Zelda: Tears of the Kingdom – Przewodnik po zagadce Tadarok Shrine

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Przewodnik po zagadce Tadarok Shrine

Zagadka Tadarok Shrine to jedna z najbardziej skomplikowanych i wymagających zagadek w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Ten artykuł pomoże Ci w jej ukończeniu, krok po kroku.

Znajdź Tadarok Shrine

Świątynia Tadarok znajduje się w regionie Wielkiego Płaskowyżu, niedaleko Rzeki Umarłych i jest ukryta za wodospadem. Musisz wspiąć się na szczyt góry i skoczyć z paralotnią, aby do niej dotrzeć.

Uwaga: Niektóre z informacji zawartych w tym artykule mogą zawierać spoilery.

Wejdź do środka

Po wejściu do środka świątyni, będziesz musiał rozwiązać zagadki ognia i wody. Na szczęście nie są one zbyt trudne.

Rozwiąż zagadki ognia i wody

W przypadku pierwszej zagadki, użyj zdolności Ultrahand, aby podnieść kostkę po prawej stronie i umieścić ją w wodzie. Następnie wskocz na kostkę, aby przedostać się na drugą stronę i uniknąć porażenia prądem. Użyj Ultrahand, aby wyjąć kostkę z wody i użyj jej do zablokowania płomienia po lewej stronie. Upewnij się, że otrzymasz pełną kostkę lodu.

Chwyć kostkę lodu za pomocą Ultrahand i przenieś ją do lewego tylnego rogu, aby ukryć klatkę piersiową. Użyj sześcianu, aby wskoczyć na półkę i otworzyć skrzynię, w której znajdziesz Potężną tarczę Zonaite.

Aby przejść do następnej części zagadki, musisz skręcić w stronę zbiornika wodnego na prawo od skrzyni. Użyj swojej Ultrahand, aby wyjąć naelektryzowaną kostkę z wody i umieść ją na półce powyżej, aby zablokować płomienie.

Następnie, umieść kostkę lodu na oryginalnej kostce i przymocuj ją. Upewnij się, że kostka lodu znajduje się po prawej stronie dolnej kostki, tak aby mieściła się pod półką. Teraz użyj swojej zdolności Ultrahand, aby podnieść dwie kostki z wody i połóż je na półce, na której stoisz. Następnie ponownie użyj swojej Ultrahand, aby ustawić dwie kostki na prawej krawędzi kostki naelektryzowanej, która blokuje płomień. To pozwoli Ci dostać się na szczyt trzech kostek i wskoczyć na półkę, gdzie znajdziesz swoje Światło Błogosławieństwa i ukończysz Świątynię Tadarok w Zelda: Tears of the Kingdom.

Więcej przewodników

Jeśli potrzebujesz więcej porad dotyczących gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, odwiedź nasze centrum przewodników, gdzie znajdziesz mapę wszystkich lokalizacji Sanktuarium i więcej indywidualnych przewodników po zagadkach Sanktuarium.


Ten artykuł został niezależnie wybrany przez redaktorów GameSpot. Jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie, GameSpot może otrzymać część przychodów.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/zelda-tears-of-the-kingdom-tadarok-shrine-puzzle-guide/1100-6514362/?ftag=CAD-01-10abi2f.