The Legend of Zelda: Słowa Królestwa – Przewodnik po Kapliczce Marakuguc

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – Przewodnik po układance Kapliczki Marakuguc

Zagadka Kapliczki Marakuguc w grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom może być trudna do rozwiązania, ale nie martw się – mamy dla Ciebie przewodnik, który pomoże Ci przejść przez to wyzwanie.

Znajdź Kapliczkę Marakuguc

Kapliczka Marakuguc znajduje się w regionie Eldin Canyon.

Napraw zepsuty panel

Po wejściu do środka będziesz musiał użyć swojej zdolności Ultrahand, aby ponownie przymocować zepsuty panel. Po prostu podnieś go i przymocuj z drugiej strony, aby przejść przez szczelinę.

Stwórz rampę

Użyj swojej zdolności Ultraręki, aby stworzyć rampę w poprzek szczeliny.

Przejdź przez lawę

W następnej sekcji będziesz musiał użyć swojej Ultrahand, aby przesunąć panel na kółkach przed stos złożonymi panelami. Przesuń platformę na kółkach bezpośrednio przed panele i zamocuj ją. Następnie podłącz panel końcowy do tylnej części panelu na kółkach. Po przymocowaniu uderz mieczem w jedno z kół, a utworzy się rampa nad lawą, pozwalając ci dalej poruszać się po Kaplicy Marakuguc.

Połącz panele na lawie

Niespodzianka niespodzianka, następna sekcja ma więcej lawy! Tym razem będziesz musiał połączyć ze sobą dwukołowe panele, aby utworzyć jeden długi panel. Użyj swojej Ultrahand, aby połączyć ze sobą dwa panele, aby móc jeździć po lawie. Uważaj, gdy zbliżasz się do środka lawy, ponieważ jest duży wybój, który cię zrzuci, jeśli nie będziesz ostrożny.

Pokonaj Konstrukt

Po zajęciu się Konstruktem będziesz gotowy na ostatnią sekcję Kaplicy Marakuguc. Idąc w kierunku ostatniej układanki, zobaczysz skrzynię w prawym tylnym rogu na szczycie kolumny. Jeśli spojrzysz w lewo, znajdziesz platformę, którą możesz obrócić i dostać się do skrzyni. W środku znajduje się łuk konstrukcyjny poziomu 11, który będziesz chciał zdobyć. Podeprzyj rampę na szczycie półki, a następnie użyj umiejętności Ascend, aby dotrzeć do ukrytej skrzyni.

Zepchnij kulki

Można to zrobić na kilka sposobów, ale dla mnie najłatwiej było po prostu stanąć pod platformą i wspiąć się na górę, gdy już ją podeprzełem. Po otwarciu skrzyni zeskocz na dół i użyj Ultrahand, aby chwycić rampę i przenieść ją na panel z kółkami. Obróć platformę tak, aby mogła złapać piłki i zepchnąć je w dół rampy. W następnej sekcji będziesz musiał zepchnąć wszystkie kulki w dół rampy, aby odblokować drzwi. Obróć platformę tak, aby była skierowana w stronę piłek i przymocuj ją do panelu z kółkami. Powinno to wyglądać jak na obrazku powyżej. Następnie uderz bronią w koło, a kule zepchną po rampie. Możesz przesuwać panel na kółkach za pomocą Ultrahand, aż zjedziesz po rampie wystarczającą liczbą piłek, aby odblokować drzwi.

Zbierz Światło Błogosławieństwa

Przejdź przez drzwi i zbierz Światło Błogosławieństwa, aby ukończyć zagadkę Kapliczki Marakuguc.

Pamiętaj, aby dodać do zakładek nasz główny przewodnik po wszystkich lokalizacjach Sanktuarium na wypadek, gdybyś utknął w innym.

W The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom można poznać wiele mechanik i aspektów. Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić naszą centrum przewodników. Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/zelda-tears-of-the-kingdom-marakuguc-shrine-puzzle-guide/1100-6514191/?ftag=CAD-01-10abi2f.