Jak rozwiązać zagadkę świątyni Tsutsu-Um w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Przewodnik po zagadce świątyni Tsutsu-Um

Zagadka świątyni Tsutsu-Um w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom przypomina nieco automat do pinballa, w którym piłka toczy się po ścieżce, tylko po to, by odbijać się od przeszkód. Oto nasz przewodnik, który pomoże Ci rozwiązać zagadkę świątyni Tsutsu-Um w grze Zelda: Tears of the Kingdom.

Jak rozwiązać zagadkę świątyni Tsutsu-Um w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Świątynia Tsutsu-Um znajduje się dalej na południowy zachód od Hyrule Field. Jeśli już rozwiązałeś zagadkę świątyni Mayachin, jedź dalej na południowy zachód. Powinieneś zobaczyć ją na formacji skalnej z widokiem na Stajnię Podwarszawską.

Po wejściu do środka spójrz na okolicę:

  • Za luką zobaczysz główną zagadkę, a także toczącą się kulę i cel w dziesiątkę.
  • Po prawej stronie powinieneś zobaczyć dwa talerze.
  • Przymocuj je do kołka wzdłuż ruchomego filaru, a następnie przeskocz na drugą stronę. Jest tu też skrzynia z nędznymi 5x Strzałami.
  • Upewnij się, że przeniosłeś kołek i małe talerze również na drugą stronę.

Teraz musimy przyjrzeć się samej głównej zagadce. Oto, co musisz zrobić:

  1. Po dotarciu do niższej sekcji stwórz wysoką konstrukcję składającą się z małych płyt i wbitego w ziemię kołka.
  2. Użyj Ascend, by dostać się do wyższej sekcji. Następnie użyj Ultrahand, aby podnieść talerze na górę.
  3. Przymocuj jedną płytkę do słupka, a następnie wbij go w ścianę po lewej stronie słupka, który już tam jest.
  4. Kiedy piłka się toczy, uderzy w talerz i utknie. Powinieneś być w stanie go złapać.

Zrzuć piłkę do niższej sekcji i zabierz ze sobą wszystkie przedmioty (tj. kołki na ścianie i talerze). Będziesz chciał przymocować piłkę do słupka.
Następnie zbliż się do krawędzi platformy, podnosząc to urządzenie ze sobą. Następnie, na samej krawędzi, porusz prawą gałką, aby wymusić rozłączenie dwóch obiektów. Minimalna siła i grawitacja spowodują, że piłka spadnie i potoczy się prosto do celu.

W ten sposób ukończyliśmy zagadkę świątyni Tsutsu-Um w grze Zelda: Tears of the Kingdom, chociaż można zastosować trochę prób i błędów. Nie zapomnij zajrzeć do naszego Głównego przewodnika po lokacjach sanktuariów dla innych łamigłówek.

W grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom można poznać wiele mechanik i aspektów. Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić nasze centrum przewodników. Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/zelda-tears-of-the-kingdom-tsutsu-um-shrine-puzzle-guide/1100-6514141/?ftag=CAD-01-10abi2f.