Zbudujmy przegląd zoo (Switch)


Przechwycone na Nintendo Switch (zadokowane)

Wszyscy spacerowaliśmy po zoo i zastanawialiśmy się, jak trudno jest je prowadzić. W końcu wystarczy zebrać zwierzęta w jednym miejscu i powstrzymać je przed ucieczką, prawda? Jeśli jednak na rynku jest mnóstwo symulatorów zarządzania zoo, jest o wiele więcej. Podczas gdy wiele gier w tej stale rosnącej niszy oferuje graczom możliwość zagłębienia się w drobniejsze szczegóły dotyczące własności zoo, Zbudujmy Zoo utrzymuje rzeczy w bardziej kreskówkowej, beztroskiej stronie, jednocześnie zapewniając przyzwoite wyzwanie.

Po wydaniu na Steam w 2021 r. Let’s Build a Zoo w końcu otrzymał port na Switch, dając fanom szansę na zabranie ich rozwijającej się atrakcji w podróż. Gra jest w dużej mierze taka sama jak wersja na PC, z tą samą grafiką pikselową i coraz trudniejszym zadaniem balansowania, jakim nieuchronnie stają się wszystkie gry symulatorów zarządzania. Gracze rozpoczynają grę z inwestorem, który spodziewa się w końcu odzyskać swoje pieniądze, ale także daje im dużo swobody w decydowaniu, jak to zrobić.

Zwierzęta, które masz do dyspozycji, zaczynają się zdecydowanie oswojone, a króliki, gęsi i okazjonalnie węże są najprawdopodobniej mieszkańcami w pierwszych dniach i tygodniach gry. W końcu będziesz mógł wymienić inne ogrody zoologiczne na bardziej ekscytujące zwierzęta, takie jak żyrafy i pandy, ale gra dodaje ostry zwrot na początku po odblokowaniu CRISPR Splicer.

Zbudujmy recenzję zoo — zrzut ekranu 2 z 4
Przechwycone na Nintendo Switch (przenośne/oddokowane)

Czy kiedykolwiek chciałeś dowiedzieć się, jak nazwałaby się bezbożna kombinacja sowy i kapibary? Odpowiedzią jest owlybara (oczywiście), a Let’s Build a Zoo to Twoja szansa na zabawę w Boga i sprowadzenie tej i innych potworności na świat dla zabawy i zysku. Każdy z 60 podstawowych zwierząt w Zbudujmy Zoo ma dziesięć wariantów kolorystycznych, które można odblokować poprzez hodowlę. Jeśli weźmiesz pod uwagę mechanikę łączenia DNA w grze, do Twojego zoo można włączyć ponad 300 000 zwierząt.

Let’s Build a Zoo to zdecydowanie niefrasobliwe podejście do godzin otwarcia Twojego zoo w grze. Są zadania do wykonania, które mogą pomóc graczom zapoznać się z mechaniką, ale mogą też całkowicie odejść od skryptu i eksperymentować. Od czasu do czasu pojawią się dylematy moralne i poproszą gracza o zrobienie czegoś obsesyjnie miłego lub karykaturalnie złego, zdobywając lub tracąc punkty moralności w zależności od dokonanego wyboru.

Te wybory służą nie tylko do odgrywania ról; wpływają na to, jakie budynki możesz odblokować i jak chcesz rozwijać swoje zoo. Dokonuj „życzliwych” wyborów, a odblokujesz recykling i budynki przyjazne dla środowiska. Dokonuj „złych” wyborów i instalujesz budynki jak rzeźnia, aby „pozbyć się” niechcianych zwierząt. To fajny system, który naprawdę zmusza do myślenia o swoich wyborach. Wadą tego jest to, że jeśli jesteś mniej niż całkowicie dobry lub całkowicie zły, nie będziesz w stanie odblokować niektórych fajniejszych przedmiotów w systemie badań gry.

