Zawodowcy z Mistrzostw Świata Pokémon zdyskwalifikowani za używanie zhakowanych potworów

Mistrzostwa Świata Pokémon odbywają się w ten weekend w Jokohamie w Japonii, a ściślejsze kontrole zaskoczyły wielu profesjonalnych graczy. Kontrole te pomogły wykryć graczy używających zhakowanych wersji Pokémonów w celu zbudowania doskonałych drużyn i uniknięcia treningu. Zdyskwalifikowani uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych, ostrzegając innych graczy na scenie rywalizacji.

Stosowanie surowszych kontroli

Wygląda na to, że organizatorzy turnieju postanowili nie rezygnować z wykorzystania zhakowanych wersji Pokémonów. Programy te, takie jak PKHeX, umożliwiają graczom modyfikowanie zapisanych danych i tworzenie zhakowanych drużyn. Jednak kontrole wykryły tych graczy i zdyskwalifikowały ich z turnieju.

Te dodatkowe kontrole wywołały mieszane reakcje. Niektórzy uczestnicy z zadowoleniem przyjęli te środki, uważając, że pozwalają one dostosować się do ciągle zmieniających się metagier, podczas gdy inni uważają, że wymagają od graczy spędzenia wielu godzin na ćwiczeniach.

Konsekwencje dla zdyskwalifikowanych graczy

Kilku zdyskwalifikowanych graczy podzieliło się swoimi doświadczeniami w sieciach społecznościowych. Niektórzy z nich lamentują, że sami nie zdobyli swoich Pokémonów, wymieniając je z innymi graczami lub używając PKHeX. Inni żałują, że nie mieli czasu na zdobycie wersji niezbędnych do zdobycia niektórych Pokémonów. Tak czy inaczej, ci gracze musieli radzić sobie z konsekwencjami korzystania z zhakowanych wersji.

Pomimo tych dyskwalifikacji Federico Camporesi, wicemistrz Mistrzostw Świata Pokémon 2020, zdołał zakwalifikować się do drugiego dnia zawodów. Jego zmodyfikowany Pokémon Ursaluna z regionu Hisui został usunięty z jego drużyny podczas kontroli. Spowodowało to przegraną meczu i skomplikowało jego szanse na zwycięstwo.

Przyszłość turniejów Pokémon

Wydarzenia te skłoniły do ​​przemyśleń na temat organizacji turniejów Pokémon. Niektórzy zastanawiają się, czy gry Pokémon powinny oferować łatwiejszy sposób na zbudowanie konkurencyjnej drużyny dla graczy chcących uczestniczyć w turniejach. Rzeczywiście, możliwość natychmiastowego tworzenia doskonałych zespołów za pomocą zhakowanych wersji wydaje się być problemem dla wielu graczy. Zdania graczy są podzielone i ciekawe, jak The Pokémon Company zareaguje na te problemy w ramach organizacji przyszłych turniejów Pokémon.

Krótko mówiąc, Mistrzostwa Świata Pokémonów wzmacniają kontrolę, aby zapobiec używaniu zhakowanych wersji Pokémonów. Niniejsza polityka ma na celu zapewnienie wszystkim uczestnikom uczciwego i konkurencyjnego środowiska gry. Mamy nadzieję, że pomoże to w utrzymaniu integralności turnieju i zapewni ekscytującą rywalizację dla graczy.

Źródło: www.nintendolife.com