Żelazne przekomarzanie się: w tym tygodniu w Destiny 2 – wrona wypada z gniazda, próby triangulacji


Prawie każdy tydzień przynosi coś nowego do Przeznaczenie 2, niezależnie od tego, czy chodzi o bity fabularne, nowe aktywności, czy też interesujące nowe kombinacje elementów, które pozwalają graczom na wzajemne niszczenie się w Tyglu. Iron Banter to nasze cotygodniowe spojrzenie na to, co dzieje się w świecie Destiny i podsumowanie tego, co przyciąga naszą uwagę w całym Układzie Słonecznym.

W końcu nadszedł punkt, do którego Destiny 2 budowało się od ponad roku – i są pewne poważne implikacje dotyczące tego, co może wydarzyć się dalej w Sezonie Zaginionych i Królowej Czarownic. Tutaj są spoilery, więc jeśli nie ukończyłeś sezonowego punktu fabularnego w tym tygodniu, idź poprowadzić kilka astralnych wyrównań i odwiedzić Shattered Realm, a następnie wrócić do nas.

W międzyczasie mieliśmy kolejny zabawny i fascynujący tydzień z Próbami Ozyrysa i ciekawie było obserwować, jak Bungie odpowiada na opinie społeczności i uczy się na bieżąco. W ten weekend mamy przerwę od Prób na rzecz powrotu Żelaznej Chorągwi, a nocne szturmy arcymistrzowskie powrócą w przyszłym tygodniu.

Zajęcia końcowe i zawody w Tyglu są zabawne iw ogóle, ale wy wszyscy, martwię się o Crow, mojego wielkiego wrażliwego, miękkiego kumpla Huntera.

Objawienia i zdrady

Trwająca historia od wydania tegorocznego rozszerzenia Beyond Light dotyczyła Kruka – po pierwsze, odnajdującego swoją drogę nie tylko jako samotny Światłonośca, ale jako Strażnik; następnie zdobywając zaufanie Straży Przedniej; następnie radzenie sobie z niepokojącą szarą strefą między wrogiem a przyjacielem; i wreszcie pogodzenie się z kłamstwami Savathuna i ich znaczeniem dla osoby, którą chce być.

Ale nad tym wszystkim wisiała główna informacja o tożsamości Crow. Kruk był kiedyś Uldrenem Sovem, bratem królowej Mary, manipulowanym przez Riven (najwyraźniej w imieniu Savathun, choć tajniki tego związku są może nieco mętne), mordercą Cayde-6 i ostatecznie zabity przez ty.

Savathun daje Crowowi szybki psychiczny kurs na temat jego przeszłości w sezonowej historii z tego tygodnia, i jest to rytm, którego oczekiwaliśmy i którego się obawialiśmy od sezonu polowania. Szczerze mówiąc, to nie mogło nadejść w gorszym momencie, ponieważ Crow jest tutaj zachwycony faktem, że Ozyrys jest w zasadzie pierwszą osobą, która jest dla niego uprzejma (poza nami, graczami, chociaż nasz związek jest bardziej jak Thor-Hulk ). przyjaciel z pracy), okazał się Savathunem i okłamywał Crow i prawdopodobnie bawił się w głowie. Teraz dowiaduje się, że wszyscy inni, od nas do Ikory do Zavali, również go okłamywał.

Szczerze mówiąc, przyjął to lepiej, niż się spodziewałem, ale myślę, że stonowana reakcja emocjonalna Kruka (i przyznania się w stylu „Nie sądzę, żebym mi też powiedział”) wydają się ukrywać głębsze blizny. Wrona nie wie, komu ufać, a z tym, co właśnie mu ujawnił Savathun, rozciąga się to na… samego siebie. Był już w szaleńczym nastawieniu, gdy zmagał się z dostrzeganiem dobra we wrogach i zła w przyjaciołach, w kontaktach z takimi jak Petra i Mara oraz Strażnikami, którzy go osądzili, ponieważ nosi twarz człowieka, którego nie pamięta bycie, a teraz właśnie dowiedział się, że jego przeszłość jest gówniany show kłamstwa, zdrady i okrucieństwa. Poza tym nie mamy pojęcia, co Savathun faktycznie przekazane Crow, lub jak kompletna była informacja, lub jakie fragmenty mogły zostać podkreślone lub wstrzymane.

To wielka chwila – spodziewaj się, że będzie to punkt zwrotny dla reszty Sezonu Utraconych i prawdopodobnie główny wątek fabularny, aż do Królowej Czarownic. Przez cały rok czekaliśmy na pojawienie się tego buta i nie można powiedzieć, że Crow jest obecnie głównym bohaterem Destiny 2. Mógł iść gdziekolwiek stąd również; mógłby rzucić się w swoją rolę Strażnika, aby wymazać swoją przeszłość, mógłby wpaść z powrotem w niewolę Mara Sova (plan, który powoli próbuje zrealizować), albo mógłby znaleźć się na boku Savathun, osoby, która mimo wszystkich innych manipulacji i machinacji naprawdę mu pomogła. Może to nie arogancja pomyłki Techeunów lub taktyczny manewr Podróżnika daje Savathunowi moc Światła – może to zdrada Kruka, który wybiera stronę.

