, że gra przekonuje graczy pomimo trudnej premiery.

Źródło: www.ign.com