Zapowiedziano The Elder Scrolls V: Skyrim – przygodową grę planszową, ukaże się w przyszłym lecie


Niecałe dwa tygodnie przed dziesiątą rocznicą ukochanej przez Bethesdę gry RPG fantasy, The Elder Scrolls V: Skyrim, która doczekała się specjalnej rocznicowej reedycji, ogłoszono nową grę planszową osadzoną w jej świecie.

Nazwana The Elder Scrolls V: Skyrim – gra przygodowa, ta gra planszowa jest tworzona przez Modiphius Entertainment jako planszowa gra RPG, która zawiera 12 godzin zawartości fabularnej i jest przeznaczona tylko dla graczy, którzy obierają złotą ścieżkę. Dodaj unikalne wybory fabuły, odgrywanie ról postaci, różne style gry i wiele więcej, a czas gry rozciąga się do dziesiątek godzin.

„Ta nowa gra przygodowa i eksploracyjna solo/kooperacyjna (do czterech graczy) zaprasza początkujących poszukiwaczy przygód do powrotu na pokryte szronem ziemie Skyrim” – czytamy w komunikacie prasowym. „Chwyć za broń przeciwko smokom, daedrom, trollom i wielu innym nieszczęsnym stworzeniom, aby pomóc zwykłym ludziom spać trochę w nocy podczas walki o chwałę. To niebezpieczny czas, więc drużyna jest na tyle odważna, by rzucić się na niebezpieczeństwo, najlepiej się wspierać.

Skyrim – gra przygodowa jest obecnie dostępna w przedsprzedaży za pośrednictwem Gamefound za około 92 USD. To da ci podstawową grę, chociaż możesz zapłacić około 190 USD za dodatkowe rozszerzenia lub nawet 300 USD za edycję zawierającą specjalne tokeny, dodatkowe miniatury i nie tylko. Ci, którzy zamówią w przedsprzedaży, otrzymają ją latem 2022 roku.

W The Elder Scrolls V: Skyrim – The Adventure Game gracze są żyjącymi członkami Blades, legendarnej grupy, która od dawna chroniła Imperium Tamriel, i musi połączyć siły, aby udaremnić spisek mający na celu wykorzenienie ich wszystkich.

Gracze będą mogli wybrać jedną z sześciu ras dla własnej postaci, a każda rasa ma opartą na nich „bogato szczegółową plastikową miniaturkę”: Nord, Dunmer, Imperial, Altmer, Khajiit i Orismer. Będziesz mógł wyposażyć się w broń, zaklęcia, zbroję i nie tylko, a także podróżować do kultowych miejsc Skyrim, takich jak Riften, Whiterun i inne.

Ta planszowa gra RPG zawiera dwie główne kampanie oparte na narracji, a każda z nich ma trzy rozdziały. Modiphius mówi, że każdy rozdział składa się z około 90 do 120 minut rozgrywki. Wybory i działania gracza będą decydować o tym, jak rozegra się każdy rozdział i następująca narracja, a wszystko to wpłynie na nadrzędną fabułę Skyrim – The Adventure Game.


Czy wskoczysz do tej stołowej wersji Skryima? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Source : https://www.gameinformer.com/2021/11/02/the-elder-scrolls-v-skyrim-the-adventure-board-game-announced-releasing-next-summer