Nietrudno powiedzieć, że Crow to Anakin Skywalker z Destiny 2, a teraz balansuje nad przepaścią, gotowy do upadku.

Weneckie przedsięwzięcia

Brak podpisu

Historia na ten tydzień kończy się ciekawostką, która rodzi również kilka interesujących pytań. Jeśli przeczytasz wpis w księdze wiedzy Ripples, który odblokowuje się po wysłuchaniu transmisji radiowej Crow z Ikorą w HELM, dowiesz się, że Crow zmierza na Wenus z nieznanych powodów. Wrona wcześniej sugerowała, że ​​może udać się na Wenus, aby eksplorować z powrotem w Sezonie Łowów, tylko po to, by odwrócić się od tego pomysłu przez Savathun-as-Ozyrysa. Po ujawnieniu Ozyrysa odwrócenie Kruka od Wenus wydaje się teraz bardziej celowym ruchem niż wtedy. Więc co tam poluje na Crow?

Mam wiele pomysłów, a członkowie społeczności na Reddicie zasugerowali, że Wenus może być faktyczną lokalizacją świata tronowego Savathun, co wyjaśniałoby, dlaczego nie chciała tam iść Crow. Tajniki świata Savathun nie są jeszcze zbyt jasne, ale jeśli jest to coś podobnego do dreadnaughta Oryxa i wydaje się, że tak może być, mogła faktycznie zaparkować lokalizację Ascendant Realm w fizycznej lokalizacji Wenus.

Uważam jednak, że Wenus ma więcej wspólnego z Weksami. Przez cały rok obserwujemy budowanie więzi między nami a frakcjami, które zawsze były wrogami ludzkości, aw niektórych przypadkach nawet tworzymy sojusze. Wrona jest na czele szkoły myślenia „czy właśnie próbowaliśmy z nimi porozmawiać”, jeśli chodzi o interakcje z Eliksni i Kabałą, i zastanawiam się, czy zaczyna myśleć to samo o Weksach.

Wszystko to zależałoby od wydarzeń z Sezonu Splicera, w którym Savathun użył Qurii do kontrolowania sieci Weksów i ataku na Ostatnie Miasto. Cała ta sytuacja wyglądała, jakby Quria używał Vex wbrew ich woli, ważny punkt sporny dotyczący ich działań. Weksowie mają cele i próbują zabijać ludzi, gdy ich widzą, ale ich motywacje są dziwne i obce i niekoniecznie zło. Bardziej chodzi o przetrwanie, ewolucję i stanie się Ostatecznym Kształtem; w rzeczywistości nawet nie wszyscy Weksowie wydają się bezpośrednio czcić Ciemność, tak jak robią to ci w Czarnym Ogrodzie.

Zastanawiałem się przez chwilę, czy budujemy jakiś rodzaj komunikacji z Weksami, a pod koniec Sezonu Splicera była duża wskazówka w tym kierunku. W ostatniej misji Override można było znaleźć dziwną, nie walczącą Harpię, która komunikowała się za pomocą sygnałów dźwiękowych i dźwiękowych, które okazały się być kodem Morse’a, przeliterując słowo „Asystent”. Wszyscy natychmiast zrozumieli, że Asher Mir, czarnoksiężnik, który badał Weksów na Io, zanim została zabrana przez Ciemność, albo był zmienił się w Harpia lub komunikowała się Poprzez Harpia. Tak czy inaczej, wydawało się, że jest to potencjalny punkt kontaktu do interakcji z kolektywem Weksów.

Mamy tu również lata konfiguracji, które pojawiają się częściej. W Insight Terminus Strike jest wzmianka o użytkowniku w sieci Vex o nazwie M-Sund-12 – postaci z tradycji o imieniu Maya Sundaresh. Była badaczką Złotego Wieku pracującą z Weksami, których umysł był symulowany przez kolektyw Weksów, i widzieliśmy ją ponownie używaną przez Weksów do manipulowania Clovis Bray w tradycji Deep Stone Crypt z Beyond Light. Maya jest zasadniczo ludzką twarzą Weksów, kiedy jej potrzebuje.

Więc Crow mógł udać się na Wenus, aby negocjować z robotami. Jeśli jesteś facetem, który został zdradzony przez Savathun, wierzysz, że wrogowie ludzkości to coś więcej niż tylko strzelanie do nich na widoku, i próbujesz udowodnić, że nie jesteś nadal tą morderczą marionetką, którą byłeś w przeszłości, to sprawia, że rodzaj sensu. Weksowie mają dostał aby być nieszczęśliwymi, byli kontrolowani i manipulowani przez Savathun. Mogą zechcieć zawrzeć sojusz przeciwko niej. Ponieważ zarówno Asher, jak i potencjalnie Maya poruszają się w dość niedawnej historii i tradycji, być może nadszedł czas, aby pojawili się w historii jako przedstawiciele Weksów. W końcu cały rok był poświęcony budowaniu sojuszy przeciwko Ciemności – a brakuje tylko jednego z Weksami.

