Zapowiedź Splatoon 3 – Czujesz się tak świeżo jak zawsze


Kiedy dwa tygodnie temu pojawiła się konsola Nintendo Direct skoncentrowana na Splatoon 3, byłem mile zaskoczony głębią informacji i ilością zawartości, jaką zespół Splatoon wnosił w momencie premiery. Jako ktoś, kto bardzo lubił pierwsze dwie gry Splatoon (a także dodatek Octo Expansion Splatoon 2), ta Nintendo Direct była wszystkim, czego potrzebowałem, aby podnieść poziom ekscytacji o kilka stopni. Jednak mając okazję zdobyć wkrótce wydany Splatoon 3, ta gra tylko podskoczyła na liście moich najbardziej oczekiwanych wydań w 2022 roku.

Podczas mojej 75-minutowej sesji praktycznej mogłem zapoznać się z trzema głównymi filarami gry Splatoon 3: trybem bohatera dla jednego gracza, wojnami o murawę 4 na 4 oraz biegiem łososiowym dla czterech graczy w trybie współpracy. Wszystkie trzy z tych trybów pojawiły się w Splatoon 2, choć Turf Wars jest główną atrakcją serii od czasu pierwszej gry. Podczas gdy Splatoon prawdopodobnie zawsze będzie znany z zabawy dla wielu graczy, tryby fabularne dla jednego gracza z dwóch pierwszych gier są znacznie niedoceniane. Jeśli mój czas z historią Splatoon 3 jest jakąkolwiek wskazówką, finał tej trwającej sagi jest gotowy, aby zapewnić jeszcze bardziej satysfakcjonujące strzelanie, rozpryskiwanie, rozwiązywanie zagadek i platformówkę.

„Oczywiście, przy tak dużym skupieniu się na grze wieloosobowej w Splatoon, myślę, że wiele osób zapomina o trybie bohatera” – mówi wiceprezes Nintendo ds. produktu i doświadczenia graczy, Bill Trinen. „Zapominają, jak pomysłowy jest projekt poziomów i platformówka dla jednego gracza, które robią w tym trybie, i jak bardzo jest to połączone z, jak sądzę, bardzo tradycyjnym podejściem Nintendo do rozgrywki i projektowania poziomów, które często przyćmiony przez wieloosobową stronę Splatoon. Mam nadzieję, że wiele osób od razu się w to zagłębi, zamiast od razu przejść do trybu wieloosobowego, jak to mogą zrobić niektórzy z tych długoletnich fanów Splatoon.

Przeszedłem przez trzy etapy w trybie fabularnym, wymagającym ode mnie zastosowania unikalnej taktyki, aby osiągnąć cel. Jeden kazał mi wypełniać mini łamigłówki i scenariusze walki, aby odzyskać cztery klucze, aby dotrzeć do końca, podczas gdy inny poprosił mnie, abym stale przestawał szarżować wrogów, aby zbytnio się do mnie nie zbliżyli. Jednak mój ulubiony etap w czasie kampanii dla jednego gracza pozwolił mi korzystać z nowej broni łukowej Tri-Stringer. Ta broń w stylu łuku i strzały wystrzeliwuje rozrzut trzech strzał, który można wystrzelić szybko lub naładować. Jeśli ładujesz go wystarczająco długo, strzały stają się mini-bombami, które eksplodują wkrótce po dotarciu do celu, technika, która bardzo się przydaje pod koniec etapu, gdy masz do czynienia z niektórymi osłoniętymi oktarianami. Możesz także skakać, dzierżąc Tri-Stringer, aby zmienić kierunek rozrzutu z poziomego na pionowy.

Spluton 3

Tymczasem Salmon Run wprowadza do stołu niezliczone ulepszenia, zwiększając szalone tempo tego trybu. Jasne, gracze mogą teraz rzucać złote jajka upuszczone przez bossów, ale najbardziej wpływowa część doświadczenia Splatoon 3 Salmon Run pochodzi od nowych bossów, takich jak Slammin’ Lid, które pojawiają się w krótkim czasie. Różnorodność wniesiona przez stajnię nowych i istniejących bossów sprawia, że ​​nigdy nie poczujesz się zbyt komfortowo z żadną jedną taktyką. Jedynym sposobem na przetrwanie bardzo trudnej próby Łososia jest oczekiwanie nieoczekiwanego i obserwowanie pleców kolegów z drużyny. Po tym, jak z łatwością przebrnęliśmy przez rozgrywkę o niskim poziomie trudności w Salmon Run, polegliśmy w drugiej fali próby o wyższym poziomie trudności, ponieważ nie udało nam się zebrać wystarczającej ilości złotych jajek przed upływem limitu czasu. Teraz, gdy Salmon Run jest dostępny w dowolnym momencie, a nie tylko w wybranych oknach, i daje nagrody, które możesz wprowadzić do innych trybów, nie mogę się doczekać, aby naprawdę zatopić zęby w tym trybie hordy.