Zbudujmy recenzję zoo — zrzut ekranu 3 z 4
Przechwycone na Nintendo Switch (przenośne/oddokowane)

Podejście do gry we wczesnych godzinach gry bez użycia rąk oznacza, że ​​szybko odkryjesz oczywiste problemy ze swoim zoo. Na przykład umieszczenie więcej niż kilku królików w jednym kojcu jest świetnym sposobem na przyciągnięcie klientów, ale nie jest tak dobre, jeśli nie chcesz mieć góry królików w ciągu kilku krótkich tygodni. Samouczek nie mówi o tym, jak zapobiegać rozmnażaniu się zwierząt lub co z nimi zrobić, gdy dorosną. Minęło kilka godzin, zanim zdaliśmy sobie sprawę, że możemy przekazać darowizny lub uśpić starzejące się zwierzęta, aby zapobiec ich naturalnej śmierci i obniżeniu oceny naszego zoo. Trochę więcej informacji byłoby bardzo pomocne w niektórych punktach.

Port Switch w Let’s Build a Zoo jest bardzo podobny do oryginalnej wersji na PC, chociaż sterowanie Joy-Con nie jest tak intuicyjne jak klawiatura i mysz. Czasami kursor gubił się w chaotycznym bałaganie skaczących królików, jakim stało się nasze zoo, nawet z tęczowym śladem na ekranie. Inne elementy sterujące, takie jak wywoływanie menu kołowego za pomocą „ZL”, były łatwe w nawigacji i wkrótce stały się naszym preferowanym sposobem badania problemów z naszym zoo. Ogólnie rzecz biorąc, te drobne problemy ze sterowaniem w grze zostały w dużej mierze zrównoważone przez radość z oglądania, jak nasze królestwo zwierząt rozwija się z biegiem czasu.

Wizualnie gra prezentuje się świetnie na Switchu. Prosta grafika pikselowa dobrze przekłada się na sprzęt. Nawet na mniejszym ekranie w trybie ręcznym gra była łatwa w nawigacji i widziała, co się dzieje. Jedynym obszarem, w którym Let’s Build a Zoo wypada zupełnie płasko, jest muzyka, która szybko stała się powtarzalna i nieprzyjemna. Na szczęście można go wyłączyć lub nawet całkowicie wyłączyć w głównym menu gry.

Zbudujmy recenzję zoo — zrzut ekranu 4 z 4
Przechwycone na Nintendo Switch (zadokowane)

Zwierzęta, zarówno naturalne, jak i stworzone przez człowieka, są przechowywane w wybiegach, które można odblokować za pomocą systemu badawczego gry. Różne zwierzęta najlepiej radzą sobie w niektórych wybiegach, więc posiadanie ich różnorodności jest kluczem do poszerzenia oferty Twojego zoo. Możesz także odblokować dekoracje i sprzedawców żywności do zbudowania, dając tym, którzy lubią projektować najpiękniejszy park, wiele do zrobienia. Oprócz tego należy zbilansować diety zwierząt, zatrudnić personel i dostosować ceny biletów. Zawsze jest inny talerz, który kręci się podczas gry. A ponieważ wiele systemów i funkcji gry jest ze sobą powiązanych, oznacza to, że niewielka zmiana może mieć nieoczekiwane konsekwencje.

Fani symulatorów zarządzania znajdą mnóstwo rzeczy, które zapewnią im zajęcie Zbudujmy zoo. Pomimo od czasu do czasu szaleńczej aktywności na ekranie, gra jest relaksująca, a samouczki bez rąk oznaczają, że możesz grać we własnym tempie — nawet jeśli niektóre informacje można było uczynić bardziej oczywistymi. Istnieją sposoby, aby przebić się przez pierwsze kilka godzin i szybko odblokować mnóstwo zwierząt, ale równie dobrze można poświęcić swój czas i pozwolić wydarzeniom rozwijać się organicznie.

Wniosek

Jest wiele rzeczy do kochania w Zbudujmy Zoo. Gracze mogą utknąć w najdrobniejszych szczegółach zarządzania własnym zoo lub mogą przyjąć bardziej zrelaksowane podejście do budowania imperium zwierząt, ale ilość wolności naprawdę wyróżnia tę grę spośród innych symulatorów zarządzania na rynku. Ogromna różnorodność oferowanych zwierząt i urocze efekty wizualne rekompensują monotonną muzykę i skąpe samouczki. To dobry wybór dla graczy, którzy szukają czegoś fajnego do gry w okazyjnej cenie.

Źródło : https://www.nintendolife.com/reviews/nintendo-switch/lets-build-a-zoo