Mógł również znajdować się na kursie kolizyjnym z Shayurą, Czarownikiem wspomnianym w ostatnich próbach broni i zbroi, a ona z pistoletu maszynowego Shayura’s Wrath. W załączonym wpisie do historii broni dowiadujemy się, że Shayura poluje na Strażników, którzy używają Zastoju i zabija Dom Światła Eliksni – w zasadzie jest nieuczciwą i chociaż wydaje się, że myśli, że dobrze sobie radzi, w rzeczywistości wydaje się bardzo zła. Widzieliśmy już, jak Kruk broni Eliksni, więc może jest na polowaniu, po raz kolejny jako forma odkupienia.

Z drugiej strony, Crow może szukać czegoś osobistego, o czym tak naprawdę nie wiemy lub co jest gdzieś pochowane w tradycji, więc to wszystko może być dyskusyjne.

Chodzi o to, że jest to ekscytująca rzecz do przemyślenia i jest to ogromny rozwój historii, na który czekałem przez cały rok. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak się potoczy, i mam nadzieję, że nawet jeśli Crow będzie na nas zły, pozostaniemy przyjaciółmi.

Próby i udręki

Brak podpisu

Dużo rozmawialiśmy o Próbach Ozyrysa i po zeszłotygodniowym eksperymencie Trials Labs wydaje się, że wymaga to nieco więcej uwagi, zanim pozwolimy mu odejść na jakiś czas. Reakcja na poprawki Bungie wydawała się dość mieszana – dodanie punktu kontrolnego w meczach było interesujące, ale znam kilku graczy, którzy natychmiast byli zirytowani, że punkt czasami dawał jednej drużynie przewagę nad drugą.

Osobiście podobało mi się Labs i dodanie nowego elementu do meczów Trials, ponieważ naprawdę wstrząsnęło rozgrywką i strategią. Myślałem też, że ruch punktu kontrolnego po mapie nie był że to wielka sprawa, mimo że niektórym graczom naprawdę przeszkadza, że ​​drużyna może mieć dużą przewagę punktu po swojej stronie mapy. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mecze rzadko trwają tak długo, aby przewaga była poważnym problemem, ale z drugiej strony doświadczenie graczy na wyższym poziomie może być inne niż dla mnie i mojej grupy, gdzie mecze zwykle przeradzają się w strzelaniny i wszyscy po jednej stronie lub druga i tak umarła dość szybko.

Moją ulubioną częścią tego wszystkiego jest jednak to, że Bungie w przejrzysty sposób pracuje nad zmianami trybu i rozmawia o nich ze społecznością. Jeśli nie czytałeś TWAB w tym tygodniu o tym, co odkrył Bungie i jak się czuje w związku z korektami, powinieneś. Fascynujące jest obserwowanie, jak próby zmieniają się i rozwijają w czasie, gdy Bungie próbuje różnych rzeczy, uczy się rzeczy i słucha, jak ludzie mówią o różnych rzeczach.

W ten weekend nie ma prób, ale w tym tygodniu mamy Żelazną Chorągiew, a na koniec powiem, że powinieneś grać w Żelazną Chorągiew, jeśli zwykle jesteś osobą, która ją ignoruje. Przyda ci się łupy Pinnacle, ponieważ nocne szturmy arcymistrzowskie powrócą w przyszłym tygodniu i ty też powinieneś w nie zagrać. Mają więcej nowych, fajnych broni! I mody! I tak naprawdę jest to aktywność końcowa, którą Bungie powoli czyni bardziej dostępną i bardziej satysfakcjonującą, podobnie jak Trials, i to jest fajne. Opowiem więcej o moich doświadczeniach z Arcymistrzem w przyszłym tygodniu, ponieważ podobnie jak Trials, arcymistrzowie cieszą się niedawnym renesansem, który jest godny uwagi.

Brak podpisu

Wracając jednak do Żelaznej Chorągwi – jeśli grasz w nią bez innego powodu, powinieneś ścigać dobrego Riiswalkera, zwłaszcza takiego ze zwykłymi zaletami dobrej strzelby, takimi jak Strzał Otwierający, i wzmacniaczami zasięgu, takimi jak Żelazny Zasięg, który jest prawie idealny do tego pistoletu. Przez chwilę siedziałem na parze w mojej Krypcie, ale niedawno ją wyciągnąłem i odkurzyłem. Nawet mój stosunkowo gówniany rzut tego pistoletu jest świetny. Powinieneś dostać jeden.

Jeśli masz pomysły na temat Crow, lore, Venus, Trials lub cokolwiek innego, upuść je w komentarzach.Source : https://www.gamespot.com/articles/iron-banter-this-week-in-destiny-2-crow-falls-out-of-the-nest-triangulating-trials/1100-6496758/?ftag=CAD-01-10abi2f