Zapoznaj się z recenzją Tales of Kenzera: Zau, wzruszającej gry wideo o żałobie.

Oto recenzja gry „Tales of Kenzera: Zau”, pierwszej gry od Surgent Studios, bez wzmianki o autorze artykułu. Gracz wciela się w Zuberiego, głównego bohatera gry, który szuka sposobu na poradzenie sobie z żałobą, korzystając z napisanej przez jego zmarłego ojca książki o miejscu zwanym Kenzera. Gra oferuje silne emocje pomimo błędów w walce i projektowaniu map.

Emocjonalna i wciągająca historia

W „Tales of Kenzera: Zau” Zuberi jest głównym bohaterem książki Zau, którą gracz kontroluje przez większość gry. Po śmierci ojca Zau wyrusza w podróż, aby spróbować przywrócić go do życia, rzucając wyzwanie trzem świetne umysły. Jego podróży towarzyszy Kalunga, bóg śmierci, który udziela mu rad i mądrości, które pomogą mu przezwyciężyć smutek. Ta dynamika pomiędzy Zau i Kalungą jest niezwykła i dodaje emocjonalnej głębi narracji gry.

Zróżnicowana rozgrywka

Zau używa masek słońca i księżyca do walki w świecie Kenzera. Maska Księżyca oferuje zdolności dystansowe z mocami lodu, podczas gdy Maska Słońca skupia się na walce wręcz z mocami ognia. System przełączania między dwiema maskami dodaje kreatywności w walce, chociaż starcia z wieloma wrogami w późnych momentach mogą sprawiać wrażenie powtarzalnych i przeciągających się.

W grze znajdują się także wyzwania platformowe, w których wykorzystuje się wszystkie umiejętności zdobyte w trakcie całej historii. Pomimo trudnych sekcji, takich jak sekcje wyzwań lub pościgi podczas misji, „Tales of Kenzera: Zau” testuje umiejętności platformowe i bojowe graczy.

Błędy w projektowaniu otwartego świata

Słabym punktem gry jest mapa i projekt otwartego świata, przez co eksploracja może być nudna i nieintuicyjna. Sekrety, choć obecne, oferują kilka trudnych nagród, ale niektóre wyzwania nadal zapewniają znaczne ulepszenia dla Zau. Z drugiej strony Sekrety Duchów są bardziej frustrujące, zmuszając gracza do cofania się, aby je odblokować, bez prawdziwej motywacji, aby to zrobić.

Pomimo tych wad „Tales of Kenzera: Zau” jest grą, która w subtelny i pełen pasji sposób porusza temat żałoby i wewnętrznej refleksji. Pomimo wad rozgrywki, wciągająca historia Zau i osobista podróż Zuberiego zapewniają niezapomniane i głębokie przeżycie.

Źródło: www.gameinformer.com