„Wcześniej wchodziłeś do Salmon Run podczas otwartego okna i miałeś specjalny sprzęt, który miał być dostępny dla tego Salmon Run”, mówi starszy wiceprezes Nintendo ds. rozwoju produktu Nate Bihldorff. „Teraz, gdy Salmon Run jest dostępny przez cały czas, nie tylko będziesz dążył do tych tymczasowych nagród, ale także twoje postępy będą zasilane z powrotem do katalogu sezonowego i odblokowują tam również przedmioty. ekonomia współpracuje z Salmon Run, będąc przez cały czas dostępnym, jest znacznie większą częścią tego wielkiego, cnotliwego koła napędzania cię tam iz powrotem między różnymi trybami, dzięki czemu zawsze ponownie angażujesz się w grę.

Spluton 3

Ostatnim trybem, w który grałem podczas moich zajęć, jest Turf War. Jak można sobie wyobrazić, ta flagowa funkcja jest tak zabawna, jak zawsze, a drobne ulepszenia sprawiają, że jest o wiele przyjemniejsza. Lubię mieć możliwość odradzania się w określonym kierunku po rozbiciu, a nowe bronie i promocje są niezwykle skuteczne; Świetnie się bawiłem używając nowej Splatany w moim trzecim meczu. Nowe ruchy dostępne dla graczy zmieniają również przebieg i walkę w subtelny, ale znaczący sposób. Squid Surge, w którym możesz wzmocnić ścianę po krótkim przytrzymaniu przycisku, jest pomocny przy szybkiej wspinaczce, ale Squid Roll ma potencjał, aby zmienić każde spotkanie, ponieważ możesz łatwo zmieniać kierunek pływania wiele razy w krótkich odstępach czasu, będąc chronionym przez szybką tarczę. Wielokrotnie używałem Squid Roll podczas mojej sesji i kilka razy czułem, że jego wykorzystanie odegrało kluczową rolę w moim wyjściu na szczyt.

Dni, w których gra Splatoon była uruchamiana z minimalną zawartością z obietnicą wypełnienia pustych miejsc po premierze, najwyraźniej minęły, chociaż wciąż otrzymujemy solidny, dwuletni plan zawartości po premierze. Splatoon 3 będzie zawierał 12 etapów Turf War w momencie premiery, co prawie odpowiada łącznym łącznym wartościom startowym Splatoon 1 i Splatoon 2. Przewijanie ekranu broni również zajmuje dużo czasu, pokazując, jak bardzo urósł arsenał od debiutu pierwszej gry w 2015 roku. To powiedziawszy, Nintendo wciąż ma ambitny plan po premierze, z sezonową zawartością spadającą co trzy miesiące przez dwa lata, kilkoma darmowymi mapami i bronią oraz płatnymi DLC na horyzoncie.

Spluton 3

„Myślę, że mamy już do czynienia z ugruntowaną publicznością, która ma już swoje ulubione tryby, a dla tej publiczności chcesz mieć możliwość zachęcenia ich do różnych trybów, aby w nie grać, ale dla nowicjusza to naprawdę kwestia powiedzenia: „Hej, spójrz na wszystkie te rzeczy, które możesz zrobić”” – mówi Bihldorff. „Co więcej, możesz spodziewać się tego samego, co stało się z innymi grami, czyli ciągłego dopływu treści po premierze”.

Pomimo różnych trybów, które udało mi się sprawdzić podczas sesji podglądu, w Splatoon 3 jest jeszcze więcej do odkrycia. Oprócz innych map, poziomów i bossów w Turf Wars, Story Mode i Salmon Run, nie zobaczyć, jak rozgrywają się Splatfests w tym nowym wpisie, the przedmioty, które jestem w stanie przejrzeć w sklepach, i, co być może najważniejsze, Bitwa na Tableturf. Podczas gdy Nintendo pozostaje w dużej mierze stonowane w tej bitwie karcianej, podobnie jak inne tryby główne, gra w większy ekosystem Splatoon 3, zachęcając graczy do sprawdzenia go, aby mogli odblokować sprzęt do użycia w innych trybach Splatoon 3.

Spluton 3

„Kiedy przechodzisz i grasz, odblokujesz te talie kart, co jest kolejną małą nagrodą, którą możesz zdobyć po drodze” – mówi Trinen. „W Splatoon po prostu czujesz, że ciągle dostajesz więcej rzeczy, które pomogą ogólnemu doświadczeniu rozwijać się i rozwijać z czasem”.

Po zdobyciu Splatoon 3 łatwo stał się jedną z moich najbardziej oczekiwanych gier na pozostałą część roku, co wiele mówi, gdy spojrzysz na harmonogram wydań na następne kilka miesięcy. Ponieważ światowa premiera Splatfest odbędzie się już za kilka dni, nie mogę się doczekać, aby ponownie zanurkować pod powierzchnię jako moje ulubione hybrydowe stworzenia dla dzieci i kałamarnic. Splatoon 3 pojawi się na Nintendo Switch 9 września. Światowa premiera Splatfest jest już dostępna za darmo w eShopie, a wydarzenie online dla wielu graczy odbędzie się 27 sierpnia.


Aby dowiedzieć się więcej o Nintendo od Briana, koniecznie zasubskrybuj All Things Nintendo, cotygodniowy podcast, który prowadzi, zawierający największe wiadomości i gry ze świata Nintendo.Źródło : https://www.gameinformer.com/preview/2022/08/24/feeling-as-fresh-as-ever