Zelda II i Castlevania II: już 35 lat!

Rocznica Zeldy II i Castlevanii II

Dwie kultowe gry wideo świętują w tym roku swoje 35-lecie: Zelda II: The Adventure of Link i Castlevania II: Simon’s Quest.

Zelda II: Przygoda Linka

Wydana w Ameryce Północnej 1 grudnia 1988 roku, Zelda II: The Adventure of Link jest bezpośrednią kontynuacją The Legend of Zelda. Choć początkowo dobrze przyjęte, bardziej współczesne analizy rozgrywki wywołują bardziej podzielone opinie. Dzięki rozległemu, otwartemu światu Zelda II oferuje także niezwykłe możliwości projektowania, takie jak zmiana perspektywy w konfrontacji z wrogami, co odróżnia ją od innych gier z tej serii.

Mimo wszystko pozostaje ważnym tytułem w historii gier wideo, dostępnym dla graczy na Nintendo Switch za pośrednictwem serwisu internetowego Nintendo.

Castlevania II: Wyprawa Simona

W tym samym miesiącu grudniu 1988 roku Castlevania II: Simon’s Quest została wydana w Ameryce Północnej, dwa lata po japońskiej premierze. Ta gra również dzieli fanów, szczególnie ze względu na kontrowersyjną mechanikę cofania się i cykle dnia i nocy. Jednak te wybory projektowe odegrały kluczową rolę w ewolucji serii, wpływając na takie tytuły jak Symphony of the Night.

Pamięć gry

Czy grałeś w Zeldę II lub Castlevanię II w 1988 roku? Czy dzisiaj nadal grasz w te gry? Podziel się z nami swoimi wspomnieniami w komentarzu poniżej.

Powiązane artykuły

Sprawdź także nasze artykuły na temat innych podobnych gier i innych rocznic gier wideo.

Ollie, będący fanem horrorów w Nintendo Life, gdy nie zagłębia się po kolana w historię Resident Evil i Silent Hill, Ollie lubi zanurzyć się w dobrej książce o horrorach, popijając cudowną herbatę. Lubi także długie spacery i słucha wszystkiego, od Motorhead po BB Kinga.

Źródło: www.nintendolife.com