Alone in the Dark – nowoczesny survival horror.

Alone in the Dark powraca jako nowoczesny survival horror

Przed Resident Evil i Silent Hill gra Alone in the Dark z 1992 roku pomogła położyć podwaliny pod survival horror 3D, zanim gatunek ten miał nawet nazwę. Gracze eksplorowali nawiedzony budynek pełen skomplikowanych zagadek i przerażających potworów, a rozgrywka kładła nacisk na przemyślane zarządzanie rzadkimi zasobami.

W zeszłym roku deweloper Pieces Interactive ogłosił plany ponownego przyjrzenia się słynnej pierwszej grze i przeprojektowania jej dla współczesnej publiczności. Alone in the Dark napędza najnowszą falę przeróbek survival horrorów, a specjalna prezentacja dała nam pierwsze spojrzenie na to, jak klasyk jest odbudowywany od podstaw.

Nowa wizja klasyka

Ta nowa wizja Alone in the Dark w dużej mierze trzyma się schematu gry z 1992 roku. Po otrzymaniu niepokojącego listu od swojego wuja, Jeremy’ego Hartwooda, Emily Hartwood prosi o pomoc detektywa Edwarda Carnby’ego, aby dowiedzieć się, co się z nim stało. Odwiedzają nawiedzony wiejski szpital Decerto, w którym Jeremy zgłosił się po tym, jak twierdził, że jest nękany przez złą istotę zwaną Mrocznym Człowiekiem. Emily zmaga się również z tajemniczą rodzinną przypadłością znaną jako Klątwa Hartwood, a ich wizyta wkrótce przeradza się w walkę o ich zdrowie psychiczne i życie.

Pieces bierze udział w tym remake’u, angażując aktorów Jodie Comer (Zabicie Ewy, Wolny facet) i David Harbour (Gwałtowna noc, Dziwniejsze rzeczy), aby użyczyć swoich głosów i podobizny odpowiednio Emily i Edwardowi. Podobnie jak oryginał, Alone in the Dark ma dwie oddzielne kampanie dla Emily i Edwarda i chociaż fabuła ma tę samą konfigurację, wydarzenia toczą się w inny sposób. Ludzie zachowują się inaczej wokół każdej postaci, a także odwiedzają ekskluzywne obszary, zachęcając graczy do dwukrotnego przejścia gry, aby zobaczyć wszystko. Kawałki dokuczają również, że postępy z pierwszej gry, takie jak znalezione przedmioty, będą miały subtelny wpływ na drugą.

Fani powinni spodziewać się nowych zwrotów akcji w oryginalnej opowieści, jednocześnie wypatrując licznych odniesień i zaśmieconych pisanek. Podczas eksploracji Decerto i nie tylko, będziesz atakowany przez wszelkiego rodzaju nadprzyrodzone potwory, od dziwnych owadopodobnych stworzeń po groteskowe humanoidalne stworzenia stworzone z winorośli. Możesz rozwalać ich bronią palną, ale amunicja jest ograniczona, więc będziesz musiał wybierać bitwy i mądrze wykorzystywać swoje zasoby i otoczenie. Oznacza to poleganie na broni białej, rzucanie zabłąkanymi przedmiotami i wywoływanie zagrożeń, takich jak strzelanie do basenów gazu, aby podpalić wrogów.

Alone in the Dark kładzie również duży nacisk na rozwiązywanie zagadek. Decerto jest pełne dziwnych urządzeń i zagadek, a będziesz musiał założyć kapelusz detektywa, aby znaleźć wskazówki wskazujące właściwy kierunek.

Nowe technologie

Gra Alone in the Dark pojawi się na PlayStation 5, Xbox Series X/S i komputerach osobistych w czasie Halloween, 25 października. Możesz przedsmakować tego, co nadchodzi, grając w dostępny do pobrania darmowy rozdział prequela zatytułowany Grace In The Dark. To krótkie demo, którego premiera odbyła się dzisiaj, jest inspirowane prologiem Alone in the Dark 2 Jack in the Dark, w którym młoda Grace Saunders eksploruje Decerto na kilka tygodni przed rozpoczęciem głównej gry.

Dzięki Resident Evil, który pomaga zapoczątkować renesans survival horroru dzięki wysokiej jakości nowym tytułom i powracającemu Silent Hill, teraz jest równie dobry moment, aby Alone in the Dark obudził się z hibernacji. Mamy tylko nadzieję, że Pieces odzyskają swoją magię i przypomną graczom, dlaczego seria była kiedyś tak wysoko ceniona wśród fanów horrorów.

Źródło : Game Informer.